2. Procedure
Procedure
Title: K2648 Hőfogyasztásmérők és alkatrészeik beszerzése
Description: K2648 Hőfogyasztásmérők és alkatrészeik beszerzése A BKM BUDAPESTI KÖZMŰVEK Nonprofit Zrt. FŐTÁV Divízió szolgáltatási területén a forróvizes távhőrendszerek hőközpontjaiban a törvényi előírásoknak megfelelően – közszolgáltatási tevékenység keretében – elszámolási hőfogyasztásmérést végez. A hőfogyasztásmérőnek hűtési energia mérésére is alkalmasnak kell lennie. Joghatással járó mérések esetén a BKM Nonprofit Zrt. hiteles hőfogyasztásmérést köteles folytatni, és ez a mérés a felhasználókkal történő elszámolás alapja. A mérőhelyek kiépítése, fenntartása érdekében a BKM Nonprofit Zrt. hőfogyasztásmérő készülékek és részegységeinek, valamint alkatrészeinek beszerzésére vonatkozó közbeszerzési eljárást kíván lefolytatni. Jelen közbeszerzési eljárás tárgyát a részegységekből felépülő hőfogyasztásmérők képezik, melyek a külön szerelhető átfolyásmérők, számítóegységek (integrátor) és hőmérséklet érzékelő párok, valamint a szereléshez szükséges csatlakozók és kiegészítő modulok. Ajánlatkérő ezek szállítására tart igényt, valamint ezek működéséhez szükséges támogatási tevékenységre. A felsorolt követelmények célja a szállítandó hőfogyasztásmérő készülékeknek a mérésügyi jogszabályoknak való megfelelése, valamint az Ajánlatkérő hőfogyasztásmérőkre vonatkozó üzemeltetési és fenntartási folyamataiba való teljes körű illeszkedésének biztosítása.
Internal identifier: EKR000863692026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Kbt. 81. § szerinti nyílt eljárás.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38551000 Energy meters
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: A BKM Nonprofit Zrt. FŐTÁV Divízió szolgáltatási területén a forróvizes távhőrendszereinek hőközpontjaiban a törvényi előírásoknak megfelelően – közszolgáltatási tevékenység keretében – elszámolási hőfogyasztásmérést végez. A hőfogyasztásmérőnek hűtési energia mérésére is alkalmasnak kell lennie. Joghatással járó mérések esetén a BKM Nonprofit Zrt. hiteles hőfogyasztásmérést köteles folytatni, és ez a mérés a felhasználókkal történő elszámolás alapja. A mérőhelyek kiépítése, fenntartása érdekében a BKM Nonprofit Zrt. hőfogyasztásmérő készülékek és részegységeinek, valamint alkatrészeinek beszerzésére vonatkozó közbeszerzési eljárást kíván lefolytatni. A felsorolt követelmények célja a szállítandó hőfogyasztásmérő készülékek részegységeinek a mérésügyi jogszabályoknak való megfelelése, valamint az ajánlatkérő hőfogyasztásmérőkre vonatkozó üzemeltetési és fenntartási folyamataiba való teljes körű illeszkedésének biztosítása. Ajánlatkérő az általa használt hőmennyiségmérőket a meglévő távleolvasási rendszerébe integrálja, ezért a szállítandó mérőkkel kapcsolatban elvárás, hogy azokat a távleolvasási rendszereibe ajánlatkérő úgy tudja illeszteni, hogy a meglévő rendszerelemeken módosítást, változtatást, fejlesztés ne kelljen végeznie. Ajánlatkérő a hőfogyasztásmérő készülékek (részegységeinek) és alkatrészeinek beszerzése megvalósítására adásvételi keretszerződést kíván kötni 24 hónap időtartamra vagy a nettó 68 400 000,- Ft + ÁFA keretösszeg kimerüléséig. Ajánlatkérő kötelezettséget vállal a keretösszeg 70 %-ának a lehívására. Ajánlatkérő nem köteles a keretösszeg 70 %-át meghaladó részt lehívni, a nyertes ajánlattevőként szerződő fél a keretösszeg 70 %- át meghaladó rész kimerülésének elmaradása esetén semmiféle kár-, vagy egyéb igénnyel nem léphet fel az ajánlatkérővel szemben. Tervezett hőfogyasztásmérő készülékek (részegységek) mennyiség 24 hónapra 840 darab az alábbiak szerint: - Számítóegység - Multical 603-al egyenértékű, MBus kommunikációval + 2 db impulzus bemenettel: 359 darab - Számítóegység ipari kivitel - Multical 801-el egyenértékű: 3 darab - Érzékelők (párba válogatva, MID hitelesítve) Ø 5,8 mm: 426 darab - Ultrahangos átfolyásmérő menetes csatlakozással PN16, MID minősítéssel: 25 darab - Ultrahangos átfolyásmérő karimás csatlakozással PN25, MID minősítéssel: 27 darab Tervezett hőfogyasztásmérő készülékek (részegységek) alaktrészeinek mennyisége 24 hónapra 1237 darab az alábbiak szerint: - Alap modulok számítóegységhez: 59 darab - Merülő hüvelyek rozsdamentes acélból: 120 darab - Csavarzatok (sárgaréz, hollandi tömítőgyűrűvel, készletben): 208 darab - Lithium elem hőfogyasztásmérő számítóegységbe: 850 darab Tervezett support mennyiség 24 hónapra az alábbiak szerint: - Support (Mérők programozásához, kiolvasásához szükséges optikai olvasó fej a kiolvasó szoftverrel együtt 2 db; Programozási support munkadíj 12 óra; Programozási support kiszállási díj 3 alkalom) Jelen közbeszerzési eljárás tárgyát a részegységekből felépülő hőfogyasztásmérők képezik, melyek a külön szerelhető átfolyásmérők, számítóegységek (integrátor) és hőmérséklet érzékelő párok, valamint a szereléshez szükséges csatlakozók és kiegészítő modulok. Ajánlatkérő ezek szállítására tart igényt, valamint ezek működéséhez szükséges támogatási tevékenységre. A szállítandó eszközöknek újra hitelesíthetőnek kell lenniük a hatályos hitelesítési előírás szerint. Ajánlatkérő gyári új eszközök szállítását várja el, melyek rendelkeznek a magyar jogszabályoknak megfelelő hitelesítési bizonyítvánnyal. A szállítandó eszközöknek meg kell felelniük a MID: 2014/32/EU a mérőműszerek forgalmazására vonatkozó tagállami jogszabályok harmonizálásáról (2014. február 26.) előírásnak. További követelményeket a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás tartalmazza. A teljesítéssel kapcsolatos további feltételek a szerződéstervezetben.
Internal identifier: EKR000863692026/1
Additional classification (cpv): 38420000 Instruments for measuring flow, level and pressure of liquids and gases, 38340000 Instruments for measuring quantities, 38421100 Water meters