485135-2026 - Competition
Denmark – Architectural, construction, engineering and inspection services – Udbud af bygherrerådgivning til vandværk
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleUdbud af bygherrerådgivning til vandværk
DescriptionUdbuddet omfatter bygherrerådgivning vedr. opførelsen af et nyt vandværk i Mjang Dam på Als. Opgaven omfatter valg af totalentreprenør på baggrund af et allerede udarbejdet byggeprogram, samt ydelserne projektering, udførelse og aflevering, jf. ydelsesbeskrivelse for bygherrerådgivning. Opgaven omfatter endvidere en række bæredygtighedsydelser. Udbuddet indeholder en option på yderligere bygherrerådgivning vedr. opførelse af et vandværk i Rønsdam.
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
LotLOT-0000
Options
Description of the optionsUdbuddet indeholder en option, hvorefter SONFOR Vand A/S kan købe bygherrerådgivning i forbindelse med opførelsen af yderligere et vandværk i Rønsdam. Optionen vil indgå i evalueringen af den tilbudstekniske pris.