485162-2026 - Competition
Bulgaria – Electricity – „ Доставка на нетна активна електрическа енергия и избор на координатор за балансираща група за нуждите на „МБАЛ „Св. Пантелеймон” – Ямбол АД“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title„ Доставка на нетна активна електрическа енергия и избор на координатор за балансираща група за нуждите на „МБАЛ „Св. Пантелеймон” – Ямбол АД“
DescriptionПредмет на обществена поръчка е доставка на нетна активна електроенергия средно/ниско напрежение за нуждите на „МБАЛ „Св. Пантелеймон”- Ямбол“ АД, включително осигуряване на услуга по прогнозиране на потреблението, изготвяне на графици от координатора на балансиращата група, подаването им, коригиране при необходимост на подадените графици, отговорност за балансиране и всички други дейности свързани с участие в свободния пазар на електроенергия. Обществената поръчка е комплексна и не е разделена на обособени позиции. „Доставка на нетна активна електрическа енергия и избор на координатор за балансираща група за нуждите на МБАЛ „Св. Пантелеймон - Ямбол” АД“ включва: - Изготвяне и подаване на всички необходими документи за регистрация на обектите на Възложителя на свободния пазар на електроенергия и извършване пълната процедура по тяхната регистрация. - Включване на Възложителя като непряк член на балансиращата група на Изпълнителя съгласно “Правилата за търговия с електрическа енергия“ (ПТЕЕ), без Възложителят да заплаща такса за регистрация и участие. - Енергиен мониторинг, прогнозиране потреблението на електрическа енергия на Възложителя и съставяне на почасови графици на потребление. Известяване (регистриране) на почасовите графици в MMS на ЕСО (електроенергиен системен оператор), както и извършване на всички необходими дейности, свързани с участието на Възложителя на свободния пазар на електрическа енергия, съгласно ПТЕЕ, ЗЕ и ПИКЕЕ /като рисковете свързани с прогнозирането и небалансите остават за сметка на изпълнителя/. - Планиране и прогнозиране от името на клиента. - Участие във фирмената балансираща група. - Предоставяне на софтуер за управление на консумацията на електрическа енергия. - Финансиране на доставките. - В доставката се включва доставка на електрическа енергия – средно/ниско напрежение за 2 бр. обекти с общо 5 бр. измервателни точки за нуждите на „МБАЛ „Св. Пантелеймон” – Ямбол“ АД. - Поръчката се изпълнява в местата на доставка на територията на Ямболска област към включени в електроразпределителна мрежа обекти на възложителя, съгласно списък, който се прилага към договора. - Срокът за изпълнение на поръчката е 12 /дванадесет/ месеца и влиза в сила от датата на регистрация на първия график за доставка. - Изпълнителят, извършващ доставка на електрическа енергия, следва да е и координатор на балансираща група, както и да е лицензиран търговец на електрическа енергия, съгласно чл. 39 във връзка с чл. 69 и чл. 69а от Закона за енергетиката и координатор на балансираща група или еквивалентно. - Изпълнителят осигурява на Възложителя услуга по прогнозиране на потреблението и отговорност за балансиране. - Качеството на доставената електрическа енергия трябва да отговаря на показателите за качество на електроенергията, според Българският държавен стандарт, който е хармонизиран със стандартите на Европейския съюз. - Възложителят няма да заплаща отделно суми за наличие на небаланси и такса за участие в балансиращата група. В случаите на небаланси, същите са за сметка на Изпълнителя. - Към Техническото си предложение участникът следва да представи описание на системата за мониторинг на измервателна точка, достъпна за Възложителя on-line, и общите принципи за разпределение на небалансите в рамките на балансираща група. Източник на финансиране: собствени средства, средства от бюджета на НЗОК и МЗ. Доставката на електрическа енергия трябва да бъде в съответствие с действащите нормативни документи: Закон за енергетиката (ЗЕ), Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ) и Правила за измерване на количеството електрическа енергия (ПИКЕЕ). По отношение на планирането и договарянето на конкретни количества нетна активна електрическа енергия се прилагат ПТЕЕ. Място на изпълнение на поръчката „МБАЛ „Св. Пантелеймон” – Ямбол“ АД, ул. „Панайот Хитов“ № 30 и ж.к. „Д-р Дончев“ – обект Нова болница, общо 5 бр. измервателни точки Срок на валидност на офертата – 6 месеца. Гаранция за изпълнение – Възложителят изисква от определения изпълнител да предостави гаранция, която да обезпечи изпълнението на договора. Гаранцията за изпълнение следва да е в размер на 5 % от стойността на договора за обществена поръчка без ДДС. Съгласно чл. 111, ал. 5 ЗОП гаранциите се представят в една от следните форми: 1. парична сума; 2. банкова гаранция; 3. застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя. Гаранцията по т. 1 или 2 може да се предостави от името на изпълнителя за сметка на трето лице - гарант. Условията и сроковете за задържане или усвояване на гаранцията за изпълнение се посочени в проекта на договор по настоящата обществена поръчка. Участникът, определен за изпълнител, избира сам формата на гаранцията за изпълнение. ​​​​​​​
Internal identifier596101
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
LotLOT-0001