2. Procedure
Procedure
Title: Stała pielęgnacja i bieżące utrzymanie zieleni miejskiej Śremu - II części
Description: Zamówienie obejmuje stałą pielęgnacje i bieżące utrzymanie zieleni miejskiej: - część nr 1 zamówienia: prawobrzeżna część miasta Śrem (z wyłączeniem tzw. starówki) oraz ścieżka pieszo - rowerowa do Zbrudzewa - część nr 2 zamówienia: lewobrzeżna część miasta Śrem, obszar z ul. Gostyńską
Internal identifier: BP.271.24.2026.IJ
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Potrzeba niezwłocznego wyłonienia wykonawcy/ców zachodzi z uwagi na konieczność zachowania ciągłości realizacji usług mających charakter bieżący, sezonowy oraz wpływających na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Brak zawarcia umowy w możliwie najkrótszym terminie może skutkować: - pogorszeniem widoczności na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych oraz przy znakach drogowych wskutek nadmiernego rozrostu roślinności, - ograniczeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zasłanianie oznakowania pionowego, - utrudnieniem utrzymania wymaganych skrajni drogowych, - zwiększeniem ryzyka kolizji drogowych wynikających z ograniczonej widoczności, - zagrożeniem pożarowym, - pogorszeniem stanu zieleni w związku z niewykonaniem zabiegów pielęgnacyjnych w odpowiednich terminach, - zwiększeniem kosztów realizacji usług w późniejszym okresie z uwagi na konieczność wykonywania prac interwencyjnych, - pogorszeniem estetyki przestrzeni publicznej oraz jakości terenów rekreacyjnych, - zwiększeniem liczby zgłoszeń mieszkańców dotyczących niewłaściwego utrzymania zieleni. Usługi utrzymania zieleni mają charakter sezonowy. W okresie intensywnej wegetacji tempo wzrostu roślin powoduje konieczność wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych w ściśle określonych terminach. Opóźnienie rozpoczęcia realizacji zamówienia prowadzi do kumulacji prac, obniżenia jakości ich wykonania oraz wzrostu kosztów po stronie Zamawiającego. Skrócenie terminu składania ofert pozwoli na sprawniejsze przeprowadzenie postępowania i zawarcie umowy bez naruszania zasad konkurencji, przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłości wykonywania usług mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, utrzymania infrastruktury komunalnej oraz właściwego gospodarowania mieniem publicznym.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
Additional classification (cpv): 77312000 Weed-clearance services, 77314000 Grounds maintenance services, 77300000 Horticultural services, 77314100 Grassing services, 77340000 Tree pruning and hedge trimming, 77211500 Tree-maintenance services, 90722200 Environmental decontamination services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Stała pielęgnacja i bieżące utrzymanie zieleni miejskiej - prawobrzeżna część miasta Śrem (z wyłączeniem tzw. starówki) oraz ścieżka pieszo - rowerowa do Zbrudzewa
Description: Zamówienie obejmuje stałą pielęgnacje i bieżące utrzymanie zieleni miejskiej - prawobrzeżna część miasta Śrem (z wyłączeniem tzw. starówki) oraz ścieżka pieszo - rowerowa do Zbrudzewa. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do SWZ
Internal identifier: BP.271.24.2026.IJ dla części I
Lot: LOT-0002
Title: Stała pielęgnacja i bieżące utrzymanie zieleni miejskiej - lewobrzeżna część miasta Śrem, obszar z ul. Gostyńską
Description: Zamówienie obejmuje stałą pielęgnacje i bieżące utrzymanie zieleni miejskiej - lewobrzeżna część miasta Śrem, obszar z ul. Gostyńską. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do SWZ
Internal identifier: BP.271.24.2026.IJ dla części II