485691-2019 - ResultRomania-Măgurele: Particle accelerators
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Sistem VEGA
Reference number: 19/ELI/AP/P/20.05.2019
II.1.2.
Main CPV code
31643000 Particle accelerators
II.1.4.
Short description
Scopul achiziției, în conformitate cu cerințele din caietul de sarcini, este: faza A, având o valoare estimată de 42 000 000 EUR – proiectarea, realizarea, livrarea, instalarea, testarea, punerea în funcțiune a sistemului Vega, cu 40 de luni durata execuției și faza B, având o valoare estimată de 7 000 000 EUR – asistență tehnică în operare și mentenanță după finalizarea sistemului Vega, cu 36 luni durata execuției.
În temeiul prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, operatorii economici interesați vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu până la 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare adresate de către operatorii economici, în a 10-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea […] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
38636100 Lasers, 51540000 Installation services of special-purpose machinery and equipment, 71350000 Engineering-related scientific and technical services, 80531200 Technical training services
II.2.4.
Description of the procurement
Realizarea, livrarea, instalarea, testarea, punerea în funcțiune și asistență tehnică în operare și mentenanță după finalizarea sistemului Vega complet.