486069-2024 - Result
Romania – Works related to water-distribution pipelines – Executie lucrari în cadrul contractului cu titlul: „CL6 – „Infiintarea si extinderea retelelor de alimentare cu apa in Comunele Frumusani si Plataresti. Infiintarea retelelor de canalizare in Comuna Frumusani”
Contract or concession award notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleExecutie lucrari în cadrul contractului cu titlul: „CL6 – „Infiintarea si extinderea retelelor de alimentare cu apa in Comunele Frumusani si Plataresti. Infiintarea retelelor de canalizare in Comuna Frumusani”
DescriptionExecutie lucrari în cadrul proiectului cu titlul: „CL6 – „Infiintarea si extinderea retelelor de alimentare cu apa in Comunele Frumusani si Plataresti. Infiintarea retelelor de canalizare in Comuna Frumusani”-, contract care este parte integranta din: „PROIECTUL REGIONAL DE DEZVOLTARE A INFRASTRUCTURII DE APĂ ŞI APĂ UZATĂ PENTRU ARIA DE OPERARE A OPERATORULUI REGIONAL IN JUDETELE CALARASI SI IALOMITA, ÎN PERIOADA 2014-2020", avand Cod SMIS 2014+ 152614, cuprinde: Obiect nr. A-1-13.01 Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Dorobantu - UAT Plataresti Obiect nr. A-1-13.02 Bransamente la reteaua existenta, in Localitatile Plataresti si Podu Pitarului Obiect nr. A-1-9.01 Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Frumusani - UAT Frumusani Obiect nr. A-1-9.02 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Postavari - UAT Frumusani Obiect nr. A-1-9.03 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Orasti - UAT Frumusani Obiect nr. A-1-9.04 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Padurisu - UAT Frumusani Obiect nr. A-1-9.05 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Pasarea - UAT Frumusani Obiect nr. 2-11.01 Infiintare retele de canalizare in Localitatea Frumusani - UAT Frumusani Obiect nr. 2-11.02 SPAU si conducte de refulare in Localitatea Frumusani – UAT Frumusani Obiect nr. 2-11.09 Infiintare retele de canalizare in Localitatea Pasarea – UAT Frumusani Obiect nr. 2-11.10 SPAU si conducte de refulare in Localitatea Pasarea – UAT Frumusani Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructii; b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de garantie, atunci cand este necesar; e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de garantie de 36 luni; f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului; Detalierea se regaseste in Caietul de sarcini si in Documentatia tehnica. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 30 Numar zile până la care se va raspunde la clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20
Internal identifier16730672_2023_PAAPD1381716
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45232150 Works related to water-distribution pipelines
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionExecutie lucrari în cadrul proiectului cu titlul: „CL6 – „Infiintarea si extinderea retelelor de alimentare cu apa in Comunele Frumusani si Plataresti. Infiintarea retelelor de canalizare in Comuna Frumusani”, contract care este parte integranta din: „PROIECTUL REGIONAL DE DEZVOLTARE A INFRASTRUCTURII DE APĂ ŞI APĂ UZATĂ PENTRU ARIA DE OPERARE A OPERATORULUI REGIONAL IN JUDETELE CALARASI SI IALOMITA, ÎN PERIOADA 2014-2020", avand Cod SMIS 2014+ 152614, cuprinde: - Obiect nr. A-1-13.01 Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Dorobantu - UAT Plata-resti - Obiect nr. A-1-13.02 Bransamente la reteaua existenta, in Localitatile Plataresti si Podu Pitarului - Obiect nr. A-1-9.01 Extindere retele de alimentare cu apa in Localitatea Frumusani - UAT Frumu-sani - Obiect nr. A-1-9.02 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Postavari - UAT Frumu-sani - Obiect nr. A-1-9.03 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Orasti - UAT Frumusani - Obiect nr. A-1-9.04 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Padurisu - UAT Frumu-sani - Obiect nr. A-1-9.05 Infiintare retele de alimentare cu apa in Localitatea Pasarea - UAT Frumusani - Obiect nr. 2-11.01 Infiintare retele de canalizare in Localitatea Frumusani - UAT Frumusani - Obiect nr. 2-11.02 SPAU si conducte de refulare in Localitatea Frumusani – UAT Frumusani - Obiect nr. 2-11.09 Infiintare retele de canalizare in Localitatea Pasarea – UAT Frumusani - Obiect nr. 2-11.10 SPAU si conducte de refulare in Localitatea Pasarea – UAT Frumusani Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructii; b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Peri-oadei de garantie, atunci cand este necesar; e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de garantie de 36 luni; f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului; Detalierea se regaseste in Caietul de sarcini si in Documentatia tehnica.
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 38421100 Water meters, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work