See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare mobilier în cadrul proiectului ”Modernizarea și digitalizarea unităților de învățământ din Municipiul Bistrița”
Description: Obiectul contractului este Furnizare mobilier în cadrul proiectului ”Modernizarea și digitalizarea unităților de învățământ din Municipiul Bistrița” Numar zile pana la care se pot solicita clarificari de catre operatorii economici inainte de data limita de depunere a ofertelor : 20 zile Autoritatea contractanta va raspunde la toate solicitarile de clarificari si/sau informatii suplimentare primite de la operatorii economici, in legatura cu documentatia de atribuire, cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4347569_2024_PAAPD1483296
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39000000 Furniture (incl. office furniture), furnishings, domestic appliances (excl. lighting) and cleaning products
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Furnizarea de mobilier în cadrul proiectului ”Modernizarea și digitalizarea unităților de învățământ din Municipiul Bistrița”, constand in: 1. Catedră- 49 buc.; 2.Corp chiuvetă - 51 buc.; 3.Corp depozitare desene - 86 buc.; 4.Corp mobil expunere - 18 buc.; 5.Dulap etajeră - 362 buc.; 6.Dulap materiale/ cabinet/ laboarator chimie/ biologie/ fizica - 72 buc.; 7.Masă cabinet (2 persoane) - 296 buc.; 8.Masă laborator chimie/ biologie (3 persoane)- 107 buc.; 9.Masă laborator fizică (2 persoane) - 165 buc.; 10.Masă luminoasă - 81 buc.; 11.Masă modulară PC/ sală ședințe - 3 buc.; 12.Masuță gradiniță - 571 buc.; Sistemul Electronic de Achizitii Publice Sistemul Electronic de Achizitii Publice, 16.02.2024 11:14 Pagina 2 13.Masuță gradiniță (2 persoane) - 110 buc.; 14.Scaun profesor - 11 buc.; 15.Scaun reglabil și mobil - 1222 buc.; 16.Scaun reglabil-gradinițe informatica - 160 buc.; 17.Scaun reglabil-gradinițe sala de clasa - 1776 buc; 18.Scaune birou - 3 buc.; 19.Scaune sală ședințe - 8 buc.; 20.Set mobilier școlar gimnazial - 1376 seturi; 21.Set mobilier școlar liceal - 3150 seturi; 22.Set mobilier școlar primar- 677 seturi.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 39180000 Laboratory furniture, 39181000 Laboratory benching