490181-2021 - ResultRomania-București: Mechanical spare parts except engines and engine parts
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
ECHIPAMENTE SI PIESE DE SCHIMB INTRETINERE TROLEIBUZ ASTRA IRISBUS TIP PS01T1 SI PS01T2
Reference number: 1589886/2020/AA07101
II.1.2.
Main CPV code
34320000 Mechanical spare parts except engines and engine parts
II.1.4.
Short description
Achiziție de „ECHIPAMENTE SI PIESE DE SCHIMB INTRETINERE TROLEIBUZ ASTRA IRISBUS TIP PS01T1 SI PS01T2 ” - 8 loturi.
Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 15 zile. Termenul limita in care entitatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare va fi cu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatoriii economici pana la termenul limita stabilit.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
ALTE SISTEME COMANDA , CONTROL, DIAGNOZA + INSTALATIE ELECTRICA 24 V
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
31610000 Electrical equipment for engines and vehicles, 30236000 Miscellaneous computer equipment
II.2.4.
Description of the procurement
ALTE SISTEME COMANDA , CONTROL, DIAGNOZA + INSTALATIE ELECTRICA 24 V. Cantitatate totala lot: minim 192 buc, maxim 235 buc,, conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 110 buc. , max. 140 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 700000 RON.
Garantia de participare: 7000 RON.
ALTE INSTALATII CLIMATIZARE
Lot No: 4
42512400 Vehicle air conditioners
ALTE INSTALATII CLIMATIZARE. Cantitatate totala lot: minim 35 buc, maxim 42 buc,, conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 20 buc. , max. 25 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 65000 RON.
Garantia de participare: 650 RON.
ALTE SISTEME PNEUMATICE DE FRANARE, INSTALATIE PNEUMATICA SI USI
Lot No: 6
34322100 Brake equipment
ALTE SISTEME PNEUMATICE DE FRANARE, INSTALATIE PNEUMATICA SI USI . Cantitatate totala lot: minim 74 buc, maxim 92 buc,, conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 45 buc. , max. 50 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 160000RON.
Garantia de participare: 1600 RON.
SISTEM RULARE, DIRECTIE, SUSPENSIE SI TRANSMISIE
Lot No: 7
SISTEM RULARE, DIRECTIE, SUSPENSIE SI TRANSMISIE . Cantitatate totala lot: minim 1949 buc, maxim 2250 buc,, conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 45 buc. , max. 50 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 500000 RON.
Garantia de participare: 5000 RON.
ALTE SISTEME RULARE, DIRECTIE, SUSPENSIE SI TRANSMISIE
Lot No: 8
ALTE SISTEME RULARE, DIRECTIE, SUSPENSIE SI TRANSMISIE . Cantitatate totala lot: minim 12 buc, maxim 16 buc,, conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 7 buc. , max. 9 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 70000 RON.
Garantia de participare:700 RON.
INSTALATIE CLIMATIZARE
Lot No: 3
42512400 Vehicle air conditioners, 42512500 Parts of air-conditioning machines
INSTALATIE CLIMATIZARE. Cantitatate totala lot: minim 59 buc, maxim 82 buc,, conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 35 buc. , max. 45 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 50000 RON.
Garantia de participare: 500 RON.
SISTEM PNEUMATIC DE FRANARE, INSTALATIE PNEUMATICA SI USI
Lot No: 5
SISTEM PNEUMATIC DE FRANARE, INSTALATIE PNEUMATICA SI USI . Cantitatate totala lot: minim 707 buc, maxim 838 buc,, conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 380 buc. , max. 450 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 360000RON.
Garantia de participare: 3600 RON.
SISTEM COMANDA , CONTROL, DIAGNOZA + INSTALATIE ELECTRICA 24 V
Lot No: 1
31610000 Electrical equipment for engines and vehicles, 31730000 Electrotechnical equipment, 34320000 Mechanical spare parts except engines and engine parts, 34322100 Brake equipment
SISTEM COMANDA , CONTROL, DIAGNOZA + INSTALATIE ELECTRICA 24 V. Cantitatate totala lot: minim 894 buc, maxim 1081 buc,, conform Anexa 1 din modelul de acord cadru. Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe intreaga durata a acordului cadru: min 500 buc. , max. 600 buc. Valoarea estimata este calculata pentru cantitatea max. de produse. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este: 350.000 RON.
Garantia de participare: 3500 RON.