See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: DB-CL-12 Extinderea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare în Vulcana Bai, Vulcana Pandele si Branesti
Description: Executie lucrari aferente contractului DB-CL-12 Extinderea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare în Vulcana Bai, Vulcana Pandele si Branesti (cantitati si dimensiuni conform Caiet de sarcini), incluzand: OB.1 – UAT VULCANA BAI OB.1.1 – LOCALITATEA VULCANA BAI Ob. 1.1.1. Extindere retea de alimentare cu apa Ob. 1.1.2. Infiintare retea de canalizare menajera Ob. 1.1.3. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 1.1.4. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.1.2 – LOCALITATEA VULCANA DE SUS Ob. 1.2.1. Extindere retea de alimentare cu apa Ob. 1.2.2. Infiintare retea de canalizare menajera Ob. 1.2.3. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 1.2.4. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.1.3 – LOCALITATEA NICOLAESTI Ob. 1.3.1. Extindere retea de alimentare cu apa Ob. 1.3.2. Infiintare retea de canalizare menajera OB.2 – UAT VULCANA PANDELE OB.2.1 – LOCALITATEA VULCANA PANDELE Ob. 2.1.1. Extindere retea de canalizare menajera Ob. 2.1.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 2.1.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.2.2 – LOCALITATEA TOCULESTI Ob. 2.2.1. Extindere retea de canalizare menajera Ob. 2.2.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 2.2.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.2.3 – LOCALITATEA GURA VULCANEI Ob. 2.3.1. Extindere si reabilitare retea de canalizare menajera Ob. 2.3.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 2.3.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.2.4 – LOCALITATEA LACULETE GARA Ob. 2.4.1. Extindere retea de canalizare menajera OB.3 – UAT BRANESTI OB.3.1 – LOCALITATEA BRANESTI Ob. 3.1.1. Extindere retea de canalizare menajera Ob. 3.1.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 3.1.3. Conducte de refulare apa uzata menajera OB.3.2– LOCALITATEA PRIBOIU Ob. 3.2.1. Extindere retea de canalizare menajera Ob. 3.2.2. Statii de pompare apa uzata menajera Ob. 3.2.3. Conducte de refulare apa uzata menajera In cadrul contractului sunt definite 3 sectoare de lucrari dupa cum urmeaza: Sector 1. UAT Vulcana Bai - Extindere retea de alimentare cu apa, inclusiv bransamente ; - Infiintare rețea de canalizare menajera, inclusiv racorduri si camine de vizitare ; - Statii de pompare apa uzata si conducte de refulare. Sector 2. UAT Vulcana Pandele - Extindere si reabilitare rețea de canalizare menajera, inclusiv racorduri si camine de vizitare ; - Statii de pompare apa uzata si conducte de refulare. Sector 3. UAT Branesti - Extindere rețea de canalizare menajera, inclusiv racorduri si camine de vizitare ; - Statii de pompare apa uzata si conducte de refulare. Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Durata de executie si punere in functiune a lucrarilor este 19 de luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. NOTE: 1. Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. 2. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: DB-CL-12
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Executie lucrari aferente contractului „DB-CL-12 Extinderea rețelelor de alimentare cu apă și canalizare în Vulcana Bai, Vulcana Pandele si Branesti”. Durata de executie si punere in functiune a lucrarilor este de 19 luni. Perioada de Garantie este de 36 luni. Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 3.117.717,22 lei, pentru alimentare cu energie electrică. Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work