491380-2021 - ResultRomania-Vaslui: Protective gear
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
furnizare echipamente individuale de protectie, pe loturi
Reference number: 8943/23.12.2020
II.1.2.
Main CPV code
18143000 Protective gear
II.1.4.
Short description
Serviciul de Ambulanta Judetean Vaslui intentioneaza sa achizitioneze echipamente individuale de protectie pentru asigurarea prevenirii infectarii si a raspandirii virusului SARS-CoV-2 pentru personalul propriu ce-si desfasoara activitatea in medicina de urgenta prespitaliceasca si transport medical asistat, urmare atribuirii in urma unei licitatii deschise, unui numar de 7 (sapte) acorduri cadru pentru tot atatea loturi, pe o perioada de 12 (doisprezece) luni, fiecare acord cadru in parte incheiat cu un numar de 2 (doi) ofertanti declarati castigatori, contractele subsecvente urmand a fi semnate cu primul dintre cei doi castigatori care propune „Pretul cel mai scazut”. Pot face obiectul furnizarii, pe perioada de valabilitatea acordului cadru: numarul total de produse estimat minim/MAXIM/ la valoarea totala estimata minima/MAXIMA (valori exprimate fara T.V.A.): 1. Lotul COMBINEZOANE UF CU PROTECTIE INCALTAMINTE: 30.000÷75.000SETURI/1.260.000,00÷3.150.000,00RON. 2. Lotul VIZIERA UF DE UZ MEDICAL: 80.000÷185.000buc./600.000,00÷1.387.500,00RON. 3. Lotul BOTOSEI UF DE UZ MEDICAL: 10.000÷20.000SETURI/78.000,00÷156.000,00RON. 4. Lotul HALATE UF DE UZ MEDICAL: 30.000÷60.000buc./600.000,00÷1.200.000,00RON. 5. Lotul MASTI CU FILTRU FFP2: 80.000÷185.000buc./1.760.000,00÷4.070.000,00RON. 6. Lotul MASTI CHIRURGICALE CU 3 PLIURI: 50.000÷250.000buc./36.000,00÷180.000,00RON. 7. Lotul MANUSI DE EXAMINARE: 3.050÷4.500CUTII/237.900,00÷351.000,00RON. Contractele subsecvente se vor incheia ori de cate ori apare o nevoie noua, in cuantumuri valorice calculate in functie de cantitatile de produse necesare si de resursele financiare pe care autoritatea contractanta le are la dispozitie. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 10 zile. Autoritatea contractanta va raspunde la clarificarile/informatiile solicitate in a 7-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
COMBINEZOANE UF CU PROTECTIE INCALTAMINTE
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Furnizarea de produse din componenta Lot COMBINEZOANE UF CU PROTECTIE INCALTAMINTE, in catitatile totale estimate minim/MAXIM pe intreaga perioada de valabilitatea acordului cadru: 30.000÷75.000SETURI. Cerintele, specificatiile tehnice, cantitatile previzionate minime si maxime ce pot face obiectul furnizarii pe perioada de valabilitate a acordului-cadru si respectiv a celui mai mare contract subsecvent, sunt mentionate in detaliu in caietul de sarcini, pentru fiecare produs (marime) din componenta lotului. Cantitatile prevazute in caietul de sarcini sunt orientative si nu se constituie in obligatii contractuale; cuantumurile valorice a fiecarui contract subsecvent urmand a fi stabilite in raport cu necesitatile ce fac obiectul contractului si resurselor financiare pe care autoritatea contractanta le are la dispozitie. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite este mentionata la cap. IV.1.3 din Fisa de Date. Pentru cel mai mare contract subsecvent, pot face obiectul furnizarii: numarul total de produse estimat minim/MAXIM: 18.000÷30.000SETURI cu o valoare totala estimate minima/MAXIMA: 756.000,00÷1.260.000,00RON.
MASTI CHIRURGICALE CU 3 PLIURI
Lot No: 6
33140000 Medical consumables
Furnizarea de produse din componenta Lot MASTI CHIRURGICALE CU 3 PLIURI, in catitatile totale estimate minim/MAXIM pe intreaga perioada de valabilitatea acordului cadru: 50.000÷250.000buc. Cerintele, specificatiile tehnice, cantitatile previzionate minime si maxime ce pot face obiectul furnizarii pe perioada de valabilitate a acordului-cadru si respectiv a celui mai mare contract subsecvent, sunt mentionate in detaliu in caietul de sarcini, pentru produsul aflat in componenta lotului. Cantitatile prevazute in caietul de sarcini sunt orientative si nu se constituie in obligatii contractuale; cuantumurile valorice a fiecarui contract subsecvent urmand a fi stabilite in raport cu necesitatile ce fac obiectul contractului si resurselor financiare pe care autoritatea contractanta le are la dispozitie. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite este mentionata la cap. IV.1.3 din Fisa de Date. Pentru cel mai mare contract subsecvent, pot face obiectul furnizarii: numarul total de produse estimat minim/MAXIM: 30.000÷50.000buc. cu o valoare totala estimate minima/MAXIMA: 21.600,00÷36.000,00RON.
HALATE UF DE UZ MEDICAL
Lot No: 4
Furnizarea de produse din componenta Lot HALATE UF DE UZ MEDICAL, in catitatile totale estimate minim/MAXIM pe intreaga perioada de valabilitatea acordului cadru: 30.000÷60.000buc. Cerintele, specificatiile tehnice, cantitatile previzionate minime si maxime ce pot face obiectul furnizarii pe perioada de valabilitate a acordului-cadru si respectiv a celui mai mare contract subsecvent, sunt mentionate in detaliu in caietul de sarcini, pentru produsul aflat in componenta lotului. Cantitatile prevazute in caietul de sarcini sunt orientative si nu se constituie in obligatii contractuale; cuantumurile valorice a fiecarui contract subsecvent urmand a fi stabilite in raport cu necesitatile ce fac obiectul contractului si resurselor financiare pe care autoritatea contractanta le are la dispozitie. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite este mentionata la cap. IV.1.3 din Fisa de Date. Pentru cel mai mare contract subsecvent, pot face obiectul furnizarii: numarul total de produse estimat minim/MAXIM: 10.000÷30.000buc. cu o valoare totala estimate minima/MAXIMA: 200.000,00÷600.000,00RON.
MASTI CU FILTRU FFP2
Lot No: 5
Furnizarea de produse din componenta Lot MASTI CU FILTRU FFP2, in catitatile totale estimate minim/MAXIM pe intreaga perioada de valabilitatea acordului cadru: 80.000÷185.000buc. Cerintele, specificatiile tehnice, cantitatile previzionate minime si maxime ce pot face obiectul furnizarii pe perioada de valabilitate a acordului-cadru si respectiv a celui mai mare contract subsecvent, sunt mentionate in detaliu in caietul de sarcini, pentru produsul aflat in componenta lotului. Cantitatile prevazute in caietul de sarcini sunt orientative si nu se constituie in obligatii contractuale; cuantumurile valorice a fiecarui contract subsecvent urmand a fi stabilite in raport cu necesitatile ce fac obiectul contractului si resurselor financiare pe care autoritatea contractanta le are la dispozitie. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite este mentionata la cap. IV.1.3 din Fisa de Date. Pentru cel mai mare contract subsecvent, pot face obiectul furnizarii: numarul total de produse estimat minim/MAXIM: 18.000÷80.000buc. cu o valoare totala estimate minima/MAXIMA: 396.000,00÷1.760.000,00RON.
MANUSI EXAMINARE
Lot No: 7
Furnizarea de produse din componenta Lot MANUSI EXAMINARE, in catitatile totale estimate minim/MAXIM pe intreaga perioada de valabilitatea acordului cadru: 3.050÷4.500CUTII. Cerintele, specificatiile tehnice, cantitatile previzionate minime si maxime ce pot face obiectul furnizarii pe perioada de valabilitate a acordului-cadru si respectiv a celui mai mare contract subsecvent, sunt mentionate in detaliu in caietul de sarcini, pentru produsul aflat in componenta lotului. Cantitatile prevazute in caietul de sarcini sunt orientative si nu se constituie in obligatii contractuale; cuantumurile valorice a fiecarui contract subsecvent urmand a fi stabilite in raport cu necesitatile ce fac obiectul contractului si resurselor financiare pe care autoritatea contractanta le are la dispozitie. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite este mentionata la cap. IV.1.3 din Fisa de Date. Pentru cel mai mare contract subsecvent, pot face obiectul furnizarii: numarul total de produse estimat minim/MAXIM: 1.125÷3.050CUTII cu o valoare totala estimate minima/MAXIMA: 87.750,00÷237.900,00RON.
VIZIERA UF DE UZ MEDICAL
Lot No: 2
Furnizarea de produse din componenta Lot VIZIERA UF DE UZ MEDICAL, in catitatile totale estimate minim/MAXIM pe intreaga perioada de valabilitatea acordului cadru: 80.000÷185.000buc. Cerintele, specificatiile tehnice, cantitatile previzionate minime si maxime ce pot face obiectul furnizarii pe perioada de valabilitate a acordului-cadru si respectiv a celui mai mare contract subsecvent, sunt mentionate in detaliu in caietul de sarcini, pentru produsul aflat in componenta lotului. Cantitatile prevazute in caietul de sarcini sunt orientative si nu se constituie in obligatii contractuale; cuantumurile valorice a fiecarui contract subsecvent urmand a fi stabilite in raport cu necesitatile ce fac obiectul contractului si resurselor financiare pe care autoritatea contractanta le are la dispozitie. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite este mentionata la cap. IV.1.3 din Fisa de Date. Pentru cel mai mare contract subsecvent, pot face obiectul furnizarii: numarul total de produse estimat minim/MAXIM: 18.000÷80.000buc. cu o valoare totala estimate minima/MAXIMA: 135.000,00÷600.000,00RON.
BOTOSEI UF DE UZ MEDICAL (1SET = 2 buc.)
Lot No: 3
Furnizarea de produse din componenta Lot BOTOSEI UF DE UZ MEDICAL, in catitatile totale estimate minim/MAXIM pe intreaga perioada de valabilitatea acordului cadru: 10.000÷20.000SETURI. Cerintele, specificatiile tehnice, cantitatile previzionate minime si maxime ce pot face obiectul furnizarii pe perioada de valabilitate a acordului-cadru si respectiv a celui mai mare contract subsecvent, sunt mentionate in detaliu in caietul de sarcini, pentru produsul aflat in componenta lotului. Cantitatile prevazute in caietul de sarcini sunt orientative si nu se constituie in obligatii contractuale; cuantumurile valorice a fiecarui contract subsecvent urmand a fi stabilite in raport cu necesitatile ce fac obiectul contractului si resurselor financiare pe care autoritatea contractanta le are la dispozitie. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite este mentionata la cap. IV.1.3 din Fisa de Date. Pentru cel mai mare contract subsecvent, pot face obiectul furnizarii: numarul total de produse estimat minim/MAXIM: 5.000÷10.000SETURI cu o valoare totala estimate minima/MAXIMA: 39.000,00÷78.000,00RON.