492270-2023 - ResultRomania-Reșița: General construction work for pipelines
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
CS-CL-10 Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare în Oravița, Ticvaniu Mare și Grădinari
Reference number: 16868757_2022_PAAPD1349409
II.1.2.
Main CPV code
45231100 General construction work for pipelines
II.1.4.
Short description
Execuție lucrări aferente contractului CS-CL-10 „Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare în Oravița, Ticvaniu Mare și Grădinari”, incluzând:
- lucrări de reabilitare şi de extindere în orașul Oravița și în comunele Ticvaniu Mare și Grădinari pentru:
Obiect 1: UAT Oravița
- Ob. 1.1: Extindere rețea de distribuție a apei în localitatea Oravița (Ltot=16.038m, branșamente De25mm = 485 bucăți şi De40mm = 24 bucăți);
- Ob. 1.2: Reabilitare rețea de distribuție a apei în localitatea Oravița (Ltot = 2.469m; branșamente De25mm = 269 bucăți;
- Ob. 1.3: Extindere rețea de canalizare în localitatea Oravița (Ltot = 3.474m; racorduri Dn160mm = 141 bucăți);
- Ob. 1.4: Reabilitare rețea de canalizare în localitatea Oravița (Ltot -= 5.466m; racorduri Dn160- Dn200mm = 252 bucăți (Dn160mm = 186 bucăţi, racorduri Dn160mm cu foraj orizontal = 1 bucata; Dn200 = 65 bucăți);
- Ob. 1.5: Stații de pompare apa uzată: 3 bucăți;
- Ob. 1.6 : Conducte de refulare ale SPAU în localitatea Oravița (Ltot = 301m).
Obiect 2: UAT Ticvaniu Mare
- Ob. 2.1: Extindere rețea de distribuție a apei în localitatea Ticvaniu Mare (Ltot = 25.864m, branșamente De25mm = 690 bucăți (221 pe rețeaua existentă));
- Ob. 2.2 : Stații de repompare tip hidrofor pe rețeaua de distribuție Ticvaniu Mare: 4 bucăți.
Obiect 3: UAT Grădinari
- Ob. 3.1 : Extindere rețea de distribuție a apei în localitatea Greoni (Ltot = 11.262 m; bransamnete De 25mm = 653 bucăți (340 pe rețeaua existenta și De40mm = 4 bucăți);
- Ob. 3.2 : Stații de pompare tip hidrofor pe rețeaua de distribuție Grădinari: 1 bucată.
În cadrul contractului au fost definite 3 sectoare:
Sector 1 - UAT Oravița
- Extindere rețea de distribuție a apei în localitatea Oravița;
- Reabilitare rețea de distribuție a apei în localitatea Oravița;
- Extindere rețea de canalizare în localitatea Oravița;
- Reabilitare rețea de canalizare în localitatea Oravița;
- Stații de pompare apa uzată şi conducte de refulare ale SPAU în localitatea Oravița.
Sector 2 - UAT Ticvaniu Mare
- Extindere rețea de distribuție a apei în localitatea Ticvaniu Mare;
- Stații de repompare tip hidrofor pe rețeaua de distribuție Ticvaniu Mare.
Sector 3 - UAT Grădinari
- Extindere rețea de distribuție a apei în localitatea Greoni;
- Stații de pompare tip hidrofor pe rețeaua de distribuție Grădinari.
Contractul include:
a) Lucrări de construcție;
b) Furnizare și montaj utilaje și echipamente tehnologice;
c) Testare și punere în funcțiune;
d) Remedierea eventualelor defecte apărute în Perioada de Garanție.
Durata de execuție și punere în funcțiune a lucrărilor este 24 de luni.
Perioada de Garanție este de 36 luni.
NOTE:
1. Numărul de zile până la care Operatorii economici interesați pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
2.Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informații suplimentare: 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232400 Sewer construction work, 45232423 Sewage pumping stations construction work
II.2.4.
Description of the procurement
Execuție lucrări aferente contractului CS-CL-10 „Extinderea și reabilitarea rețelelor de distribuție a apei și a rețelelor de canalizare în Oravița, Ticvaniu Mare și Grădinari”.
Durata de execuție și punere în funcțiune a lucrărilor este de 24 luni.
Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 301.919,50 lei, pentru alimentare cu energie electrică.
Valoarea estimată a contractului nu include sumele reprezentând "cheltuieli diverse și neprevăzute".