492456-2023 - ResultRomania-Deva: Construction work for buildings relating to road transport
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Revizuirea proiectului tehnic, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia lucrarilor în cadrul proiectelor: ,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 1, cod SMIS 122119 si Componenta 2, cod SMIS 122120”
Reference number: 4374474_2023_PAAPD1397891
II.1.2.
Main CPV code
45213310 Construction work for buildings relating to road transport
II.1.4.
Short description
Revizuirea proiectului tehnic, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia lucrarilor în cadrul proiectelor: ,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 1, cod SMIS 122119, respectiv ,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 2, cod SMIS 122120
Obiectivul propus este realizarea unui traseu de transport public ecologic numit - Linie verde de autobuze electrice între Petrila – Petroşani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani Green Line Valea Jiului prin doua componente.
Aceata investitie este finantata pe 2 Componente prin POR/2017/3/3.2/1/7 REGIUNI Axa Prioritară Sprijinirea tranziţiei către o economie cu emisii scăzute de carbon Operaţiunea Reducerea emisiilor de carbon în zonele urbane bazate pe planurile de mobilitate urbană durabilă.
,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 1, cod SMIS 122119, respectiv:
,,Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 2, cod SMIS 122120
Valoarea totală estimată a contractului C1 +C2 este de (proiectare + asistenta tehnica din partea proiectant + executie lucrari) = 40.765.067,73 lei fara TVA, din care:
- Valoarea totală estimată pentru revizuirea proiectului tehnic = 143.984,92 lei fără TVA.
- Asistență tehnică din partea proiectantului = 221.000 lei fără TVA.
- Certificat energetic – 15.000 lei fără TVA
- Valoarea totală estimată pentru execuție lucrări = 33.814.425,91 lei fără TVA
Total estimat fara TVA: 34.194.410,83 lei fara TVA
Linia verde de autobuze electrice intre Petrila – Petrosani – Aninoasa – Vulcan – Lupeni – Uricani – Green Line Valea Jiului’’ – Componenta 2, cod SMIS 122120
- Valoarea totală estimată pentru revizuirea proiectului tehnic = 107.520 lei fără TVA.
- Asistență tehnică din partea proiectantului = 155.454.90 lei fără TVA.
- Valoarea totală estimată pentru execuție lucrări = 6.307.685,00 lei fără TVA
Total estimat fara TVA: 6.570.656, 90 lei fara TVA
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificariinainte de data limita de depunere a ofertelor: este de 20 zile
Autoritatea contractantă va răspunde tuturor la solicitările de clarificări in SICAP in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunderea ofertelor in anuntul de participare .
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
45233120 Road construction works, 71322500 Engineering-design services for traffic installations, 71356200 Technical assistance services
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectivul principal al investitiiei este construirea unei hale din panouru prefabricate avand destinatie de Depou, 2 statii de capat, 2 statii de intoarcere, reabilitarea a 6,459 km de drum si 3 poduri.