492993-2019 - ResultRomania-Craiova: Meter reading service
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Serviciu citire contoare de energie electrică (clienți casnici și non-casnici mici, contoare pentru balanțe de energie, contoare Smart și contoare cu comunicație GSM)
Reference number: 2019_28
II.1.2.
Main CPV code
65500000 Meter reading service
II.1.4.
Short description
Obiectul il reprezinta stabilirea termenilor si conditiilor in baza carora vor fi executate serviciile de citire a contoarelor de la clientii casnici si non casnici mici, pentru balante de energie, contoare SMART si contoare cu comunicatie GSM.
Obiectul serviciului constituie intregul proces de la alocarea clientilor la unitatile de citire, planificare, citirea in teren a contoarelor pana la procesarea datelor si inaintarea acestora catre Distributie Energie Oltenia in vederea facturarii.
Citirea contoarelor de energie electrica va fi prestata ca serviciu complet pentru intregul portofoliu de clienti al Distributie Energie Oltenia si consta in citirea contoarelor de energie electrica, consemnarea anomaliilor depistate, inregistrare consumului de energie electrica (consemnare index contor) si fotografierea grupului de masura.
Serviciile ce fac obiectul acordului-cadru sunt:
1) servicii privind citirea de regularizare a contoarelor:
1.1) citire contoar [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Obiectul prezentei proceduri îl reprezintă prestarea de servicii pentru citire contoare de energie electrica.
Volumul de activitati din acordul-cadru (48 luni):
— Volumul minim de activitati din acordul-cadru = 10 936 203,
— Volumul maxim de activitati din acordul-cadru = 15 612 627,
— Volumul maxim de activitati din cel mai mare contract subsecvent = 5 170 514,
— Volumul maxim de activitati din cel mai mic contract subsecvent = 2 708 318.
Valoarea minima estimata a acordului-cadru este de 45 997 514,16 RON.
Valoarea maxima estimata a acordului-cadru este de 63 751 509,35 RON.
Valoarea minimă estimata a unui contract subsecvent este de 8 632 320,74 RON.
Valoarea maximă estimata a unui contract subsecvent este de 20 206 398,52 RON.