See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achizitie dotari (Laborator integrat de tratament oncologic si Sistem Angiograf) -“ Relocarea și modernizarea activității secției de oncologie și înființare compartiment cardiologie intervențională”
Description: Achizitia de echipamente (Laborator integrat de tratament oncologic si Sistem Angiograf) aferente proiectului- “ Relocarea și modernizarea activității secției de oncologie și înființare compartiment cardiologie intervențională”-conform caietului de sarcini. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 Numar zile pana la care se va raspunde la clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor:11
Internal identifier: 4613342_2025_PAAPD1544873
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Laborator integrat de tratament oncologic
Description: Achizitie de echipamente conform caiet de sarcini, respectiv 1.1 Simulator 1.2 AP. Radioterapie 1.3 Dozimetrie 1.4 Accesorii Fixare Pacienti 1.5 Laser Pozitionare pacienti
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33151200 X-ray therapy devices
Additional classification (cpv): 45259000 Repair and maintenance of plant, 51410000 Installation services of medical equipment, 80320000 Medical education services
Lot: LOT-0002
Title: Sistem Angiograf complet
Description: Achizitie echipamente conform caiet de sarcini, respectiv: 2.1 ANGIOGRAF 2.2 ECOGRAF CARDIO-VASCULAR-INTEGRAT ANGIOGRAF CU 2 SONDE SECTORIALA SI LINIARA 2.3 SISTEM OCT INTEGRAT OPTIS 2.4 SISTEM DE ROTOABLATIE ATERECTOMIE 2.5 SISTEM INTEGRAT SI BALOANE CONTRAPULSIE 2.6 SISTEM DE VENTILATIE 2.7 APARAT DE ANESTEZIE CU MONITOR MODULAR 2.8 AMENAJAREA SPAȚIULUI
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33111720 Angiography devices