See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Delegarea gestiunii Serviciului public de transport județean de persoane prin curse regulate, în județul Bistrița-Năsăud, pentru grupele P2, P3 și P10 din ”Programul de transport public județean de persoane, prin curse regulate, în județul Bistrița-Năsăud, pentru perioada 2024-2033”
Description: Obiectul Contractului îl constituie delegarea sarcinilor și responsabilităților către Operator/Operatori cu privire la prestarea propriu-zisă a Serviciului public de transport pe raza administrativ-teritorială a Județului Bistrița-Năsăud. Serviciul cuprinde un număr de 22 de trasee structurate pe 3 grupe (pachete), pentru perioada 2025-2034. NOTĂ: Numărul de zile înainte de termenul-limită pentru primirea Ofertelor până când Ofertanţii pot solicita clarificări: 24 zile. Numărul de zile calendaristice înaintea termenului limită de primire a Ofertelor la care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet la toate solicitările de clarificări şi/sau informaţii suplimentare primite de la operatorii economici interesaţi: 15 zile. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Internal identifier: 4347550/2025/13538/Anexa 6/I.1
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60112000 Public road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 – Grupa (Pachet) P2 - 5 trasee
Description: Conform documentație atașată.
Internal identifier: 1
Options:
Description of the options: În baza art. 236 din Legea 99/2016, entitatea contractantă își rezervă dreptul de a suplimenta, în condițiile legislației din materia achizițiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fără organizarea unei noi proceduri de atribuire, în situația în care devine necesară prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi stații. Prin urmare, prețul contractului se va putea majora cu maxim 10% din prețul inițial, în temeiul prevederilor art. 27 alin. (2) lit. a) din Legea nr. 92/2007 (actualizată) coroborat cu prevederile art. 241 din Legea nr. 99/2016 (actualizată).
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2: Grupa (Pachet) P3 - 14 trasee
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3: Grupa (Pachet) P10 - 3 trasee
Internal identifier: 3