494431-2026 - Competition
Romania – Electricity – Achizitie energie electrica 17.250 Mwh (11.000 Mwh medie tensiune si 6.250 Mwh joasa tensiune) pentru locurile de consum apartinand societatii APA CANAL 2000 S.A.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleAchizitie energie electrica 17.250 Mwh (11.000 Mwh medie tensiune si 6.250 Mwh joasa tensiune) pentru locurile de consum apartinand societatii APA CANAL 2000 S.A.
DescriptionAchizitie energie electrica 17.250 Mwh (11.000 Mwh medie tensiune si 6.250 Mwh joasa tensiune) conform caiet de sarcini . Termenul limita pana la care entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare este de 10 zile fata de data limita de depunere a ofertelor conform prevederilor legale. Ofertantii se vor asigura ca transmit solicitarile de clarificari astfel incat sa permita entitatii contractante sa respecte prevederile art. 173 din Legea 99/2016 care impun acest termen. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor
Internal identifier43388_006_2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionAchizitie energie electrica 17250 Mwh (11.000 Mwh medie tensiune si 6250 Mwh joasa tensiune). conform caiet de sarcini + anexe atasate
Internal identifier1