494478-2026 - Competition
Poland – Laboratory reagents – Dostawa odczynników laboratoryjnych do oznaczania badań biochemicznych i immunochemicznych wraz z najmem analizatorów
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleDostawa odczynników laboratoryjnych do oznaczania badań biochemicznych i immunochemicznych wraz z najmem analizatorów
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest Dostawa odczynników laboratoryjnych do oznaczania badań biochemicznych i immunochemicznych wraz z najmem analizatorów , której wyszczególnienie ilościowe określono w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 7 do specyfikacji warunków zamówienia (dalej w treści: SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu najmu tj. Analizatorów wskazano w Zestawieniu parametrów technicznych stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.
Internal identifierDZP.281.57A.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
Additional classification (cpv): 33190000 Miscellaneous medical devices and products, 38434000 Analysers
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest Dostawa odczynników laboratoryjnych do oznaczania badań biochemicznych i immunochemicznych wraz z najmem analizatorów, której wyszczególnienie ilościowe określono w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 7 do specyfikacji warunków zamówienia (dalej w treści: SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu najmu tj. Analizatorów wskazano w Zestawieniu parametrów technicznych stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.
Options
Description of the options3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Prawo opcji polega na zwiększeniu ilości zamawianego asortymentu w stosunku do podstawowego zakresu zamówienia, przy zastosowaniu stałych cen jednostkowych określonych w formularzu asortymentowo-cenowym (załącznik nr 2 do umowy). 4. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na daną pozycję asortymentową. 5. Skorzystanie z prawa opcji następuje poprzez pisemne powiadomienie Wykonawcy przez Zamawiającego. 6. Zamawiający może skorzystać z dowolnej liczby opcji, przy czym łączna wartość zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji nie może przekroczyć 20% maksymalnej wartości umowy brutto, określonej w § 5 ust. 1 umowy. 7. Ilość dodatkowego zamówienia w ramach prawa opcji dla poszczególnych pozycji asortymentowych nie może przekroczyć 100% ilości danej pozycji asortymentowej określonej w formularzu asortymentowo-cenowym w zamówieniu podstawowym. 8. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji lub niewykorzystania go w pełnym zakresie. 9. Do dostaw realizowanych w ramach prawa opcji stosuje się wszystkie postanowienia niniejszej umowy, w szczególności dotyczące terminów realizacji, reklamacji oraz okresu przydatności do użycia.