494626-2026 - Competition
Romania – Technical support services – Servicii de extindere, întreținere și actualizare a Ecosistemului de Learning Management System (LMS) Moodle al UB - reluare loturile 1, 3 și 4, anunț participare nr.CN1092216 / 05.05.2026
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleServicii de extindere, întreținere și actualizare a Ecosistemului de Learning Management System (LMS) Moodle al UB - reluare loturile 1, 3 și 4, anunț participare nr.CN1092216 / 05.05.2026
DescriptionUniversitatea din București intenționează achiziția de Servicii de extindere, întreținere și actualizare a Ecosistemului de Learning Management System (LMS) Moodle al UB, prin încheierea unui Acord cadru pentru 3 ani. Scopul achiziției este susținerea și îmbunătățirea activității didactice, a formării continue și a proiectelor educaționale de la nivelul tuturor celor 20 de facultăți și departamente conexe. Având în vedere dezvoltarea accelerată a digitalizării în cadrul instituției, actuala infrastructură a evoluat de la o singură instanță la un ecosistem complex, menit să asigure sustenabilitatea proiectelor finanțate prin PNRR și să deservească nevoi specifice de pedagogie. Ecosistemul de Learning Management System (LMS) Moodle al UB a fost deja implementat prin proiectul „Ecosistemul digital pentru învățare sustenabilă la Universitarea din București – EDIS UB” (cod proiect 182832954). Având în vedere aplicabilitatea platformei Moodle în sfera academică din facultățile noastre, platforma fiind esențială în activitatea personalului didactic și a studenților (derularea cursurilor, examenelor, publicarea notelor, etc.), de-a lungul timpului funcționalitățile platformei au fost adaptate necesităților beneficiarilor direcți ai Universității din București cu scopul de a facilita activitatea în online. Numar zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 17 zile. Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitarilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier4505502_2026_PAAPD1605416
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71356300 Technical support services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleServicii de mentenanță și suport tehnic, Dezvoltări suplimentare la cerere,Servicii de instruire post-upgrade (administratori, utilizatori, actualizare manuale, prezentări video, ateliere de demonstrații)
Description1.1 - Servicii de mentenanță și suport tehnic care includ: servicii de suport pentru utilizare și administrare, servicii de configurare și actualizare, servicii de mentenanță preventivă, servicii de mentenanță corectivă; 1.2 - Dezvoltări suplimentare la cerere care includ: integrare testare automatizată, implementare deletion plugin conform GDPR. implementare certificat custom – emitere diplome, implementare alte funcționalități la cerere; 1.3 - Servicii de instruire post-upgrade (administratori, utilizatori, actualizare manuale, prezentări video, ateliere de demonstrații).
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleServicii de licențiere pentru accesibilitate UserWay anual
DescriptionServicii de licențiere pentru accesibilitate UserWay anual
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleServicii de licențiere pentru Badge XP - gamification
DescriptionServicii de licențiere pentru Badge XP - gamification
Internal identifier3