See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: FURNIZARE COVOARE DE BANDĂ MINIERĂ DE SUBTERAN 1000X14X4
Description: Sucursalele Miniere din cadrul SCEVJ SA, folosesc benzi de cauciuc, de tip minier (subteran) care intră în componenţa transportoarelor cu bandă montate în subteran. În lucrările miniere subterane se vor utiliza numai benzi din cauciuc de tip minier conform SR EN 14973:2016, însoţite de documente de atestare a folosirii în medii potenţial explozive emisă de un organism notificat. Cantitate 5100 ml. Descrierea detaliata a produselor se regaseste in caietul de sarcini nr. DG 2724/27.03.2024 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 20 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va raspunde doar la solicitările de clarificari adresate de operatorii economici până la termenul limită stabilit. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Internal identifier: RO30859649-2024-DT-EMLO-P-61, DT-EMLI-P-9, DT-EMVU-P 9, DT-EMLU-P10
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34312600 Rubber conveyor belts
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Sucursalele Miniere din cadrul SCEVJ SA, folosesc benzi de cauciuc, de tip minier (subteran) care intră în componenţa transportoarelor cu bandă montate în subteran. În lucrările miniere subterane se vor utiliza numai benzi din cauciuc de tip minier conform SR EN 14973:2016, însoţite de documente de atestare a folosirii în medii potenţial explozive emisă de un organism notificat. Dimensiunile benzilor de cauciuc solicitate sunt : - lăţime : l000 mm; - grosime : 14 mm; - număr inserţii 4; - lungime covor : covorul de bandă minieră de subteran 1000x14x4, va avea 300 ml/tambur ± 10%. Cantitate 5100 ml. Descrierea detaliata a produselor se regaseste in caietul de sarcini nr. DG 2724/27.03.2024
Internal identifier: 1