495220-2026 - Competition
Cyprus – Architectural, construction, engineering and inspection services – ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΝΟΣ ΣΤΑΔΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΕΓΕΡΣΗ ΤΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΝΟΣ ΣΤΑΔΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΕΓΕΡΣΗ ΤΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ ΤΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΑΡΧΕΙΟΥ
DescriptionΗ Αναθέτουσα Αρχή επιδιώκει μέσω της διαδικασίας του Αρχιτεκτονικού Διαγωνισμού να εξασφαλίσει την καλύτερη δυνατή επίλυση για το Κτίριο του Κρατικού Αρχείου και τους υπαίθριους χώρους, από χωροταξικής, πολεοδομικής, αρχιτεκτονικής, λειτουργικής, αισθητικής, πολιτισμικής, περιβαλλοντικής, οικονομικής, λειτουργικής και κατασκευαστικής πλευράς, και να αναθέσει στον βραβευθέντα αρχιτέκτονα την ολοκλήρωση της μελέτης και την επίβλεψη της υλοποίηση του Έργου, σύμφωνα με το καθορισμένο πρόγραμμα του Έργου.
Internal identifierΥΦΥΠ2026/025
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
LotLOT-0001