495303-2026 - Competition
Romania – Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses) – DB-CF-05 Echipamente si dotari laborator
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleDB-CF-05 Echipamente si dotari laborator
DescriptionFurnizare echipamente si dotari laborator, instalarea, punerea in functiune, instruirea personalului, probe si service-ul post-livrare in perioada de garantie pentru echipamente operationale dotarii laboratorului fizico- chimic si microbiologic, conform prevederilor caietului de sarcini. Achiziția echipamentelor care fac obiectul contractului de furnizare ”DB-CF-05 Echipamente si dotari laborator” este prevăzută în cadrul ” Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apă și apă uzată din judeţul Dâmbovița, etapa a II a”, finantat in cadrul Programul Dezvoltare Durabila (PDD) 2021-2027” NOTA: - Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de: 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. - Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. -Valoarea totala estimata cuprinde toate costurile legate de furnizare, instalare, punere in functiune, instruirea personalului, probe si service-ul post-livrare in perioada de garantie.
Internal identifierDB-CF-05
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionFurnizare echipamente si dotari laborator, instalarea, punerea in functiune, instruirea personalului, probe si service-ul post-livrare in perioada de garantie, conform cerintelor din cadrul Caietului de Sarcini, dupa cum urmeaza: Laborator Fizico Chimic 1 Spectrofotometru UV-VIS 2 buc; 2 Turbidimetru 2 buc; 3 Aparat ion cromatograf 1 buc; 4 Conductometru de laborator 2 buc; 5 pH-metru de laborator 2 buc; 6 Dispenser digital 5 buc; 7 Dispenser digital 1 - 10 ml 5 buc; 8 Dispenser manual 5 ml 10 buc; 9 Biureta digitala 15 buc; 10 Pipeta gradata 1-10ml 12 buc; 11 Agitator magnetic digital 2 buc; 12 Balanta analitica 2 buc; 13 Balanta tehnica 2 buc; 14 Congelator de laborator 1 buc; 15 Frigider de laborator 500l 1 buc; 16 Etuva pana la 300˚C 2 buc; 17 Baie de apa 3 buc; 18 Baie de nisip 3 buc; 19 Aparat de apa ultrapura 2 buc; 20 Bidistilator 2 buc; 21 Centrifuga 2 buc; 22 Baie de apa cu agitare 1 buc; 23 Balon cotat 5-2000ml 160 buc; 24 Pahar Erlenmeyer cu gat ingustat 25-5000ml 115 buc; 25 Pahar Erlenmeyer cu gat larg 50-3000ml 140 buc; 26 Vas conic cu dop rodat 50-3000ml 185 buc; 27 Exicator cu placa de portelan 20 buc; 28 Palnie cu coada scurta 20 buc; 29 Palnie 4 buc; 30 Corp mobil cu rafturi 4 buc; 31 Dulap depozitare substante chimice 4 buc; 32 Uscator sticlarie 4 buc; 33 Masa balanta 2 buc; 34 Masa laborator 4 buc; 35 Cos pentru reziduuri 2 buc; 36 Scaun de laborator 6 buc; 37 Dulap depozitare reactivi 2 buc; 38 Masa cu chiuveta 2 buc; 39 Cuve cuart 10-50mm 30 buc; 40 Coloana cu Rasina de ioni 4 buc; 41 Cuve sticla 40 buc; 42 Biureta manuala 25-50ml 20 buc; Microbiologie 43 Lampa UV bactericida 3 buc; 44 Bec Bunsen pentru gaz metan 3 buc; 45 Baie de apa 1 buc; 46 Pipeta automata 10ml 2 buc; 47 pH-metru portabil 2 buc; 48 Termometru cu sonda 1 buc; 49 Termometru pentru frigider 4 buc; 50 Termohigrometru pentru camera 4 buc; 51 Autoclav 1 buc; 52 Incubator 3 buc; 53 Refrigerator 300l 1 buc; 54 Sistem filtrare prin membrana 1 buc; 55 Aparat de filtrare sub vid 2 buc; 56 Ansa 1 buc; 57 Etuva 1 buc; 58 Lampa ultraviolete 1 buc; 59 Centrifuga 1 buc; 60 Baie ultrasunete 1 buc; 61 Microscop 1 buc; 62 Pahar Erlenmeyer 250-1000ml 40 buc; 63 Placi Petri 2000 buc; 64 Balon cotat 500 si 1000ml 20 buc; 65 Scaun de laborator 2 buc; 66 Birou operational 1 buc; 67 Masa laborator cu blat rezistent chimic 2 buc; 68 Corpuri 6 buc; 69 Chiuveta laborator 1 buc; 70 Uscator sticlarie 1 buc; 71 Hota microbiologica 1 buc; Echipamente speciale pentru determinarea noilor parametrii introdusi in legislatie; 72 Spectrometru cu plasmă cuplată inductiv - spectroscopie de emisie optică 1 buc; 73 Gaz cromatograf cuplat cu detector de masa de tip triplucuadrupol, detector ECD, autosampler pentru probe lichide si HeadSpace 1 buc; 74 Cromatograf de lichide cu detector de fluorescenta 1 buc; Specificatiile tehnice ale echipamentelor si bunurilor ce urmeaza sa fie furnizate, precum si cerintele privind instalarea, punerea in functiune, instruirea personalului, probele si service-ul post-livrare in perioada de garantie sunt detaliate in Caietul de sarcini. Conditii de livrare: DDP (INCOTERMS 2020) si graficul de livrare. Termene: 7 luni furnizare, instalarea, punerea in functiune, instruirea personalului, probe, 1 luna plata si 24 luni garantia comerciala.
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 51430000 Installation services of laboratory equipment, 80510000 Specialist training services