495319-2026 - Competition
Bulgaria – Electricity – Доставка на нетна активна електрическа енергия и избор на координатор на балансираща група на свободния пазар на електрическа енергия за нуждите на Агенцията за публичните предприятия и контрол
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleДоставка на нетна активна електрическа енергия и избор на координатор на балансираща група на свободния пазар на електрическа енергия за нуждите на Агенцията за публичните предприятия и контрол
DescriptionОбществената поръчка има за цел избор на изпълнител за доставка на нетни количества активна електрическа енергия средно и ниско напрежение и избор на координатор на балансираща група за нуждите на Агенцията за публичните предприятия и контрол (АППК) за период от 60 месеца или до достигане на прогнозната стойност от 460 162,69 ​​​​​​​евро без ДДС, която е пределна. Общото количество потребена от електрическа енергия – средно напрежение за периода м. юни 2025 г. - м. май 2026 г. е 326 005 КWh, а количеството електрическа енергия ниско напрежение за същия период е 1357 КWh. Посочените стойности кореспондират с очакваното количество на годишна база за срока на изпълнение на обществената поръчка. В резултат от процедурата възложителят ще сключи договор за комбинирани услуги по чл. 11, т.10, във вр. с чл. 20 от Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ), а именно покупка на електрическа енергия и плащане на всички използвани от възложителя като краен клиент услуги - „достъп до електропреносната и/или електроразпределителната мрежа“, „пренос на електрическа енергия през електропреносната и/или електроразпределителната мрежа“ и „отговорност за балансиране“, както и уреждане на отношенията във връзка с плащането на дължимите суми за мрежови услуги за съответния ценови период.
Internal identifier557645
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
LotLOT-0001
Options
Description of the optionsВ случай на необходимост, в рамките на срока на действие на договора, Възложителят си запазва правото на промяна в броя на обектите за доставка на електрическа енергия, според възникналата необходимост, за които ще заплаща консумираната електроенергия по договорената с Изпълнителя цена.