See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Autospecială cu roboți
Description: Procedură de atribuire implică încheierea unui acord cadru de furnizare a produsului „Autospecială cu roboti”. Termenul limită în care Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare: În a 15-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificăriînainte de data limită de depunere a ofertelor / candidaturilor : 25. Solicitările de clarificare în legatură cu documentația de atribuire se vor transmite doar prin intermediul SEAP (https://e-licitatie.ro), prin accesarea secțiunii dedicate „Întrebări” din detaliul procedurii de atribuire aflate în desfășurare ATENȚIE!!! Pentru respectarea principiului tratamentului egal, operatorii economici interesați vor respecta prevederile notificării ANAP nr. 247 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări și a informațiilor suplimentare la documentațiile de atribuire / răspunsurile formulate în cazul desfășurării procedurilor de atribuire a contractelor de achiziție publică prin intermediul mijloacelor electronice (on-line), în sensul ca documentele atașate la secțiunea „Întrebări" NU VOR CONȚINE DATELE DE IDENTIFICARE ALE ACESTORA, întrucât acestea vor deveni publice în momentul transmiterii răspunsului de către autoritatea contractantă! Frecvenţa de atribuire a contractelor subsecvente: anual, în funcție de fondurile disponibile.
Internal identifier: 4203997/2024/P87
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42997300 Industrial robots
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: - estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: minim 20, maxim 40 - estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: minim 5, maxim 10 - estimarea valorii celui mai mare contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru: 85.601.539,00 lei - estimarea valorii maxime a acordului-cadru: 342.406.156,00 lei
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 34144000 Special-purpose motor vehicles, 50000000 Repair and maintenance services, 80530000 Vocational training services