See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achiztie mobilier pentru obiectivul de investitii: DOTAREA UNITATILOR DE INVATAMANT PREUNIVESITAR DIN MUNICIPIUL ORADEA: LOT 1:MOBILIER SALI DE CLASA LOT 2:MOBILIER PENTRU LABORATOARELE DE FIZICA, CHIMIE, BIOLOGIE LOT 3:MOBILIER CABINETE SCOLARE, LOGOPEDIE, PSIHOPEDAGOGIE
Description: Obiectul contractului: - Investiția 11. Sală de clasă, prin care vor fi dotate cu mobilier sălile de clasă ale beneficiarilor directi pentru obiectivul de investiţii: "Dotarea unitatilor de invatamant preuniversitar din Municipiul Oradea" Componenta C15- Educație, F-PNRR-Dotari-2023, Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale ale unităților de învățământ preuniversitar și ale unităților conexe, Pilonul VI: Politici pentru noua generație. Obiectivul general al prezentului proiect îl constituie dezvoltarea infrastructurii școlare, a gradului de digitalizare, precum și creșterea accesului, calității și gradului de atractivitate a serviciilor educaționale prestate de cadrele didactice adresate tuturor elevilor, inclusiv elevilor defavorizați și cu cerințe educationale speciale, pentru asigurarea unui proces educațional de calitate, modern și incluziv în cadrul unităților de învățământ preuniversitar de stat din Municipiului Oradea. LOT 1: Obiectivul specific al proiectului este dotarea unui numar de 1275 Sali de clasa pentru un numar de 43 unitati de invatamant preuniversitar de stat si o (1) unitate conexa din Municipiul Oradea. Prin intermediul acestei investitii se propune dotarea acestora cu mobilier in completarea celor existente, precum: banci elevi, scaune elevi, catedra profesor, scaune profesor, dulap pentru elevi, dulap pentru materiale didactice si altele, in conformitate cu prevederile Ghidului Solicitantului. LOT 2: Obiectivul specific al proiectului • dotarea 2 laboratoare de științe – biologie si 18 laboratoare de științe – multidisciplinar (biologie) pentru 20 unitati de invatamant din Municipiul Oradea. • 4 Laboratoare de stiinte – chimie pentru un numar de 4 unitati de invatamant preuniversitar de stat precum si 19 laboratoare multidisciplinare din Municipiului Oradea • 5 Laboratoare de stiinte – fizica pentru un numar de 5 unitati de invatamant preuniversitar de stat precum si 20 laboratoare multidisciplinare din Municipiului Oradea Prin intermediul acestei investitii se propune dotarea acestora cu mobilier specific, in conformitate cu prevederile Ghidului Solicitantului. LOT 3: Obiectivul specific al proiectului este dotarea cu mobilier specific a: • 11 cabinete de logopedie pentru 11 gradinite cu program prelungit din Municipiul Oradea. • 31 cabinete de asistenta psihopedagogica pentru un numar de 31 unitati de invatamant preuniversitar de stat din Municipiul Oradea • 33 cabinete scolare pentru un numar de 31 unitati de invatamant preuniversitar de stat si din 1 unitate conexa din Municipiul Oradea Termenul pana la care, orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare, in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile, inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi, inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.
Internal identifier: 4230487/2024/173
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39160000 School furniture
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1:MOBILIER SALI DE CLASA
Description: Obiectul contractului: - Investiția 11. Sală de clasă, prin care vor fi dotate cu mobilier sălile de clasă ale beneficiarilor directi pentru obiectivul de investiţii: "Dotarea unitatilor de invatamant preuniversitar din Municipiul Oradea" Componenta C15- Educație, F-PNRR-Dotari-2023, Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale ale unităților de învățământ preuniversitar și ale unităților conexe, Pilonul VI: Politici pentru noua generație. Obiectivul general al prezentului proiect îl constituie dezvoltarea infrastructurii școlare, a gradului de digitalizare, precum și creșterea accesului, calității și gradului de atractivitate a serviciilor educaționale prestate de cadrele didactice adresate tuturor elevilor, inclusiv elevilor defavorizați și cu cerințe educationale speciale, pentru asigurarea unui proces educațional de calitate, modern și incluziv în cadrul unităților de învățământ preuniversitar de stat din Municipiului Oradea. LOT 1: Obiectivul specific al proiectului este dotarea unui numar de 1275 Sali de clasa pentru un numar de 43 unitati de invatamant preuniversitar de stat si o (1) unitate conexa din Municipiul Oradea. Prin intermediul acestei investitii se propune dotarea acestora cu mobilier in completarea celor existente, precum: banci elevi, scaune elevi, catedra profesor, scaune profesor, dulap pentru elevi, dulap pentru materiale didactice si altele, in conformitate cu prevederile Ghidului Solicitantului
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2:MOBILIER PENTRU LABORATOARELE DE FIZICA, CHIMIE, BIOLOGIE
Description: Obiectul contractului: - Investiția 11. Sală de clasă, prin care vor fi dotate cu mobilier sălile de clasă ale beneficiarilor directi pentru obiectivul de investiţii: "Dotarea unitatilor de invatamant preuniversitar din Municipiul Oradea" Componenta C15- Educație, F-PNRR-Dotari-2023, Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale ale unităților de învățământ preuniversitar și ale unităților conexe, Pilonul VI: Politici pentru noua generație. Obiectivul general al prezentului proiect îl constituie dezvoltarea infrastructurii școlare, a gradului de digitalizare, precum și creșterea accesului, calității și gradului de atractivitate a serviciilor educaționale prestate de cadrele didactice adresate tuturor elevilor, inclusiv elevilor defavorizați și cu cerințe educationale speciale, pentru asigurarea unui proces educațional de calitate, modern și incluziv în cadrul unităților de învățământ preuniversitar de stat din Municipiului Oradea. LOT 2: Obiectivul specific al proiectului • dotarea 2 laboratoare de științe – biologie si 18 laboratoare de științe – multidisciplinar (biologie) pentru 20 unitati de invatamant din Municipiul Oradea. • 4 Laboratoare de stiinte – chimie pentru un numar de 4 unitati de invatamant preuniversitar de stat precum si 19 laboratoare multidisciplinare din Municipiului Oradea • 5 Laboratoare de stiinte – fizica pentru un numar de 5 unitati de invatamant preuniversitar de stat precum si 20 laboratoare multidisciplinare din Municipiului Oradea Prin intermediul acestei investitii se propune dotarea acestora cu mobilier specific, in conformitate cu prevederile Ghidului Solicitantului.
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 39180000 Laboratory furniture
Lot: LOT-0003
Title: LOT 3:MOBILIER CABINETE SCOLARE, LOGOPEDIE, PSIHOPEDAGOGIE
Description: Obiectul contractului: - Investiția 11. Sală de clasă, prin care vor fi dotate cu mobilier sălile de clasă ale beneficiarilor directi pentru obiectivul de investiţii: "Dotarea unitatilor de invatamant preuniversitar din Municipiul Oradea" Componenta C15- Educație, F-PNRR-Dotari-2023, Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale ale unităților de învățământ preuniversitar și ale unităților conexe, Pilonul VI: Politici pentru noua generație. Obiectivul general al prezentului proiect îl constituie dezvoltarea infrastructurii școlare, a gradului de digitalizare, precum și creșterea accesului, calității și gradului de atractivitate a serviciilor educaționale prestate de cadrele didactice adresate tuturor elevilor, inclusiv elevilor defavorizați și cu cerințe educationale speciale, pentru asigurarea unui proces educațional de calitate, modern și incluziv în cadrul unităților de învățământ preuniversitar de stat din Municipiului Oradea. LOT 3: Obiectivul specific al proiectului este dotarea cu mobilier specific a: • 11 cabinete de logopedie pentru 11 gradinite cu program prelungit din Municipiul Oradea. • 31 cabinete de asistenta psihopedagogica pentru un numar de 31 unitati de invatamant preuniversitar de stat din Municipiul Oradea • 33 cabinete scolare pentru un numar de 31 unitati de invatamant preuniversitar de stat si din 1 unitate conexa din Municipiul Oradea
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 39120000 Tables, cupboards, desk and bookcases