2. Procedure
Procedure
Title: ACORD - CADRU DE FURNIZARE SURSE NEÎNTRERUPTIBILE DE TENSIUNE
Description: Se vor achiziţiona surse neîntreruptibile de tensiune - cod CPV 31154000-0, necesare pentru asigurarea alimentării cu energie electrică securizată a diferitelor echipamente de telecomunicații speciale administrate de Autoritatea contractantă. Produsele ce urmează a fi achiziționate în cadrul acordului - cadru sunt: -Surse neîntreruptibile de tensiune 1000 VA – TIP A -Surse neîntreruptibile de tensiune 1000 VA – TIP B -Surse neîntreruptibile de tensiune 1500 VA – TIP A -Surse neîntreruptibile de tensiune 1500 VA – TIP B -Surse neîntreruptibile de tensiune 2000 VA -Surse neîntreruptibile de tensiune 3000 VA -EXTENSIE MODUL BATERII (EBM) 3000 VA -Surse neîntreruptibile de tensiune 6000 VA -EXTENSIE MODUL BATERII (EBM) 6000 VA Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare până în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, pentru clarificările primite cu cel puțin 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4267230_2026_PAAPD1619547.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31154000 Uninterruptible power supplies
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: In cadrul acordului-cadru vor fi achizitionate SURSE NEÎNTRERUPTIBILE DE TENSIUNE. Cantitatile minime si maxime estimate a fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt: 1. Surse neîntreruptibile de tensiune 1000 VA – TIP A: minimum 200 – maximum 600 2. Surse neîntreruptibile de tensiune 1000 VA – TIP B: minimum 75– maximum 225 3. Surse neîntreruptibile de tensiune 1500 VA – TIP A: minimum 135 – maximum 400 4. Surse neîntreruptibile de tensiune 1500 VA – TIP B: minimum 75 – maximum 225 5. Surse neîntreruptibile de tensiune 2000 VA: minimum 75– maximum 225 6. Surse neîntreruptibile de tensiune 3000 VA: minimum 150 – maximum 450 7. EXTENSIE MODUL BATERII (EBM) 3000 VA: minimum 50 – maximum 150 8. Surse neîntreruptibile de tensiune 6000 VA: minimum 50 – maximum 150 9. EXTENSIE MODUL BATERII (EBM) 6000 VA: minimum 20 – maximum 60 Cantitatile minime si maxime estimate a fi achizitionate in cadrul unui singur contract subsecvent sunt: 1. Surse neîntreruptibile de tensiune 1000 VA – TIP A: minimum 1 – maximum 100 2. Surse neîntreruptibile de tensiune 1000 VA – TIP B: minimum 1 – maximum 40 3. Surse neîntreruptibile de tensiune 1500 VA – TIP A: minimum 1 – maximum 70 4. Surse neîntreruptibile de tensiune 1500 VA – TIP B: minimum 1 – maximum 40 5. Surse neîntreruptibile de tensiune 2000 VA: minimum 1 – maximum 40 6. Surse neîntreruptibile de tensiune 3000 VA: minimum 1 – maximum 75 7. EXTENSIE MODUL BATERII (EBM) 3000 VA: minimum 1 – maximum 25 8. Surse neîntreruptibile de tensiune 6000 VA: minimum 1 – maximum 25 9. EXTENSIE MODUL BATERII (EBM) 6000 VA: minimum 1 – maximum 10 Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent, determinata pe baza cantitatilor maxime specificate mai sus, este de 370.955,00 euro fara TVA . Pe parcursul derularii acordului-cadru se estimeaza ca se vor atribui contracte subsecvente, astfel: - Număr estimat contracte subsecvente 2026 = 1 - Număr estimat contracte subsecvente 2027 = 3 - Număr estimat contracte subsecvente 2028 = 3 - Număr estimat contracte subsecvente 2029 = 3 - Număr estimat contracte subsecvente 2030 = 2
Internal identifier: 1