498610-2026 - Competition
Romania – Park-and-ride facility construction work – Executie lucrari in cadrul proiectului ,,Terminal multimodal si baza Park & Ride"
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
TitleExecutie lucrari in cadrul proiectului ,,Terminal multimodal si baza Park & Ride"
DescriptionSe vor realiza urmatoarele:amenajare parcare, cai de acces pentru transportul public local, retea statii de incarcare vehicule electrice, autogara, peroane, extindere linie de contact pentru transportul in comun cu troleibuzul, alimentare cu energie electrica, iluminat public, digitalizare, panouri fotovoltaice, post transformare de medie tensiune, etc. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari sau informatii suplimentare , in legatura cu documentatia de atribuire, inainte de data limita de depunere a ofertelor 19 zile. Solicitarea de clarificari sau informatii se va transmite prin intermediul S.E.A.P, prin accesarea Sectiunii dedicate ,,SOLICITARE DE CLARIFICARI/INTREBARI/COMUNICARI”. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, raspunsurile cat si intrebarile in legatura cu documentatia de atribuire vor fi publicate in S.E.A.P. la SECTIUNEA ,,SOLICITARE DE CLARIFICARI/INTREBARI/COMUNICARI” cat si in SECTIUNEA ,,LISTA CLARIFICARI, NOTIFICARI SI DECIZII” in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. In cazul decalarii termenului de depunere al ofertelor se va extinde corespunzator (cu zilele de decalare).
Internal identifierL28-2024
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45223320 Park-and-ride facility construction work
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionPentru proiectul Terminal multimodal si baza Park & Ride se vor realiza urmatoarele:amenajare parcare, cai de acces pentru transportul public local, retea statii de incarcare vehicule electrice, autogara, peroane, extindere linie de contact pentru transportul in comun cu troleibuzul, alimentare cu energie electrica, iluminat public, digitalizare, panouri fotovoltaice, post transformare de medie tensiune, etc. Obiectivul principal al proiectului este incurajarea schimbarii modale de la transportul privat la transportul public, si, dupa caz, la moduri nemotorizate de transport. Acesta va avea ca impact evitarea congestionarii traficului, precum si reducerea cererii de locuri de parcare in Municipiul Targu Jiu.
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 45310000 Electrical installation work