2. Procedure
Procedure
Title: ACORD CADRU FURNIZARE PRODUSE ALIMENTARE
Description: Valoarea maxima totala a acordului cadru a celor 7 loturi este de 3.943.264,00 lei fara TVA , Valoarea minima totala a acordului cadru a celor 7 loturi este de 1.370,73 lei fara TVA . Estimarea valorii unui contract subsecvent care urmează să fie atribuit pe durata acordului-cadru, este: Lot Nr. 1 - Valoarea minima a contractului subsecvent este de 221,50 lei - Valoare maxima totala a contractului subsecvent este de 124.537,50 lei fara TVA, garantie participare 1.245,37 lei. Lot Nr. 2 - Valoarea minima a contractului subsecvent este de 182,55 lei - Valoare maxima totala a contractului subsecvent este de 62.970,00 lei fara TVA, garantie participare 629,70 lei. Lot Nr. 3 - Valoarea minima a contractului subsecvent este de 316,08 lei - Valoare maxima totala a contractului subsecvent este de 54.788,50 lei fara TVA, garantie participare 5478 ,85 lei. Lot Nr. 4 - Valoarea minima a contractului subsecvent este de 40,00 lei - Valoare maxima totala a contractului subsecvent este de 56.040,00 lei fara TVA, garantie participare 560,40 lei. Lot Nr. 5 - Valoarea minima a contractului subsecvent este de 76,50 lei - Valoare maxima totala a contractului subsecvent este de 41.525,00 lei fara TVA, garantie participare 415 ,25 lei. Lot Nr. 6 - Valoarea minima a contractului subsecvent este de 219,10 lei - Valoare maxima totala a contractului subsecvent este de 298.980,00 lei fara TVA, garantie participare 2.989,80 lei. Lot Nr. 7 - Valoarea minima a contractului subsecvent este de 315,00 lei - Valoare maxima totala a contractului subsecvent este de 346.975,00 lei fara TVA, garantie participare 3.469,75 lei. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 10 Autoritatea cotractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare care au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, in a 8 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor. Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de calificari /informatiilor suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit, invocat mai sus.
Internal identifier: 3346875/2026/6
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LEGUME, FRUCTE
Description: CONFORM CAIET DE SARCINI SI ANEXA 1 LA CAIET DE SARCINI
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 15300000 Fruit, vegetables and related products
Lot: LOT-0002
Title: DIVERSE PRODUSE LA BORCAN SI ALTE PRODUSE CONEXE
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 15897200 Canned goods
Lot: LOT-0003
Title: DIVERSE PRODUSE ALIMENTARE
Internal identifier: 3
Additional classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products
Lot: LOT-0004
Title: BISCUITI, PASTE FAINOASE, GRISINE
Internal identifier: 4
Additional classification (cpv): 15820000 Rusks and biscuits; preserved pastry goods and cakes
Lot: LOT-0005
Title: LEGUME CONGELATE
Internal identifier: 5
Additional classification (cpv): 15331170 Frozen vegetables
Lot: LOT-0006
Title: PRODUSE LACTATE
Internal identifier: 6
Additional classification (cpv): 15500000 Dairy products
Lot: LOT-0007
Title: PRODUSE DIN CARNE
Internal identifier: 7
Additional classification (cpv): 15130000 Meat products