498649-2024 - Result
Romania – Electric buses – Furnizare de autobuze electrice și stații de încărcare autobuze în cadrul proiectului ”MOBILITATE URBANĂ DURABILĂ ÎN MUNICIPIUL SIGHIȘOARA ȘI COMUNA ALBEȘTI”, proiect nr. C10-I1.1-157, finanțat prin PNRR, Componenta C10 – Fondul Local
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleFurnizare de autobuze electrice și stații de încărcare autobuze în cadrul proiectului ”MOBILITATE URBANĂ DURABILĂ ÎN MUNICIPIUL SIGHIȘOARA ȘI COMUNA ALBEȘTI”, proiect nr. C10-I1.1-157, finanțat prin PNRR, Componenta C10 – Fondul Local
DescriptionObiectul prezentului Caiet de Sarcini îl reprezintă achiziționarea de autobuze electrice și stații de încărcare autobuze în cadrul proiectului: ,,MOBILITATE URBANĂ DURABILĂ ÎN MUNICIPIUL SIGHIȘOARA ȘI COMUNA ALBEȘTI”, astfel: - autobuze electrice noi cu acționare complet electrică, destinate transportului public de călători – 8 buc. de 10 m (min.10.000 mm - max.11.000 mm) - stații de încărcare electrică lentă 8 buc. - stații de încărcare electrică rapidă 3 buc Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor : 18 zile. Numarul de zile pana la care autoritatea contractanta raspunde la clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor : 11 zile
Internal identifier6/2023/5669309
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 34144910 Electric buses
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionObiectul prezentului Caiet de Sarcini îl reprezintă achiziționarea de autobuze electrice și stații de încărcare autobuze în cadrul proiectului: ,,MOBILITATE URBANĂ DURABILĂ ÎN MUNICIPIUL SIGHIȘOARA ȘI COMUNA ALBEȘTI” , astfel: - autobuze electrice noi cu acționare complet electrică, destinate transportului public de călători – 8 buc. de 10 m (min.10.000 mm - max.11.000 mm) - stații de încărcare electrică lentă 8 buc. - stații de încărcare electrică rapidă 3 buc Acestea urmează a deservi sistemul de transport public local de călători din Municipiul Sighișoara și Comuna Albești prin implementarea proiectului ,,MOBILITATE URBANĂ DURABILĂ ÎN MUNICIPIUL SIGHIȘOARA ȘI COMUNA ALBEȘTI” pentru care s-a solicitat fonduri prin Național de Redresare și Reziliență, Componenta 10 – Fondul Local, Obiectivul de Investiții – I.1.1 Înnoirea parcului de vehicule destinate transportului public (achiziția de vehicule nepoluante).
Internal identifier1