498675-2026 - Competition
Bulgaria – Video-surveillance system – Надграждане на системата за видеонаблюдение за нуждите на студентските общежития към Техническия Университет – София
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleНадграждане на системата за видеонаблюдение за нуждите на студентските общежития към Техническия Университет – София
DescriptionПредметът на поръчката е: Надграждане на системата за видеонаблюдение за нуждите на студентските общежития към Техническия Университет – София. В сградите на студентските общежития на ТУ – София има изградена система за видеонаблюдение с минимален брой камери разположени основно срещу стълбището и асансьорите. Видеорекордерите и комутаторите на всеки блок са разположени в стаите на портиерите и е изградена комуникационна връзка със зала за видеонаблюдение, намираща се във втори учебен блок на ТУ – София, където се извършва наблюдение в реално време. Целта на настоящата обществена поръчка е да се надгради съществуващата система за видеонаблюдение, като бъдат обхванати всички входове, коридори, стълбища и аварийни изходи, както и да се увеличи времето на съхранение на записите. ​​​​​​​
Internal identifier596930
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 32323500 Video-surveillance system
Additional classification (cpv): 32323300 Video equipment, 32323500 Video-surveillance system
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionПредметът на поръчката е: „Надграждане на системата за видеонаблюдение за нуждите на студентските общежития към Техническия Университет – София”. Настоящата обществената поръчка включва доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация, техническа и гаранционна поддръжка на 354 броя IP камери, 354 броя разпределителни кутии, 25 броя комутатори, 16 броя рекордери, 16 броя твърди дискове, 13 броя комуникационни шкафове, 17680 метра FTP кабел и 5100 метра кабелен канал. След успешно инсталиране и конфигуриране на всички компоненти на системата за видеонаблюдение да се извършват тестове за установяване на работоспособността и функционалностите на системата. Тестването се извършва в реални условия след съгласуване с Възложителя и/или с участие на определени от Възложителя представители. В рамките на срока за изпълнение на договора Изпълнителят провежда и обучение на представители на Възложителя за правилна експлоатация и работа със изградената система, за което се подписва протокол. Целта на настоящата обществена поръчка е да се надгради съществуващата система за видеонаблюдение, като бъдат обхванати всички входове, коридори, стълбища и аварийни изходи, както и да се увеличи времето на съхранение на записите. В сградите на студентските общежития на ТУ – София има изградена система за видеонаблюдение с минимален брой камери разположени основно срещу стълбището и асансьорите. Видеорекордерите и комутаторите на всеки блок са разположени в стаите на портиерите и е изградена комуникационна връзка със зала за видеонаблюдение, намираща се във втори учебен блок на ТУ – София, където се извършва наблюдение в реално време. Наличната техника и съответните количества са посочени в Техническата спецификация от документацията за участие. ​​​​​​​Компонентите на системата за видеонаблюдение трябва да са: нови, неупотребявани, в оригинални фабрични опаковки; да са в съответствие с международните, европейските и на Република България изисквания за радиочестотни смущения, електромагнитна съвместимост, безопасност и нива на шум; да отговорят на всички изисквания в Република България и/или ЕС относно техническа експлоатация, пожаробезопасност, норми за безопасност и включване към електрическата мрежа. Всички изисквания и параметри са посочени в Техническата спецификация от документацията за участие. Договорът влиза в сила от датата на регистрирането му в деловодството на Възложителя. Максималният срок за доставка, монтаж, инсталация и въвеждане в експлоатация е до 90 календарни дни, считано от датата на регистрация на договора в деловодната система на възложителя. Гаранционното обслужване и поддръжка на изградената система за видеонаблюдение трябва да е минимум 24 (двадесет и четири) месеца, считано от датата на предаване от Изпълнителя на Възложителя на цялата система въз основа на Приемо-предавателен протокол, удостоверяващ извършени доставка, монтаж, инсталация и въвеждане в експлоатация. Плащането се извършва съгласно клаузите на договора за изпълнение. Заинтересованите лица могат да извършат оглед на обектите, който може да се реализира всеки работен ден от 9:00 до 17:00 часа, до датата, определена като краен срок за получаване на оферти, след предварителна заявка чрез съобщение в платформата ЦАИС ЕОП.
Additional classification (cpv): 32323500 Video-surveillance system, 32323300 Video equipment