498714-2026 - Competition
Bulgaria – Software-related services – СЛЕДГАРАНЦИОННА ПОДДРЪЖКА И РАЗВИТИЕ НА АВТОМАТИЗИРАНАТА ИНФОРМАЦИОННА СИСТЕМА ЗА ЕЛЕКТРОННИ УСЛУГИ НА МВнР
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleСЛЕДГАРАНЦИОННА ПОДДРЪЖКА И РАЗВИТИЕ НА АВТОМАТИЗИРАНАТА ИНФОРМАЦИОННА СИСТЕМА ЗА ЕЛЕКТРОННИ УСЛУГИ НА МВнР
DescriptionНеобходимостта от изпълнение на дейностите по осигуряване на следгаранционна поддръжка и развитие на АИС - МВнР е продиктувана от изискванията за постоянно развиване, обновяване и надграждане на системата АИС с оглед оптимизиране, улесняване и повишаване на ефективността на работата на съществуващата система, както и създаване на условия за свързване на АИС с други системи в контекста на функционалните и технически стандарти, условия и изисквания за оперативна съвместимост на системите, с които възложителят работи. Изпълнителят осигурява следгаранционна поддръжка на всички компоненти от системата АИС - МВнР, както и развитие и надграждане на системата при необходимост; По време на следгаранционната поддръжка изпълнителят осъществява дейности по осигуряване на работоспособността и ефективното използване на АИС - МВнР от възложителя и потребителите на системата, в случай че настъпят отклонения от нормалните експлоатационни характеристики, заложени в нея. Изпълнителят осигурява непрекъснато функциониране на АИС - МВнР през достъпен уеб базиран интерфейс; Изпълнителят предоставя услугите по следгаранционна поддръжка за своя сметка през единна точка за контакт/достъп (Service Desk) за приемане на телефонни обаждания, електронни съобщения и онлайн заявки. Изпълнителят предоставя уеб базирана система за регистриране и проследяване на проблемите и инцидентите, Изпълнителят осигурява следгаранционна поддръжка на всички компоненти от системата АИС - МВнР, както и развитие и надграждане на системата при необходимост; По време на следгаранционната поддръжка изпълнителят осъществява дейности по осигуряване на работоспособността и ефективното използване на АИС - МВнР от възложителя и потребителите на системата, в случай че настъпят отклонения от нормалните експлоатационни характеристики, заложени в нея. Изпълнителят осигурява непрекъснато функциониране на АИС-МВнР през достъпен уеб базиран интерфейс; Изпълнителят предоставя услугите по следгаранционна поддръжка за своя сметка през единна точка за контакт/достъп (Service Desk) за приемане на телефонни обаждания, електронни съобщения и онлайн заявки. Изпълнителят предоставя уеб базирана система за регистриране и проследяване на проблемите и инцидентите. Във връзка с качественото изпълнение на услугата, извън критериите за подбор, възложителят изисква участниците да декларират, че: 1. Прилагат система за управление на сигурността на информацията съгласно стандарта БДС EN ISO/ IEC 27001:2023 или еквивалент с обхват разработка /внедряване/ поддръжка на софтуерни решения и / или информационни системи, или еквивалент. 2. Притежават валиден сертификат за внедрена система за управление на услугите (IT Service Management System) БДС ISO/IEC 20000-1:2018 или еквивалент с обхват предоставяне на услуги за внедряване и поддръжка на софтуерни решения и / или информационни системи, или еквивалент.
Internal identifier587457
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedureПредмета на обществената поръчка е насочено към следгаранционното обслужване на автоматизираната информационна система за електронни услуги на Министерството на външните работи (АИС-МВнР). В обхвата на поръчката са включени дейности, насочени към непрекъсната и отказоустойчива поддръжка на системата в режим 24/7, дейности по осигуряване на надеждно и сигурно функциониране на системата, както и дейности по осигуряване на допълнителни услуги, свързани с развитие и надграждане на автоматизираната система (при възникнала необходимост). Резултатите, които изпълнителят трябва да постигне, са: • Обезпечаване на непрекъснато и безпроблемно функциониране и следгаранционна поддръжка на АИС-МВнР в режим 24/7; • Осигуряване на непрекъсната връзка на АИС-МВнР с други системи, с които е интегрирана и свързана, и поддържане на постоянен обмен на информация между системите; • Осигуряване на актуално състояние на софтуерните компоненти на инфраструктурата на АИС-МВнР. Изпълнителят осигурява следгаранционна поддръжка на всички компоненти от системата АИС-МВнР, както и развитие и надграждане на системата при необходимост, По време на следгаранционната поддръжка изпълнителят осъществява дейности по осигуряване на работоспособността и ефективното използване на АИС-МВнР от Възложителя и потребителите на системата, в случай че настъпят отклонения от нормалните експлоатационни характеристики, заложени в нея. Изпълнителят осигурява непрекъснато функциониране на АИС-МВнР през достъпен уеб базиран интерфейс. Изпълнителят предоставя услугите по следгаранционна поддръжка за своя сметка през единна точка за контакт/достъп (Service Desk) за приемане на телефонни обаждания, електронни съобщения и онлайн заявки. Изпълнителят предоставя уеб базирана система за регистриране и проследяване на проблемите и инцидентите, която се ползва съвместно от представители на Изпълнителя и Възложителя.
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 72260000 Software-related services
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionНеобходимостта от изпълнение на дейностите по осигуряване на следгаранционна поддръжка и развитие на АИС - МВнР е продиктувана от изискванията за постоянно развиване, обновяване и надграждане на системата АИС с оглед оптимизиране, улесняване и повишаване на ефективността на работата на съществуващата система, както и създаване на условия за свързване на АИС с други системи в контекста на функционалните и технически стандарти, условия и изисквания за оперативна съвместимост на системите, с които възложителят работи. Изпълнителят осигурява следгаранционна поддръжка на всички компоненти от системата АИС - МВнР, както и развитие и надграждане на системата при необходимост; По време на следгаранционната поддръжка изпълнителят осъществява дейности по осигуряване на работоспособността и ефективното използване на АИС - МВнР от възложителя и потребителите на системата, в случай че настъпят отклонения от нормалните експлоатационни характеристики, заложени в нея. Изпълнителят осигурява непрекъснато функциониране на АИС - МВнР през достъпен уеб базиран интерфейс; Изпълнителят предоставя услугите по следгаранционна поддръжка за своя сметка през единна точка за контакт/достъп (Service Desk) за приемане на телефонни обаждания, електронни съобщения и онлайн заявки. Изпълнителят предоставя уеб базирана система за регистриране и проследяване на проблемите и инцидентите, Изпълнителят осигурява следгаранционна поддръжка на всички компоненти от системата АИС - МВнР, както и развитие и надграждане на системата при необходимост; По време на следгаранционната поддръжка изпълнителят осъществява дейности по осигуряване на работоспособността и ефективното използване на АИС - МВнР от възложителя и потребителите на системата, в случай че настъпят отклонения от нормалните експлоатационни характеристики, заложени в нея. Изпълнителят осигурява непрекъснато функциониране на АИС-МВнР през достъпен уеб базиран интерфейс; Изпълнителят предоставя услугите по следгаранционна поддръжка за своя сметка през единна точка за контакт/достъп (Service Desk) за приемане на телефонни обаждания, електронни съобщения и онлайн заявки. Изпълнителят предоставя уеб базирана система за регистриране и проследяване на проблемите и инцидентите.