2. Procedure
Procedure
Title: Åre/Storlien/Östersund Projektledare Allmän järnväg och uppställningsytor, inhängande och belysta, i anslutning till dessa för civil beredskap
Description: Uppdraget avser projektledning för avslut av anläggningen i Storlien samt för närliggande projekt inom Trafikverkets verksamhet. Objektet omfattar järnvägsanläggningar, hårdgjorda ytor för förvaring, tillfartsvägar, samt säkerhetsåtgärder för upplag och belysning. Även åtgärder på byggnader ingår. Arbetena syftar till att säkerställa att projekten slutförs från genomförande till avtalsskrivande och besiktning, samt att definiera åtgärder för upphandling, utförande och garantibesiktning.
Internal identifier: KOM-421150
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Åre/Storlien/Östersund Projektledare Allmän järnväg och uppställningsytor, inhängande och belysta, i anslutning till dessa för civil beredskap
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: KOM-421150
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001