498735-2026 - Competition
Poland – Network equipment – Rozbudowa Systemu Kopii Bezpieczeństwa wraz z usługą utrzymania i rekonfiguracji na potrzeby Systemu Teleinformatycznego Centrów Powiadamiania Ratunkowego
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleRozbudowa Systemu Kopii Bezpieczeństwa wraz z usługą utrzymania i rekonfiguracji na potrzeby Systemu Teleinformatycznego Centrów Powiadamiania Ratunkowego
Description1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) rozbudowa Systemu Kopii Bezpieczeństwa, zwanego dalej „SKB”, dla Systemu Teleinformatycznego Centrów Powiadamiania Ratunkowego, zwanego dalej „ST CPR”, obejmująca w szczególności: a) dostawę urządzeń do serwerowni Zapasowego Ośrodka Krajowego ST CPR, b) montaż i uruchomienie dostarczonych urządzeń, c) dostawa licencji Oprogramowania Backupu, d) opracowanie Projektu Technicznego wdrażanego rozwiązania, e) instalacja oraz konfiguracja Oprogramowania Backupu, integracja z dostarczonymi urządzeniami, f) integracja wdrażanego rozwiązania z systemem ST CPR, g) testy niezawodnościowe i funkcjonalne wdrożonego rozwiązania, h) opracowanie dokumentacji technicznej powdrożeniowej, i) przeprowadzenie instruktażu dla pracowników Zamawiającego w zakresie wdrożonego rozwiązania, j) przeprowadzenie instruktażu stanowiskowego w zakresie administrowania dostarczonym Oprogramowaniem Backupu; 2) świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego: a) usług utrzymaniowych SKB dla ST CPR, b) usług rekonfiguracyjnych SKB dla ST CPR. 2. Przedmiot zamówienia, należy zrealizować zgodnie projektem Umowy, w tym z Opisem Przedmiotu Zamówienia, zwanym dalej „OPZ”, stanowiącym załącznik nr 1 do projektu Umowy oraz ofertą Wykonawcy.
Internal identifierBF-WZP-2374-1-12-DOLiZK-PN-TK/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Justification for the accelerated procedureProwadzone postępowanie przewiduje składanie ofert w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tym samym Zamawiający jest uprawniony do skrócenia terminu składania ofert o 5 dni, na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp. Jednocześnie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Skrócenie to jest uzasadnione następującymi okolicznościami: 1) Konieczność zachowania ciągłości utrzymania systemu: Świadczenie usług utrzymaniowych dla systemu SKB dla ST CPR będącego przedmiotem zamówienia musi bezwzględnie rozpocząć się z dniem 1 września 2026 r. Brak rozstrzygnięcia postępowania i niepodpisanie umowy przed tą datą spowoduje przerwę w zakresie wsparcia w utrzymaniu SKB. . Nie zachowanie ciągłości działania SKB zagraża zapewnieniu skutecznej ochrony przed utratą danych z Systemu Teleinformatycznego Centrów Powiadamiania Ratunkowego (ST CPR) w tym m.in. danych, związanych z rejestracją i obsługą zgłoszeń alarmowych wpływających na numery 112, 997 i 998. . 2) Sztywny i nieprzekraczalny termin zakończenia rozbudowy: Etap rozbudowy systemu IT musi zostać całkowicie sfinalizowany i odebrany przed dniem 14 grudnia 2026 r. Spełnienie tego warunku wymaga zabezpieczenia odpowiedniego czasu na fazę analityczną, programistyczną, testową oraz wdrożeniową. Każdy dzień zwłoki w rozpoczęciu prac projektowych uniemożliwi dotrzymanie tego terminu. 3) Obiektywna pilność (Analiza osi czasu): Standardowe terminy składania ofert uniemożliwiłyby sprawne przeprowadzenie procedury, wybór najkorzystniejszej oferty, ewentualną procedurę odwoławczą oraz zawarcie umowy w czasie gwarantującym start usług od 1 września 2026 r. Zachodzi zatem obiektywna, techniczna i organizacyjna konieczność maksymalnego przyspieszenia etapu wyboru wykonawcy. W związku z powyższym, skrócenie terminu składania ofert jest proporcjonalne do zaistniałej sytuacji. Nie narusza ono zasad uczciwej konkurencji, a jest jedynym narzędziem pozwalającym Zamawiającemu na terminową realizację zadań. dni).
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 32420000 Network equipment
Additional classification (cpv): 48821000 Network servers, 72611000 Technical computer support services, 72253200 Systems support services
5. Lot
LotLOT-0001