See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de furnizare de menținere și extindere a licențelor Oracle, Eviews, Matlab, Veam, FortiADC și RedHat
Description: Lot 1: Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru licențele Oracle Lot 2: Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru licențele Eviews Lot 3: Extinderea licențelor Matlab Lot 4: Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru licențele Matlab Lot 5: Extinderea și menținerea licențelor Veeam Lot 6: Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru licențele FortiADC Lot 7: Subscriere anuală pentru soluția Red Hat
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: În temeiul art.47 alin.(3) și alin.(6)-(7) din Legea cu privire la achizițiile publice nr.131/2015, autoritatea contractantă reduce perioada prevăzută la alin.(3) al aceluiași articol, deoarece, autoritatea contractantă a publicat un anunţ de intenţie referitor la contractul de achiziţii publice ce urmează să fie atribuit. De asemenea, în cazul în care autoritatea contractantă publică electronic întreaga documentaţie de atribuire şi permite, începând cu data publicării anunţului de participare, accesul direct şi nerestricţionat al operatorilor economici la documentaţie, precum şi acceptă depunerea electronică a ofertelor, aceasta are dreptul de a reduce cu 5 zile perioadele prevăzute la alin.(2) și (3), precum şi pe cele rezultate în urma aplicării prevederilor alin.(4).
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72200000 Software programming and consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1: Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru licențele Oracle
Description: Servicii de asigurare a accesului la suport tehnic anual pentru 200 licențe NUP Oracle Database Standard Edition One - 1 serviciu Servicii de asigurare a accesului la suport tehnic anual pentru licențe Oracle Database Standard Edition 2 – Processor Perpetual pentru 3 procesoare - 1 serviciu
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2: Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru licențele Eviews
Description: Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru 20 licenţe Eviews de tip Concurent Use License Pack - 1 serviciu
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3: Extinderea licențelor Matlab
Description: Soft de analiză, modelare și preveziune statistico-economică Matlab cu Econometrics, Optimization, Statistics and Machine Learning Toolbox inclus - 1 bucată
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4: Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru licențele Matlab
Description: Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru 4 licențe Concurrent Renewal Matlab -1 serviciu Servicii de asigurare a accesului la suport anual de la producător pentru 2 licențe Individual Renewal MatLab -1 serviciu Servicii de asigurare a accesului la suport anual de la producător pentru 1 licență Designated Computer Renewal MatLab -1 serviciu
Additional classification (cpv): 72200000 Software programming and consultancy services
Lot: LOT-0005
Title: Lot 5: Extinderea și menținerea licențelor Veeam
Description: Soluție software pentru realizarea copiilor de rezervă Veeam Backup & Replication - 1 bucată. Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru licențele Veeam Backup& Replication pentru 40 VM cu perioada 21.09.2026-20.09.2027 - 1 serviciu Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru licențele Veeam Backup& Replication pentru 30 VM cu perioada 30.11.2026-29.11.2027 - 1 serviciu
Lot: LOT-0006
Title: Lot 6: Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru licențele FortiADC
Description: Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru licențele soluției FortiADC-VM01 cu perioada 26.09.2026-26.09.2027 -1 serviciu Servicii de asigurare a accesului la suport anual pentru licențele soluției FortiADC-VM01 cu perioada 30.11.2026-30.11.2027 - 1 serviciu
Lot: LOT-0007
Title: Lot 7: Subscriere anuală pentru soluția Red Hat
Description: Sistem de operare Red Hat Enterprise Linux 2 bucăți