See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Προκήρυξη ανοικτού διαγωνισμού άνω των ορίων για την προμήθεια συμβολαίων συντήρησης, για την κάλυψη των αναγκών συντήρησης και επισκευής του αναλυτικού εξοπλισμού των εργαστηρίων των Υπηρεσιών του Γενικού Χημείου του Κράτους
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια συμβολαίων συντήρησης για την κάλυψη των αναγκών προληπτικής και επανορθωτικής συντήρησης του αναλυτικού εξοπλισμού των εργαστηρίων του Γενικού Χημείου του Κράτους. Ως «προληπτική συντήρηση» ορίζεται το σύνολο των ενεργειών, που σκοπό έχουν τη διατήρηση του αναλυτικού εξοπλισμού σε πλήρη και ορθή λειτουργία. Περιλαμβάνει τον προγραµµατισµένο και περιοδικό έλεγχο ορθής λειτουργίας των οργάνων καθώς και προληπτικές αντικαταστάσεις εξαρτημάτων ή ανταλλακτικών μικρού χρόνου ζωής (πχ φίλτρα, liner, septum, filament, nuts, ferrules κα), επισκευές, βελτιώσεις, διορθώσεις, ώστε να αποτραπεί η εμφάνιση αστοχιών και βλαβών. Η προληπτική συντήρηση γίνεται σύμφωνα µε τις προδιαγραφές και τεχνικές οδηγίες του οίκου κατασκευής και την κατάσταση στην οποία βρίσκεται το όργανο. Ως «επανορθωτική συντήρηση» ή επισκευή ορίζεται το σύνολο των ενεργειών, που σκοπό έχουν την επιδιόρθωση βλαβών του αναλυτικού εξοπλισμού, οι οποίες εμφανίζονται κατά τη διάρκεια του συμβολαίου συντήρησης. Περιλαμβάνει την αντικατάσταση εξαρτημάτων, ανταλλακτικών και αναλωσίμων, την εργασία επισκευής και τον έλεγχο ορθής λειτουργίας, προκειμένου να αποκατασταθεί η πλήρης και ορθή λειτουργία των οργάνων. Tα τεχνικά χαρακτηριστικά και οι λοιπές απαιτήσεις περιγράφονται αναλυτικά στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α’ της Διακήρυξης. Προσφορές υποβάλλονται για ένα, για περισσότερα από ένα ή για όλα τα Τμήματα, όπως αυτά περιγράφονται στο Παράρτημα Α' της Διακήρυξης. Σημειώνεται ότι κάθε προσφορά πρέπει να περιλαμβάνει το σύνολο του αναλυτικού εξοπλισμού που περιλαμβάνεται στο προσφερόμενο Τμήμα. Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 1.185.000,00 € πλέον Φ.Π.Α. (24%) 284.400,00€, ήτοι συνολικά 1.469.400,00€ Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε 36 μήνες από την ανάρτησή της στο ΚΗΜΔΗΣ.
Internal identifier: ΑΗΔ 499067
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50324200 Preventive maintenance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΤΜΗΜΑ 1: ΟΡΓΑΝΑ SHIMADZU
Description: ΤΜΗΜΑ 1: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα SHIMADZU Προϋπολογισμός: 234.360,00€ (189.000,00€ πλέον 45.360,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0001
Quantity: 9 pieces
Options:
Description of the options: Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε 36 μήνες από την ανάρτησή της στο ΚΗΜΔΗΣ.
Lot: LOT-0002
Title: ΤΜΗΜΑ 2: ΟΡΓΑΝΑ AGILENT -A'
Description: ΤΜΗΜΑ 2: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα AGILENT Προϋπολογισμός: 119.040,00€ (96.000,00€ πλέον 23.040,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0002
Quantity: 6 pieces
Lot: LOT-0003
Title: ΤΜΗΜΑ 3: ΟΡΓΑΝΑ AGILENT - B'
Description: ΤΜΗΜΑ 3: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα AGILENT Προϋπολογισμός: 83.700,00€ (67.500,00€ πλέον 16.200,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0003
Quantity: 1 piece
Lot: LOT-0004
Title: ΤΜΗΜΑ 4: ΟΡΓΑΝΑ THERMO - A'
Description: ΤΜΗΜΑ 4: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα THERMO Προϋπολογισμός: 221.340,00€ (178.500,00€ πλέον 42.840,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0004
Quantity: 5 pieces
Lot: LOT-0005
Title: ΤΜΗΜΑ 5: ΟΡΓΑΝΑ THERMO-B'
Description: ΤΜΗΜΑ 5: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα THERMO Προϋπολογισμός: 17.856,00€ (14.400,00€ πλέον 3.456,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0005
Quantity: 2 pieces
Lot: LOT-0006
Title: ΤΜΗΜΑ 6: ΟΡΓΑΝΑ PERKIN ELMER - A'
Description: ΤΜΗΜΑ 6: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα PERKIN ELMER Προϋπολογισμός: 74.400,00€ (60.000,00€ πλέον 14.400,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0006
Lot: LOT-0007
Title: ΤΜΗΜΑ 7: ΟΡΓΑΝΑ PERKIN ELMER - B'
Description: ΤΜΗΜΑ 7: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα PERKIN ELMER Προϋπολογισμός: 18.600,00€ (15.000,00€ πλέον 3.600,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0007
Lot: LOT-0008
Title: ΤΜΗΜΑ 8: ΟΡΓΑΝΑ SCIEX
Description: ΤΜΗΜΑ 1: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα SCIEX Προϋπολογισμός: 193.440,00€ (156.000,00€ πλέον 37.440,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0008
Quantity: 4 pieces
Lot: LOT-0009
Title: ΤΜΗΜΑ 9: ΟΡΓΑΝΑ ANTON PAAR
Description: ΤΜΗΜΑ 9: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα ANTON PAAR Προϋπολογισμός: 95.790,00€ (77.250,00€ πλέον 18.540,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0009
Quantity: 8 pieces
Lot: LOT-0010
Title: ΤΜΗΜΑ 10: ΟΡΓΑΝΑ METROHM
Description: ΤΜΗΜΑ 10: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα METROHM Προϋπολογισμός: 5.952,00€ (4.800,00€ πλέον 1.152,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0010
Lot: LOT-0011
Title: ΤΜΗΜΑ 11: ΟΡΓΑΝΑ ERALYTICS
Description: ΤΜΗΜΑ 11: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα ERALYTICS Προϋπολογισμός: 12.648,00€ (10.200,00€ πλέον 2.448,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0011
Lot: LOT-0012
Title: ΤΜΗΜΑ 12: ΟΡΓΑΝΑ HERZOG
Description: ΤΜΗΜΑ 12: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα HERZOG Προϋπολογισμός: 3.720,00€ (3.000,00€ πλέον 720,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0012
Lot: LOT-0013
Title: ΤΜΗΜΑ 13: ΟΡΓΑΝΑ PAC
Description: ΤΜΗΜΑ 13: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα PAC Προϋπολογισμός: 83.700,00€ (67.500,00€ πλέον 16.200,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0013
Lot: LOT-0014
Title: ΤΜΗΜΑ 14: ΟΡΓΑΝΑ LINETRONIC TECHNOLOGIES
Description: ΤΜΗΜΑ 14: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα LINETRONIC TECHNOLOGIES Προϋπολογισμός: 3.162,00€ (2.550,00€ πλέον 612,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0014
Lot: LOT-0015
Title: ΤΜΗΜΑ 15: ΟΡΓΑΝΑ NORMALAB
Description: ΤΜΗΜΑ 15: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα NORMALAB Προϋπολογισμός: 9.486,00€ (7.650,00€ πλέον 1.836,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0015
Quantity: 3 pieces
Lot: LOT-0016
Title: ΤΜΗΜΑ 16: ΟΡΓΑΝΑ SOMMER & RUNGE
Description: ΤΜΗΜΑ 16: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα SOMMER & RUNGE Προϋπολογισμός: 3.162,00€ (2.550,00€ πλέον 612,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0016
Lot: LOT-0017
Title: ΤΜΗΜΑ 17: ΟΡΓΑΝΑ GRABNER INSTRUMENT
Description: ΤΜΗΜΑ 17: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα GRABNER INSTRUMENT Προϋπολογισμός: 3.162,00€ (2.550,00€ πλέον 612,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0017
Lot: LOT-0018
Title: ΤΜΗΜΑ 18: ΟΡΓΑΝΑ SPECTRO
Description: ΤΜΗΜΑ 18: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα SPECTRO Προϋπολογισμός: 13.392,00€ (10.800,00€ πλέον 2.592,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0018
Lot: LOT-0019
Title: ΤΜΗΜΑ 19: ΟΡΓΑΝΑ HITACHI
Description: ΤΜΗΜΑ 19: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα HITACHI Προϋπολογισμός: 18.042,00€ (14.550,00€ πλέον 3.492,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0019
Lot: LOT-0020
Title: ΤΜΗΜΑ 20: ΟΡΓΑΝΑ OXFORD INSTRUMENTS
Description: ΤΜΗΜΑ 20: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα OXFORD INSTRUMENTS Προϋπολογισμός: 15.252,00€ (12.300,00€ πλέον 2.952,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0020
Lot: LOT-0021
Title: ΤΜΗΜΑ 21: ΟΡΓΑΝΑ SETA
Description: ΤΜΗΜΑ 21: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα SETA Προϋπολογισμός: 3.720,00€ (3.000,00€ πλέον 720,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0021
Lot: LOT-0022
Title: ΤΜΗΜΑ 22: ΟΡΓΑΝΑ STAKPURE
Description: ΤΜΗΜΑ 22: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα STACKPURE Προϋπολογισμός: 20.832,00€ (16.800,00€ πλέον 4.032,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0022
Lot: LOT-0023
Title: ΤΜΗΜΑ 23: ΟΡΓΑΝΑ GBC
Description: ΤΜΗΜΑ 23: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα GBC Προϋπολογισμός: 9.300,00€ (7.500,00€ πλέον 1.800,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0023
Lot: LOT-0024
Title: ΤΜΗΜΑ 24: ΟΡΓΑΝΑ CERULEAN
Description: ΤΜΗΜΑ 24: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα CERULEAN Προϋπολογισμός: 111.600,00€ (90.000,00€ πλέον 21.600,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0024
Lot: LOT-0025
Title: ΤΜΗΜΑ 25: ΟΡΓΑΝΑ FOSS
Description: ΤΜΗΜΑ 25: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα FOSS Προϋπολογισμός: 13.764,00€ (11.100,00€ πλέον 2.664,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0025
Lot: LOT-0026
Title: ΤΜΗΜΑ 26: ΟΡΓΑΝΑ JACOMEX
Description: ΤΜΗΜΑ 26: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα JACOMEX Προϋπολογισμός: 11.160,00€ (9.000,00€ πλέον 2.160,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0026
Lot: LOT-0027
Title: ΤΜΗΜΑ 27: ΟΡΓΑΝΑ BINDER
Description: ΤΜΗΜΑ 27: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα BINDER Προϋπολογισμός: 13.020,00€ (10.500,00€ πλέον 2.520,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0027
Lot: LOT-0028
Title: ΤΜΗΜΑ 28: ΟΡΓΑΝΑ ATLAS
Description: ΤΜΗΜΑ 28: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα ATLAS Προϋπολογισμός: 7.440,00€ (6.000,00€ πλέον 1.440,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0028
Lot: LOT-0029
Title: ΤΜΗΜΑ 29: ΟΡΓΑΝΑ BIOAIR INSTRUMENTS
Description: ΤΜΗΜΑ 29: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα BIOAIR INSTRUMENTS Προϋπολογισμός: 7.440,00€ (6.000,00€ πλέον 1.440,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0029
Lot: LOT-0030
Title: ΤΜΗΜΑ 30: ΟΡΓΑΝΑ LINDE
Description: ΤΜΗΜΑ 30: Προμήθεια συμβολαίου συντήρησης για όργανα LINDE Προϋπολογισμός: 40.920,00€ (33.000,00€ πλέον 7.920,00€ Φ.Π.Α. 24%) ισόποσα κατανεμημένος σε τρία (3) έτη
Internal identifier: LOT-0030