2. Procedure
Procedure
Title: “NZ02/2026 Nákup nákladných vozidiel kategórie N3G + príslušenstvo”
Description: Predmetom zákazky je nákup nákladných vozidiel kategórie N3G vrátane príslušenstva: 1x vozidlo kategórie N3G 6x6 - 3stranný vyklápač / sypač s hydraulickou rukou, snehovou radlicou + príslušenstvo podľa špecifikácie viď Príloha č.1a 2x vozidlo kategórie N3G 6x6 - hákový nakladač / kontajner zadný vyklápač / sypač + snehová radlica + príslušenstvo podľa špecifikácie viď Príloha č.1b + ďalšie navzájom zameniteľné multifunkčné príslušenstvo k týmto vozidlám - priečny zametač, zásobník /cisterna/ na kvapalinu s vodným čerpadlom so systémom použitia na hákové nakladače, hák na ruku, rotátor, drapák, paletizačné vidly, reťaze, kôš pre 2 osoby, náhradné súčasti, spotrebný materiál, bezpečnostné a komunikačné vybavenie / viď príloha č.1c Vozidlo kategórie N3G 6x6 v prevedení nadstavby 3stranný vyklápač s hydraulickou rukou bude využívané v letnej sezóne prevažne na stavebné účely pre zásobovanie stavieb materiálom a distribúciou stavebných strojov. Ako vedľajšie činnosti bude realizovať zabezpečovanie čistenia komunikácii priamo na stavbe alebo v priľahlých oblastiach v prípade ich znečistenia. Sekundárne bude využívane na bežné čistenie komunikácii po zimnej údržbe a v ďalšom priebehu letnej sezóny, odvoz dreva, koreňov, biomasy a sanačné prace rôzneho druhu. Zároveň bude využívané ako transportné vozidlo na prepravu tekutín v IBC kontajneroch /voda alebo soľanka v zimnej sezóne/ a na polievanie a čistenie cestných komunikácii, priepustov a cestnej a mimocestnej infraštruktúry v letnom období, polievanie novovysadenej a ošetrovanej zelene v správe ScBsk, hlavne v ročných obdobiach, kedy tieto investície trpia vysokým nedostatkom vlahy. Táto aktivita sa bude zabezpečovať pomocou multifunkčného zásobníku na tekutinu vybaveného čerpadlom. Zároveň bude toto zariadenie použiteľné na všetkých vozidlách typu hákový nakladač a už stávajúcich vozidlách, ktoré má ScBsk v správe a ktoré disponujú príslušnou konfiguráciou a rozvodmi. Vozidlo bude určené pre ťahanie podvalníku o celkovej hmotnosti 19 ton, určeného na prepravu stavebných strojov. V zimnom období bude primárne vykonávať rolu zimnej údržby ciest pomocou sypacej nadstavby a snehovej radlice. Vzhľadom k technickej špecifikácii a požiadavkám na hydraulickú ruku a zároveň požiadavkám na sypaciu nadstavbu, obstarávateľ požaduje vozidlo so zvýšenou nosnosťou a tuhosťou konštrukcie, pri ktorého definícii a výbere treba venovať zvýšenú pozornosť. Verejný obstarávateľ ďalej požaduje dva kusy vozidla kategórie N3G 6x6 v prevedení nadstavby hákový nakladač s doplnkovou nadstavbou jednostranný vyklápač s ďalšou samostatnou nadstavbou určenou na naťahovanie hákovým nakladačom - sypač + snehovou radlicou pre zimnú údržbu ciest. Vozidlá budú využívané v letnej sezóne prevažne na stavebné účely pre zásobovanie stavieb materiálom a distribúciou stavebných strojov. Ako vedľajšie činnosti budú takisto realizovať zabezpečovanie čistenia komunikácii priamo na stavbách alebo v priľahlých oblastiach v prípade ich znečistenia. Sekundárne budú využívane na bežné čistenie komunikácii po zimnej údržbe a v ďalšom priebehu letnej sezóny, odvoz dreva, koreňov, biomasy a sanačné prace rôzneho druhu. Zároveň budú využívané na polievanie a čistenie cestných komunikácii, priepustov a cestnej a mimocestnej infraštruktúry v letnom období, polievanie novovysadenej a ošetrovanej zelene v správe ScBsk. Táto aktivita sa bude zabezpečovať pomocou multifunkčného zásobníku spomenutého vyššie ktoré bude použiteľný na všetkých vozidlách typu hákový nakladač a už stávajúcich vozidlách, ktoré má ScBsk v správe a ktoré disponujú príslušnou konfiguráciou a rozvodmi. Vozidlá budú takisto určené pre ťahanie podvalníku o celkovej hmotnosti 19 ton, určeného na prepravu stavebných strojov, alebo ďalších návesov ktoré spoločnosť má v správe a používaní. V zimnom období budú primárne vykonávať rolu zimnej údržby ciest pomocou sypacej nadstavby a snehovej radlice. Všetky vozidlá koncipujeme ako nosiče výmenných nadstavieb so vzájomnou kompatibilitou. ScBsk bude disponovať v budúcnosti kontajnermi na likvidáciu, zber a prepravu rôzneho materiálu a biomasy, ktoré budú obstarávané vo verzii pre hákový nakladač a tým dosiahneme veľkú využiteľnosť, univerzalitu a kompatibilitu všetkých obstarávaných vozidiel a zároveň aj nadstavieb s očakávaním vysokého ekonomického, logistického a ekologického benefitu. Pri všetkých vozidlách kladie obstarávateľ veľký dôraz na možnosť využitia moderných technológii v oblasti zimnej údržby, kde sa hlavne jedná o ekologické používanie posypových materiálov v čo najefektívnejšej miere so zámerom vylúčiť ich akékoľvek nadužívanie. K tomu je nutné využívať najnovšie moderné možnosti riadenia vzorca a množstva posypu prostredníctvom vopred naprogramovaných trás s premenlivosťou posypového vzorca vzhľadom k aktuálnej GPS polohe a prípadné využitie dát z meteo staníc, meteo snímačov na samotných vozidlách ako aj prediktívnych meteo matematických predpovedných modelov v súčinnosti s centrálnym dispečingom a centralizovaným riadením zimnej údržby. Pri použitím týchto moderných technológii a postupov očakávame razantnú úsporu v oblasti opexu v nákupe posypových materiálov a v neposlednom rade zvýšenie bezpečnosti pri práci, kedy výrazne znižujeme pracovné zaťaženie obsluhy vozidla a aj prípadnú chybovosť ľudského faktora. Predmet zákazky je podrobne špecifikovaný v prílohách č. 1
Internal identifier: NZ02/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34100000 Motor vehicles
Additional classification (cpv): 34144000 Special-purpose motor vehicles, 34143000 Winter-maintenance vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0001