49889-2026 - Result
Romania – Diesel fuel – Carburant pentru motoare diesel (motorina euro 5), conform SR EN 590:2022
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleCarburant pentru motoare diesel (motorina euro 5), conform SR EN 590:2022
DescriptionAchizitie de "Carburant pentru motoare diesel (motorina euro 5), conform SR EN 590:2022”. SNTFC 33/2024 Operatorul economic va putea solicita clarificari cu 18 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, entitatea contractanta raspunzand in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu 11 zile inaintea termenului limita de depunere a ofertelor.
Internal identifierSNTFC 33/2024,Cod unic de identificare A1-RO11054545-2024-poz.27-var.10.05.2024
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09134200 Diesel fuel
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionAchizitie de 60.000 tone „Carburant pentru motoare diesel (motorina euro 5), conform SR EN 590:2022”, conform prevederilor Caietului de sarcini. Valoarea estimata a acordului cadru este de minim 12.780.000,00 lei, cu acciză, fără TVA si maxim 383.400.000,00 lei, cu acciză, fără TVA.Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de minim 12.780.000,00 lei, cu acciză, fără TVA si maxim 127.800.000,00 lei, cu acciză, fără TVA.Cantitatile minime si maxime sunt conform documentatiei de atribuire.
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 09134210 Diesel fuel (0,2), 09134220 Diesel fuel (EN 590)