498939-2026 - Competition
Romania – Specialist optical instruments – Bancuri de măsurare și monitorizare a profilului de intensitate laser
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleBancuri de măsurare și monitorizare a profilului de intensitate laser
DescriptionScopul acestei proceduri de atribuire este achiziționarea a doua bancuri de diagnoză avansate ce sunt necesare pentru determinarea următoarelor proprietăți și parametri ai pulsurilor laser: profilul de intensitate în câmp apropiat, profilul de intensitate în câmp îndepărtat, corectarea aberațiilor optice în punctul focal, si vor permite diagnoza completă a parametrilor principali spațiali ai pulsurilor laser utilizate în activitățile științifice și inginerești din cadrul proiectului, conform cerintelor din caietul de sarcini si documentelor conexe. În temeiul prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, operatorii economici interesați vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu până la 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare adresate de către operatorii economici, în a 12-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
Internal identifier26/ELI/AP/P/15.07.2026, pozitie PAP 9P
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 38636000 Specialist optical instruments
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionScopul acestei proceduri de atribuire este achiziționarea a doua bancuri de diagnoză avansate ce sunt necesare pentru determinarea următoarelor proprietăți și parametri ai pulsurilor laser: profilul de intensitate în câmp apropiat, profilul de intensitate în câmp îndepărtat, corectarea aberațiilor optice în punctul focal, si vor permite diagnoza completă a parametrilor principali spațiali ai pulsurilor laser utilizate în activitățile științifice și inginerești din cadrul proiectului, conform cerintelor din caietul de sarcini si documentelor conexe.
Internal identifier1