498957-2026 - Competition
Bulgaria – Architectural, engineering and planning services – Проектиране и упражняване на авторски надзор по време на строителството на обекти на територията на Община Сандански по обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleПроектиране и упражняване на авторски надзор по време на строителството на обекти на територията на Община Сандански по обособени позиции
DescriptionНастоящата обществена поръчка е разделена на три обособени позиции: Обособена позиция № 1: Проектиране и упражняване на авторски надзор по време на строителството на обект „Дом за стари хора в село Ново Делчево с капацитет 30 лица – в надтрудоспособна възраст без нужда от медицинска грижа“; Обособена позиция № 2: Проектиране и упражняване на авторски надзор по време на строителството на обект „Дом за стари хора в село Ново Делчево с капацитет15 лица – с необходимост от медицинска грижа“; Обособена позиция № 3: Проектиране и упражняване на авторски надзор по време на строителството на обект „Нова модерна и енергийно ефективна общинска жилищна сграда в град Сандански за специализирано жилищно настаняване“.
Internal identifier597383
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71240000 Architectural, engineering and planning services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleПроектиране и упражняване на авторски надзор по време на строителството на обект „Дом за стари хора в село Ново Делчево с капацитет 30 лица – в надтрудоспособна възраст без нужда от медицинска грижа“
DescriptionОбществената поръчка включва изпълнението на следните дейности: Дейност 1 – Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „Работен проект“ Изпълнителят следва да изготви инвестиционен проект във фаза „Работен проект“, съобразен с изискванията на техническата спецификация, техническото задание и приложимата нормативна уредба. Дейност 2 – Упражняване на авторски надзор Изпълнителят следва да упражнява авторски надзор по време на строителството на обекта, считано от съставяне на Акт образец 2 за откриване на строителната площадка до съставянето на Констативен акт за установяване годността за приемане на строежа (образец 15), съгласно изискванията на приложимата нормативна уредба. Проектът ще се реализира в поземлен имот с обща площ 3 880 кв.м. В имота са разположени обществена сграда на два етажа, две самостоятелни спомагателни сгради и прилежащ двор към тях. В обществената сграда на първия етаж се помещава основната част от Народно читалище „Гоце Делчев“ - 1956, село Ново Делчево и представлява кино салон с репетиционни и спомагателни помещения с обща площ 340 кв.м. и тоалетни 18 кв.м. (оформени като пристройка към западната фасада на сградата). Вторият етаж с площ 320 кв. м. е ползван за нуждите на бившето Основно училище на село Ново Делчево. На срещуположния край, в дъното на двора има две спомагателни сгради - склад с площ 96 кв.м. к и по-малък склад с площ 20 кв.м. Предвид недостатъчната площ и неподходящата функционалност на съществуващата сграда да бъде реконструирана и приведена в съответствие с Наредбата за качеството на социалните услуги - за предоставяне на резидентна грижа за възрастни хора в надтрудоспособна възраст, планираните дейности включват изграждане на нова сграда в УПИ II, кв. 20, по плана на село Ново Делчево, община Сандански (планоснимачен номер по регулационния план на село Ново Делчево)“ с капацитет за 30 потребители. Центърът за резидентна грижа за възрастни хора в надтрудоспособна възраст без увреждания трябва да включва: - Минимум 17 броя помещения за живеене и нощувка на потребителите, с не повече от две места за спане, с минимум 10 кв.м. полезна площ в спалните помещения за всеки потребител; - Минимум 12 броя санитарно-хигиенни помещения (бани, тоалетни), позволяващи диференциране на ползването им по пол; - Поне 1 помещение за дневни занимания на потребителите, в което могат да се съберат поне половината потребители (по 3 кв.м. на потребител); - Поне 1 помещение за дневни занимания, оборудвано с подходящи маси и столове, удобна и мека мебел, включително при необходимост, механично- хидравличен полулежащ медицински стол; - Кухненско помещение за приготвяне/разпределяне на храна, е пространство за съхранение на хранителни продукти, оборудвано с необходимите уреди, (възможност за алтернативен достъп до него, който не преминава през помещения, предназначени за ползване от потребителите); - Поне 1 помещение за хранене (трапезария) с подходящо обзавеждане (маси, столове и др.), в което могат да се съберат поне половината потребители; - Обособено място или помещение за пране и сушене на дрехи; - Помещение за индивидуална работа с потребителите/място за срещи е близки; - Помещение за служителите и архив за съхранение на лична документация на потребителите; - Помещение за управител на центъра; - Медицински кабинет; - Помещение за рехабилитация, консултации и манипулации; - Складови помещения - минимум 2 бр. х 12 m2; - Санитарен възел за служители; - Комуникационни площи; - Техническо помещение. Помещенията за живеене, нощувка, дневни занимания или други общи помещения за социални контакти, хранене и приготвяне/разпределяне на храната трябва да са достатъчно на брой, достъпни, обзаведени съобразено с функционалното им предназначение и специфичните потребности на потребителите. Сградата да бъде проектирана в съответствие с актуалните норми за енергийна ефективност. Сградните инсталации и площадкови мрежи ще бъдат изцяло съобразени с нуждите за този тип обект, както и със санитарно-хигиенните изисквания. Всички общи пространства и стаи за потребители да бъдат проектирани съгласно Наредба № РД-02-20-2 от 26.01.2021 г. за определяне на изискванията за достъпност и универсален дизайн на елементите на достъпната среда в урбанизираната територия и на сградите и съоръженията Освен новата сграда, проектното решение трябва да включи реконструкция и основен ремонт на съществуващата сграда. Съществуващите помещения ще се използват за разполагане на елементи от центъра за резидентна грижа за възрастни хора в надтрудоспособна възраст без увреждания - като например помещения за занимания по интереси (например библиотека със читалня), помещения за социални контакти, помещения за индивидуална работа и други). Функционално-планировъчните и обемно-пространствените решения, както и дворното пространство, трябва да бъдат изцяло съобразени с изискванията за потребители със специални потребности при придвижване. Трябва да се създадат подходящи и устойчиви условия за живот и възможност за ефективна грижа и подкрепа на потребителите. ​​​​​​​
Internal identifier597388
LotLOT-0002
TitleПроектиране и упражняване на авторски надзор по време на строителството на обект „Дом за стари хора в село Ново Делчево с капацитет15 лица – с необходимост от медицинска грижа“
DescriptionОбществената поръчка включва изпълнението на следните дейности: Дейност 1 – Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „Работен проект“ Изпълнителят следва да изготви инвестиционен проект във фаза „Работен проект“, съобразен с изискванията на техническата спецификация, техническото задание и приложимата нормативна уредба. Дейност 2 – Упражняване на авторски надзор Изпълнителят следва да упражнява авторски надзор по време на строителството на обекта, считано от съставяне на Акт образец 2 за откриване на строителната площадка до съставянето на Констативен акт за установяване годността за приемане на строежа (образец 15), съгласно изискванията на приложимата нормативна уредба. Предвижда се създаване на нова социална услуга за: - 15 потребители – възрастни хора в невъзможност за самообслужване, с потребност от постоянни медицински грижи; - персонал до 15 души, осигуряващ 24-часова грижа и обслужване. Инвестиционното намерение включва: - изграждане на нова сграда (едноетажна или двуетажна); - осигуряване на необходимите функционални зони за резидентна грижа; - благоустрояване и озеленяване на прилежащото пространство. Следва да бъдат обособени най-малко следните основни функционални зони: - Зона за лично пространство на потребителите – спални помещения за настаняване; - Зона за общо ползване – дневна/дневни за общуване, занимания и отдих; - Зона за хранене – трапезария и кухня/разливна; - Зона за лична хигиена и домакински дейности – пране, сушене и съхранение; - Зона за индивидуална работа и срещи с близки; - Зона за медицинско обслужване – помещение за прегледи, консултации и манипулации; - Зона за администрация и персонал – административни помещения, кабинет на управителя, помещения за персонала, съблекални, санитарни възли и стая за почивка; - Складови и инсталационни помещения, необходими за нормалната експлоатация на сградата. Стаите на обитателите следва да бъдат функционално отделени от помещенията и зоните за общо ползване. Следва да се предвидят: - стаи за един обитател с индикативна светла жилищна площ 10–12 кв.м; - стаи за двама обитатели с индикативна светла жилищна площ 20–22 кв.м. Посочените площи са жилищни и в тях не се включва площта на санитарния възел. Потребителите следва да ползват баня и тоалетна в непосредствена близост до спалните помещения, като се предвиди минимум 1 санитарен възел на всеки две стаи, с минимална светла площ 5 кв.м. Следва да се предвидят: - дневна/дневни за общуване, разговори, занимания и отдих; - най-малко едно помещение за хранене (трапезария), в което да могат да се съберат поне половината потребители; - кухня/разливна, свързана удобно с трапезарията; - възможност за сервиране на външно доставена храна, както и за приготвяне на храна на място; - място за съхранение на хранителни продукти и необходимото кухненско оборудване. Препоръчително е дневната и трапезарията да бъдат функционално свързани. Общите помещения и помещенията за живеене следва да имат естествено осветление. Кухнята следва да бъде проектирана така, че да позволява участие на потребителите, включително на лица в инвалидни колички, в дейности по приготвяне на храна или наблюдение на тези дейности. Препоръчително е прилагане на отворена концепция или визуална връзка с трапезарията. Мястото за хранене следва да осигурява възможност всички потребители да се хранят едновременно или на смени. Следва да се предвидят: - кабинет на управителя; - административни кабинети; - помещение за индивидуална работа; - помещение за почивка на персонала; - помещения за преобличане; - санитарни възли и баня за персонала; - необходимите складови и инсталационни помещения. Следва да се предвиди и помещение или зона за пране и сушене на дрехи, което при възможност да може да се използва и самостоятелно от потребителите. Следва да бъдат предвидени: - помещение за прегледи, консултации и манипулации; - помещение за индивидуална работа с потребителите и/или срещи с близки; - помещение за рехабилитация, когато е функционално обосновано. Прилежащото дворно пространство да бъде подходящо за престой на открито, разходки, отдих и социални контакти. ​​​​​​​​​​​​​​
Internal identifier597403
LotLOT-0003
TitleПроектиране и упражняване на авторски надзор по време на строителството на обект „Нова модерна и енергийно ефективна общинска жилищна сграда в град Сандански за специализирано жилищно настаняване“
DescriptionОбществената поръчка включва изпълнението на следните дейности: Дейност 1 – Изготвяне на комплексен проект за инвестиционна инициатива Изпълнителят следва да изготви омплексен проект за инвестиционна инициатива, съобразен с изискванията на техническата спецификация, техническото задание и приложимата нормативна уредба. Дейност 2 – Упражняване на авторски надзор Изпълнителят следва да упражнява авторски надзор по време на строителството на обекта, считано от съставяне на Акт образец 2 за откриване на строителната площадка до съставянето на Констативен акт за установяване годността за приемане на строежа (образец 15), съгласно изискванията на приложимата нормативна уредба. Проектирането е част от дейностите по изготвяне на комплексен инвестиционен проект по чл.150 от ЗУТ, включващ едновременно: - изменение на ПУП – план за регулация и застрояване; - инвестиционен проект във фаза „Технически проект“; - осигуряване на необходимите съгласувания; - съдействие за издаване на Разрешение за строеж. Да се проектират между 10–14 жилища: - гарсониери; - едностайни; -двустайни апартаменти. Минимум 30% от жилищата да бъдат пригодени за: - хора с увреждания; - уязвими групи; -временно настаняване при кризисни ситуации. Останалите жилища – за настаняване на специалисти (лекари, учители и др.). Общи помещения - Да се предвидят: - помещение за социални дейности; - перално помещение; - технически помещения; - помещение за отпадъци; - помещение за управление/поддръжка. ​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​
Internal identifier597422