499021-2026 - Competition
Hungary – Construction work – Napelemes rendszer telepítése
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleNapelemes rendszer telepítése
DescriptionA fürdő területén (3400 Mezőkövesd-Zsóry, Napfürdő u.) napelemekből álló, nem engedélyköteles kiserőművi rendszer épül, a költségvetési kiírás szerinti moduldarabszám és teljesítmény alapján. Az inverterek által megtermelt áram a 0,4 kV-os főelosztó betáp csatlakozási pontjaira kerül kapcsolásra. A rendszert visszwatt-védelemmel kell kialakítani, a hálózati visszatáplálás korlátozása visszwatt-védelmi szabályozáson keresztül kerül megoldásra. Mérési pontok: Napfürdő u. 2. mérési pont POD: HU000220F11-S00000000000005010843 Meglévő rendelkezésre álló teljesítmény: 500 kW Csatlakozási érték: 3x800 A Napelemes csatlakozás: 107,8 kW Olajfa u. 1. mérési pont POD: HU000220F11-S00000000000016002090 Meglévő rendelkezésre álló teljesítmény: 100 kW Csatlakozási érték: 3x160 A Napelemes csatlakozás: 383,7 kW A csatlakozás villamos jellemzői: Üzemi feszültség: 3F+N, 400 V, 50 Hz A napelemes inverterek betáplálása az erősáramú elosztószekrényekből történik. Inverterek: 3 fázisú inverterek összesített teljesítménye: 499,5 kW az alábbi bontásban: 7 db, egyenként legalább 25 kW névleges AC teljesítményű háromfázisú inverter 6 db, egyenként legalább 20 kW névleges AC teljesítményű háromfázisú inverter 2 db, egyenként legalább 17 kW névleges AC teljesítményű háromfázisú inverter 3 db, egyenként legalább 15 kW névleges AC teljesítményű háromfázisú inverter 1 db, legalább 12,5 kW névleges AC teljesítményű háromfázisú inverter 1 db, legalább 10 kW névleges AC teljesítményű háromfázisú inverter 1 db, legalább 50 kW névleges AC teljesítményű háromfázisú inverter 5 db, egyenként legalább 8,2 kW névleges AC teljesítményű háromfázisú inverter 1 db, legalább 7 kW névleges AC teljesítményű háromfázisú inverter 1 db, legalább 5 kW névleges AC teljesítményű háromfázisú inverter Helyszínek teljesítmény szerint: • Parkoló rész: 320,32 kW • Uszoda: 63,36 kW • Fürdő: 81,08 kW • Gazdasági épületek, gyermeküdülő: 117,88 kW A rendszerben összesen 1 131 db, egyenként legalább 440 Wp névleges teljesítményű napelemmodul és 115 db, egyenként legalább 720 Wp névleges teljesítményű napelemmodul kerül elhelyezésre. A beépítendő napelemmoduloknak, invertereknek és kapcsolódó villamos berendezéseknek meg kell felelniük a kiviteli tervdokumentációban, a műszaki leírásban, a vonatkozó szabványokban, valamint a hálózati engedélyesi előírásokban meghatározott műszaki, biztonsági és teljesítménykövetelményeknek. A konkrét gyártmányra vagy típusra történő hivatkozás mellőzésre kerül; az előírásokkal műszakilag egyenértékű termék megajánlása elfogadott. Tárgyi beruházás építési engedély köteles tevékenység. A 321/2015. (X. 30.) Korm. Rendelet (továbbiakban Kr,) 46.§ (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, védjegyre vagy szabadalomra való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Az Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy egyenértékű dolog megajánlása esetén az egyenértékűséget az ajánlattevőnek az ajánlatában igazolni kell.
Internal identifierEKR002104432025
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifierEKR002104432025/1
Main classification (cpv): 45310000 Electrical installation work