2. Procedure
Procedure
Title: Új gumiabroncsok beszerzése tömegközl. járművekhez
Description: Új gumiabroncsok beszerzése M3 kategóriájú tömegközlekedési járművekhez adásvételi keretszerződés keretében. Teljes mennyiség (tervezetten): 3964 db/24 hónap Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra: a Műszaki leírásban, Ajánlati árak táblázatában esetlegesen előforduló, meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra való hivatkozás csak a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében történt, Ajánlatkérő azzal egyenértékű megajánlást is elfogad. A részletezést a közbeszerzési útmutató (a továbbiakban: Útmutató) 1. számú melléklete („Ajánlati árak táblázata”, a továbbiakban Ártáblázat) és a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírás (a továbbiakban: Műszaki leírás) tartalmazza.
Internal identifier: EKR001123452026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34352200 Tyres for buses
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Új gumiabroncsok beszerzése tömegközlekedési járművekhez adásvételi keretszerződés keretében. Teljes mennyiség (tervezetten): 3964 db/24 hónap A részletezést az Ártáblázat és a Műszaki leírás tartalmazza. Az Ártáblázatban megadott mennyiségek a korábbi felhasználási tapasztalatok alapján 12 hónapra kerültek meghatározásra, ún. tapasztalati mennyiségek. A tapasztalati mennyiségek az ajánlatok megalapozott elbírálása érdekében, az általános forgalmi adó nélküli ajánlati összár meghatározásához kerültek megadásra, a szerződés keretében beszerzett mennyiségek ezen tapasztalati adatoktól eltérhetnek. Ajánlatkérő a keretszerződésben keretösszeget rögzít, amely a jelen felhívás VI.3. (BT-300) pont 17. alpontja szerint, a nyertes árajánlat alapján kerül meghatározásra. A megkötésre kerülő szerződés mellékletében csak az egységárak kerülnek feltüntetésre. Ajánlatkérő a keretösszeg 70%-a összértékű megrendelés kiadására kötelezettséget vállal. Ajánlattevőnek az előzőek ismeretében kell benyújtania ajánlatát. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra. A benyújtandó ajánlatokra vonatkozó követelmények: A megajánlott gumiabroncsoknak meg kell felelniük az ENSZ-EGB 30. és ENSZ-EGB 54. számú előírásnak, ebből adódóan „E” vagy „e” jóváhagyási jel használatára vonatkozó engedéllyel kell rendelkezniük. Az Ártáblázatban minden megajánlott termékre vonatkozóan fel kell tüntetni az „E” vagy „e” jóváhagyási jel használatára vonatkozó engedélyek számát, továbbá a termékgyártó megnevezését, a termék gyártmányát (márkáját), a termékgyártói azonosító számát, terhelési- és sebesség indexét, profilmélységét. Az ajánlattal együtt be kell nyújtani minden megajánlott gumiabroncs-méretre vonatkozóan az „E” vagy „e” jóváhagyási jel használatára vonatkozó engedélyek egyszerű másolati példányát, továbbá a Műszaki leírásban meghatározott termékleírást, valamint a „hulladékról” szóló 2012. évi CLXXXV. sz. törvény, és „a kiterjesztett gyártói felelősségi rendszer működésének részletes szabályairól” szóló 80/2023. (III. 14.) sz. kormányrendelet előírásai alapján, a kiterjesztett gyártói felelősségi díjfizetési kötelezettségének az EPR-díj megfizetésével való teljesítésről szóló igazolást. Ajánlattevőnek ajánlatában többek között nyilatkoznia kell, hogy: • a megajánlott termékek megfelelnek az ENSZ-EGB 30., illetve ENSZ-EGB 54. számú előírásoknak; • az általa szállítandó termékek életkora a DOT szám (hét, év) alapján, gyártási hétre pontosan, az egyes megrendelések nyertes Ajánlattevővel (Eladóval) történő közlése napjától számítva, az 1 évet nem haladja meg. • a szállított termékekre a 6/1990. (I.12.) KöHÉM rendeletben előírt minimum futófelület, azaz 3 mm profilmélység eléréséig jótállást vállal; • a Műszaki leírás 2. pontjában, a „Speciális műszaki követelmények” részben rögzített feltételeket elfogadja; • nyertessége esetén a 80/2023. (III. 14.) sz. kormányrendelet 21.§. 5.) bekezdése szerint a kiterjesztett gyártói felelősségre vonatkozó díjfizetési kötelezettségének megfelelően, az EPR-díj megfizetésének teljesítése kapcsán az általa szállított termékekről kiállított számlán feltünteti az alábbi szövegrészt: „A kiterjesztett gyártói felelősségi díj megfizetésre került.” • a termékek beszállítását biztosítja, amelyért külön díjazást nem számol fel; • a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvény 3. § (1) bekezdésben foglaltak szerinti átlátható szervezetnek minősül, vállalja, hogy Ajánlatkérő felhívására ezt igazolja, az átláthatóságot az eljárás eredményeként megkötött szerződés fennállása alatt folyamatosan biztosítja, változás esetén Ajánlatkérőt a változásról írásban haladéktalanul értesíti, továbbá tudomásul veszi, hogy ezen kötelezettségek megszegése esetén Ajánlatkérő jogosult a szerződést azonnali hatállyal felmondani valamint, hogy a valótlan tartalmú nyilatkozat alapján kötött szerződés semmis; A nyilatkozat az Útmutatóban szereplő formanyomtatvány kitöltésével is teljesíthető. Ajánlattevőnek az ajánlatában továbbá nyilatkoznia kell, hogy ajánlata tekintetében fennáll-e az ukrajnai helyzetet destabilizáló orosz intézkedések miatt hozott korlátozó intézkedésekről szóló, 2014. július 31-i 833/2014/EU tanácsi rendelet 5k. cikk (1) bekezdésében meghatározott, a közbeszerzési szerződés odaítélésére vonatkozó tilalom. Amennyiben a tilalom nem áll fenn Ajánlattevőnek EKR űrlap benyújtásával kell nyilatkoznia. A tilalom fennállása vagy részleges fennállása esetén Ajánlattevőnek az Útmutatóban szereplő formanyomtatvány kitöltésével kell nyilatkoznia.
Internal identifier: EKR001123452026/1