500548-2026 - Competition
Romania – Prepared and preserved fish – Acord-cadru de furnizare pește congelat, conserve de pește, ulei, margarină, halva, apă minerală, apă plată, suc neacidulat și apă minerală pentru personalul salariat
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleAcord-cadru de furnizare pește congelat, conserve de pește, ulei, margarină, halva, apă minerală, apă plată, suc neacidulat și apă minerală pentru personalul salariat
DescriptionAcord-cadru de furnizare pește congelat, conserve de pește, ulei, margarină, halva, apă minerală, apă plată, suc neacidulat și apă minerală pentru personalul salariat, pentru următoarele loturi: Lot 1 - Pește congelat; Lot 2 - Conserve de pește; Lot 3 - Ulei, margarină, halva; Lot 4 - Apă minerală, apă plată, suc neacidulat Lot 5 - Apă minerală pentru personalul salariat. Acestea se vor livra cu caracteristicile şi în condiţiile solicitate în Caietul de sarcini. Acordul-cadru se va incheia cu maxim 2 (doi) operatori economici clasati in ordinea clasamentului, in cazul in care exista doi operatori economici declarati admisi (indeplinesc conditiile solicitate conform documentatiei de atribuire). In cazul in care nu sunt minim doi operatori economici, acordul-cadru se va incheia cu operatorul economic calificat. Criteriul de atribuire pentru fiecare lot al acordului-cadru de furnizare este „Cel mai bun raport calitate pret”. Autoritatea contractanta va semna acordul-cadru doar cu operatorii economici situati pe locurile I si II. Plata se va face prin OP in termen de 30 de zile calendaristice de la data validării facturii electronice în sistemul național privind factura electronică RO e-Factura şi prin excepţie în termen de maxim 60 de zile calendaristice de la data înregistrării acesteia în conformitate cu prevederile art. 7 alin. 1 din Legea nr. 72/2013 actualizată. Operatorii economici vor putea solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 18 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet la toate solicitarile de clarificari in legatura cu documentatia de atribuire conform obligatiei prevazute la art. 160 alin. 2 din legea 98/2016, în a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Cantitatile minime/maxime ale acordului-cadru si a celui mai mare contract subsecvent estimat a se incheia in cadrul derularii acordului se regasesc in caietul de sarcini. VALOAREA ESTIMATA FARA TVA ACORD-CADRU Lot 1 : minim 19.370,00 lei si maxim 231.650,00 lei Lot 2 : minim 32.722,00 lei si maxim 392.672,00 lei Lot 3: minim 24.700,00 lei si maxim 295.140,00 lei Lot 4: minim 17.430,00 lei si maxim 209.094,00 lei Lot 5: minim 579,00 lei si maxim 6.960,00 lei Valoarea estimată fără TVA acord cadru: minim 94..801,00 lei si maxim 1.135.516,00 lei VALOAREA ESTIMATA FARA TVA CEL MARE CONTRACT SUBSECVENT Lot 1: maxim 115.825,00 lei Lot 2: maxim 196.336,00 lei Lot 3: maxim 147.630,00 lei Lot 4: maxim 104.547,00 lei Lot 5: maxim 3.480,00 lei Valoarea total estimata fara TVA a celui mai mare contract subsecvent: maxim 567.818,00 lei
Internal identifier9899076_2026_PAAPD1609428
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 15200000 Prepared and preserved fish
5. Lot
LotLOT-0001
TitlePește congelat
DescriptionCANTITATILE MINIME SI MAXIME CONFORM CAIETULUI DE SARCINI
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleConserve de pește
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleUlei, margarină, halva
Internal identifier3
Main classification (cpv): 15400000 Animal or vegetable oils and fats
LotLOT-0004
TitleApă minerală, apă plată, suc neacidulat
Internal identifier4
Main classification (cpv): 15900000 Beverages, tobacco and related products
LotLOT-0005
TitleApă minerală pentru personalul salariat
Internal identifier5