500581-2026 - Competition
Romania – Miscellaneous food products – ACORD CADRU ALIMENTE, PRODUSE DE PANIFICATIE, PRODUSE LACTATE, PRODUSE DIN CARNE, LEGUME , FRUCTE
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleACORD CADRU ALIMENTE, PRODUSE DE PANIFICATIE, PRODUSE LACTATE, PRODUSE DIN CARNE, LEGUME , FRUCTE
DescriptionAcord cadru de furnizare Alimente,produse de panificatie, produse lactate, produse din carne, legume, fructe . Descrierea si cantitatile din acordul-cadru, respectiv din contractele subsecvente sunt specificate in Caietul de sarcini si in lista loturi din prezenta documentatie si sunt fara TVA. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare conform art.161 din Legea nr.98/2016 in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor; Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18.
Internal identifier4557951/2026/20.03.01
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products
5. Lot
LotLOT-0001
TitlePachet Carne si produse din carne de pasare
DescriptionPachet carne si produse din carne de pasare: pulpe superioare de pui fara os si piele congelate, pulpe superioare de pui cu os si piele congelate, pulpe superioare de pui fara os si piele refrigerate, piept de pui fara os si piele refrigerat, ficat de pasare, pui congelat -Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru , cantitatile minime si maxime ale contractului subsecvent , precum si valoarea minima si maxima a contractului subsecvent sunt precizate in Anexa Caietului de sarcini si Sectiunea 3.3.1-Descrierea produselor solicitate, Estimarile privind cantitatile minime si maxime contracte subsecvente.
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitlePiept de curcan fara os si piele refrigerat
DescriptionPiept de curcan fara os si piele refrigerat- cant min est CS 666 kg, cant max est CS 1998 kg, cant min est AC 14652 kg, cant max est AC 16000 kg, valoarea min est CS 38628 lei, valoarea max est CS 115884 lei
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitlePulpa de manzat fara os refrigerata
DescriptionPulpa de manzat fara os refrigerata- cant min est CS 666 kg, cant max est CS 1998 kg, cant min est AC 14652 kg, cant max est AC 16000 kg, valoarea min est CS 43290 lei, valoarea max est CS 129870 lei
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitlePachet produse din carne
DescriptionPachet produse din carne : muschi file afumat de porc,sunca Praga sau echivalent, salam de vara, carnati de porc si vita afumati -Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru , cantitatile minime si maxime ale contractului subsecvent , precum si valoarea minima si maxima a contractului subsecvent sunt precizate in Anexa Caietului de sarcini si Sectiunea 3.3.1-Descrierea produselor solicitate, Estimarile privind cantitatile minime si maxime contracte subsecvente.
Internal identifier4
LotLOT-0005
TitlePachet lapte praf
DescriptionPachet lapte praf :lapte praf pt copii, lapte praf pt adulti -Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru , cantitatile minime si maxime ale contractului subsecvent , precum si valoarea minima si maxima a contractului subsecvent sunt precizate in Anexa Caietului de sarcini si Sectiunea 3.3.1-Descrierea produselor solicitate, Estimarile privind cantitatile minime si maxime contracte subsecvente.
Internal identifier5
LotLOT-0006
TitlePachet lapte si produse lactate
DescriptionPachet lapte si produse lactate- lapte de vaca pasteurizat,lapte pasteurizat UHT la pahar/cutie 200 ml/buc, iaurt dietetic 0.1% UG 200 gr/buc,iaurt in stil grecesc cremos 5% UG 125 gr/buc, kefir 250 gr/buc, telemea de vaci, branza de vaci proaspata, branza topita, cascaval, unt, smantana -Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru , cantitatile minime si maxime ale contractului subsecvent , precum si valoarea minima si maxima a contractului subsecvent sunt precizate in Anexa Caietului de sarcini si Sectiunea 3.3.1-Descrierea produselor solicitate, Estimarile privind cantitatile minime si maxime contracte subsecvente.
Internal identifier6
LotLOT-0007
TitlePachet paine
DescriptionPachet paine - Paine alba fara sare , feliata, ambalata la 300 gr/buc, Paine graham cu sare , feliata, ambalata la 200 gr/buc, Paine graham fara sare , feliata, ambalata la 200 gr/buc -Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru , cantitatile minime si maxime ale contractului subsecvent , precum si valoarea minima si maxima a contractului subsecvent sunt precizate in Anexa Caietului de sarcini si Sectiunea 3.3.1-Descrierea produselor solicitate, Estimarile privind cantitatile minime si maxime contracte subsecvente.
Internal identifier7
LotLOT-0008
TitleAmestec radacinoase congelate
DescriptionAmestec radacinoase congelatet- cant min est CS 1250 kg, cant max est CS 3750 kg, cant min est AC 27500 kg, cant max est AC 30000 kg, valoarea min est CS 17500 lei, valoarea max est CS 52500 lei
Internal identifier8
LotLOT-0009
TitleLegume mexicane congelate
DescriptionLegume mexicane congelate- cant min est CS 833 kg, cant max est CS 2499 kg, cant min est AC 18326 kg, cant max est AC 20000 kg, valoarea min est CS 9996 lei, valoarea max est CS 29988 lei
Internal identifier9
LotLOT-0010
TitleMazare congelata
DescriptionMazare congelata- cant min est CS 1000 kg, cant max est CS 3000 kg, cant min est AC 22000 kg, cant max est AC 24000 kg, valoarea min est CS 14000 lei, valoarea max est CS 42000 lei
Internal identifier10
LotLOT-0011
TitleFasole pastai congelate
DescriptionFasole pastai congelate- cant min est CS 1000 kg, cant max est CS 3000 kg, cant min est AC 22000 kg, cant max est AC 24000 kg, valoarea min est CS 14000 lei, valoarea max est CS 42000 lei
Internal identifier11
LotLOT-0012
TitleBrocoli congelat
DescriptionBrocoli congelat- cant min est CS 666 kg, cant max est CS 1998 kg, cant min est AC 14652 kg, cant max est AC 16000 kg, valoarea min est CS 13320.00 lei, valoarea max est CS 39960.00 lei
Internal identifier12
LotLOT-0013
TitleConopida congelata
DescriptionConopida congelata- cant min est CS 666 kg, cant max est CS 1998 kg, cant min est AC 14652 kg, cant max est AC 16000 kg, valoarea min est CS 13320.00 lei, valoarea max est CS 39960.00 lei
Internal identifier13
LotLOT-0014
TitleMorcovi taiati congelati
DescriptionMorcovi taiati congelati- cant min est CS 1250 kg, cant max est CS 3750 kg, cant min est AC 27500 kg, cant max est AC 30000 kg, valoarea min est CS 8750 lei, valoarea max est CS 26250 lei
Internal identifier14
LotLOT-0015
TitleMorcovi Baby congelati
DescriptionMorcovi Baby congelati- cant min est CS 583 kg, cant max est CS 1749 kg, cant min est AC 12826 kg, cant max est AC 14000 kg, valoarea min est CS 9328 lei, valoarea max est CS 27984 lei
Internal identifier15
LotLOT-0016
TitleCartofi intregi congelati
DescriptionCartofi intregi congelati- cant min est CS 1666 kg, cant max est CS 4998 kg, cant min est AC 36652 kg, cant max est AC 40000 kg, valoarea min est CS 16660 lei, valoarea max est CS 49980 lei
Internal identifier16
LotLOT-0017
TitleCeapa congelata
DescriptionCeapa congelata- cant min est CS 583 kg, cant max est CS 1749 kg, cant min est AC 12826 kg, cant max est AC 14000 kg, valoarea min est CS 5247 lei, valoarea max est CS 15741 lei
Internal identifier17
LotLOT-0018
TitleSpanac congelat
DescriptionSpanac congelat- cant min est CS 416 kg, cant max est CS 1248 kg, cant min est AC 9152 kg, cant max est AC 10000 kg, valoarea min est CS4160 lei, valoarea max est CS 12480 lei
Internal identifier18
LotLOT-0019
TitleVinete coapte taiate congelate
DescriptionVinete coapte taiate congelate- cant min est CS 833 kg, cant max est CS 2499 kg, cant min est AC 18326 kg, cant max est AC 20000 kg, valoarea min est CS 12495 lei, valoarea max est CS 37485 lei
Internal identifier19
LotLOT-0020
TitleCeapa uscata
DescriptionCeapa uscata- cant min est CS 1500 kg, cant max est CS 4500 kg, cant min est AC 33000 kg, cant max est AC 36000 kg, valoarea min est CS 7500 lei, valoarea max est CS 22500 lei
Internal identifier20
LotLOT-0021
TitleFasole alba uscata
DescriptionFasole alba uscata- cant min est CS 500 kg, cant max est CS 1500 kg, cant min est AC 11000 kg, cant max est AC 12000 kg, valoarea min est CS 6500 lei, valoarea max est CS 19500 lei
Internal identifier21
LotLOT-0022
TitleUsturoi uscat
DescriptionUsturoi uscat- cant min est CS 50 kg, cant max est CS 150 kg, cant min est AC 1100 kg, cant max est AC 1200 kg, valoarea min est CS 1000 lei, valoarea max est CS 3000 lei
Internal identifier22
LotLOT-0023
TitleMorcov
DescriptionMorcov- cant min est CS 2416 kg, cant max est CS 7248 kg, cant min est AC 53152 kg, cant max est AC 58000 kg, valoarea min est CS 12080 lei, valoarea max est CS 36240 lei
Internal identifier23
LotLOT-0024
TitlePatrunjel radacina
DescriptionPatrunjel radacina- cant min est CS 833 kg, cant max est CS 2499 kg, cant min est AC18326 kg, cant max est AC 20000 kg, valoarea min est CS 8330 lei, valoarea max est CS 24990 lei
Internal identifier24
LotLOT-0025
TitlePastarnac radacina
DescriptionPastarnacl radacina- cant min est CS 833 kg, cant max est CS 2499 kg, cant min est AC18326 kg, cant max est AC 20000 kg, valoarea min est CS 8330 lei, valoarea max est CS 24990 lei
Internal identifier25
LotLOT-0026
TitleTelina radacina
DescriptionTelina radacina- cant min est CS 1416 kg, cant max est CS 4248 kg, cant min est AC31152 kg, cant max est AC 34000 kg, valoarea min est CS 14160 lei, valoarea max est CS 42480 lei
Internal identifier26
LotLOT-0027
TitleSfecla rosie
DescriptionSfecla rosie- cant min est CS 2500 kg, cant max est CS 7500 kg, cant min est AC 55000 kg, cant max est AC 60000 kg, valoarea min est CS 15000 lei, valoarea max est CS 45000 lei
Internal identifier27
LotLOT-0028
TitleVarza alba proaspata
DescriptionVarza alba proaspata- cant min est CS 3166 kg, cant max est CS 9498 kg, cant min est AC 69652 kg, cant max est AC 76000 kg, valoarea min est CS 18996 lei, valoarea max est CS 56988 lei
Internal identifier28
LotLOT-0029
TitleDovlecei proaspeti
DescriptionDovlecei proaspeti- cant min est CS 666 kg, cant max est CS 1998 kg, cant min est AC 14652 kg, cant max est AC 16000 kg, valoarea min est CS 7326 lei, valoarea max est CS 21978 lei
Internal identifier29
LotLOT-0030
TitleMarar proaspat
DescriptionMarar proaspat- cant min est CS 12 kg, cant max est CS 36 kg, cant min est AC 264 kg, cant max est AC 300 kg, valoarea min est CS 300 lei, valoarea max est CS 900 lei
Internal identifier30
LotLOT-0031
TitleRozmarin uscat
DescriptionRozmarin uscat- cant min est CS 12 kg, cant max est CS 36 kg, cant min est AC 264 kg, cant max est AC 300 kg, valoarea min est CS 336 lei, valoarea max est CS 1008 lei
Internal identifier31
LotLOT-0032
TitleCimbru uscat
DescriptionCimbru uscat- cant min est CS 11 kg, cant max est CS 33 kg, cant min est AC 242 kg, cant max est AC 280 kg, valoarea min est CS 275 lei, valoarea max est CS 825 lei
Internal identifier32
LotLOT-0033
TitleFrunze de patrunjel uscat
DescriptionFrunze de patrunjel uscat- cant min est CS 16 kg, cant max est CS 48 kg, cant min est AC 352 kg, cant max est AC 400 kg, valoarea min est CS 400 lei, valoarea max est CS 1200 lei
Internal identifier33
LotLOT-0034
TitleFrunze de leustean uscat
DescriptionFrunze de leustean uscat- cant min est CS 12 kg, cant max est CS 36 kg, cant min est AC 264 kg, cant max est AC 300 kg, valoarea min est CS 300 lei, valoarea max est CS 900 lei
Internal identifier34
LotLOT-0035
TitleLeustean proaspat
DescriptionLeustean proaspat- cant min est CS 41 kg, cant max est CS 123 kg, cant min est AC 902 kg, cant max est AC 1000 kg, valoarea min est CS 820 lei, valoarea max est CS 2460 lei
Internal identifier35
LotLOT-0036
TitleScortisoara
DescriptionScortisoara- cant min est CS 12 kg, cant max est CS 36 kg, cant min est AC 264 kg, cant max est AC 300 kg, valoarea min est CS 600 lei, valoarea max est CS 1800 lei
Internal identifier36
LotLOT-0037
TitleStafide
DescriptionStafide- cant min est CS 208 kg, cant max est CS 624 kg, cant min est AC 4576 kg, cant max est AC 5000 kg, valoarea min est CS 4784 lei, valoarea max est CS 14352 lei
Internal identifier37
LotLOT-0038
TitleMere
DescriptionMere- cant min est CS 6250 kg, cant max est CS 18750 kg, cant min est AC 137500 kg, cant max est AC 150000 kg, valoarea min est CS 37500 lei, valoarea max est CS 112500 lei
Internal identifier38
LotLOT-0039
TitleBanane
DescriptionBanane- cant min est CS 833 kg, cant max est CS 2499 kg, cant min est AC 18326 kg, cant max est AC 20000 kg, valoarea min est CS 7497 lei, valoarea max est CS 22491 lei
Internal identifier39
LotLOT-0040
TitleGrapefruit
DescriptionGrapefruit- cant min est CS 1000 kg, cant max est CS 3000 kg, cant min est AC 22000 kg, cant max est AC 24000 kg, valoarea min est CS 8000 lei, valoarea max est CS 24000 lei
Internal identifier40
LotLOT-0041
TitleMandarine
DescriptionMandarine- cant min est CS 666 kg, cant max est CS 1998 kg, cant min est AC 14652 kg, cant max est AC 16000 kg, valoarea min est CS 5994 lei, valoarea max est CS 17982 lei
Internal identifier41
LotLOT-0042
TitleLamai
DescriptionLamai- cant min est CS 166 kg, cant max est CS 498 kg, cant min est AC 3652 kg, cant max est AC 4000 kg, valoarea min est CS 2324 lei, valoarea max est CS 6972 lei
Internal identifier42
LotLOT-0043
TitleBiscuiti eugenia 30 gr
DescriptionBiscuiti eugenia 30 gr - cant min est CS 8333 BUC, cant max est CS 24999 BUC, cant min est AC 183326 BUC, cant max est AC 200000 BUC, valoarea min est CS 8333 lei, valoarea max est CS 24999 lei
Internal identifier43
LotLOT-0044
TitleBiscuiti obisnuiti 40 gr
DescriptionBiscuiti obisnuiti 40 gr - cant min est CS 8333 buc, cant max est CS 24999 buc, cant min est AC 183326 buc, cant max est AC 200000 buc, valoarea min est CS 16666 lei, valoarea max est CS 49998 lei
Internal identifier44
LotLOT-0045
TitleBiscuiti cu miere 30 gr
DescriptionBiscuiti cu miere 30 gr - cant min est CS 8333 buc, cant max est CS 24999 buc, cant min est AC 183326 buc, cant max est AC 200000 buc, valoarea min est CS 33332 lei, valoarea max est CS 99996 lei
Internal identifier45
LotLOT-0046
TitleCereale cu miere
DescriptionCereale cu miere - cant min est CS 25 kg, cant max est CS 75 kg, cant min est AC 550 kg, cant max est AC 600 kg, valoarea min est CS 1050 lei, valoarea max est CS 3150 lei
Internal identifier46
LotLOT-0047
TitleBriose/Madlene 250 gr
DescriptionBriose/Madlene 250 gr - cant min est CS 833 buc, cant max est CS 2499 buc, cant min est AC 18326 buc, cant max est AC 20000 buc, valoarea min est CS 6664 lei, valoarea max est CS 19992 lei
Internal identifier47
LotLOT-0048
TitleGrisine 50 gr
DescriptionGrisine 50 gr - cant min est CS 1500 buc, cant max est CS 4500 buc, cant min est AC 33000 buc, cant max est AC 36000 buc, valoarea min est CS 4500 lei, valoarea max est CS 13500 lei
Internal identifier48
LotLOT-0049
TitleRondele de orez simple 80 gr/pac
DescriptionRondele de orez simple 80 gr/pac - cant min est CS 25buc, cant max est CS 75 buc, cant min est AC 550 buc, cant max est AC 600 buc, valoarea min est CS 100 lei, valoarea max est CS 300 lei
Internal identifier49
LotLOT-0050
TitleHalva 50 gr/buc
DescriptionHalva 50 gr/buc - cant min est CS 3333 buc, cant max est CS 9999 buc, cant min est AC 73326 buc, cant max est AC 80000 buc, valoarea min est CS 6666 lei, valoarea max est CS 19998 lei
Internal identifier50
LotLOT-0051
TitleCUS CUS
DescriptionCUS CUS - cant min est CS 250 KG, cant max est CS 750 KG, cant min est AC 5500 KG, cant max est AC 6000 KG, valoarea min est CS 3500 lei, valoarea max est CS 10500 lei
Internal identifier51
LotLOT-0052
TitleCiuperci la borcan
DescriptionCiuperci la borcan - cant min est CS 1666 KG, cant max est CS 4998 KG, cant min est AC 36652 KG, cant max est AC 40000 KG, valoarea min est CS 39984 lei, valoarea max est CS 119952 lei
Internal identifier52
LotLOT-0053
TitleConserva de rosii in bulion
DescriptionConserva de rosii in bulion - cant min est CS 750 KG, cant max est CS 2250 KG, cant min est AC 16500 KG, cant max est AC 18000 KG, valoarea min est CS 6000 lei, valoarea max est CS 18000 lei
Internal identifier53
LotLOT-0054
TitleMasline dietetice fara samburi
DescriptionMasline dietetice fara samburi - cant min est CS 500 KG, cant max est CS 1500 KG, cant min est AC 11000 KG, cant max est AC 12000 KG, valoarea min est CS 12500 lei, valoarea max est CS 37500 lei
Internal identifier54
LotLOT-0055
TitlePate vegetal cu cheita 100 gr/cutie
DescriptionPate vegetal cu cheita 100 gr/cutie - cant min est CS 3333 buc, cant max est CS 9999 buc, cant min est AC 73326 buc, cant max est AC 80000 buc, valoarea min est CS 13332 lei, valoarea max est CS 39996 lei
Internal identifier55
LotLOT-0056
TitleMiere de albine capsule 20 gr
DescriptionMiere de albine capsule 20 gr - cant min est CS 33333 buc, cant max est CS 99999 buc, cant min est AC 733326 buc, cant max est AC 800000 buc, valoarea min est CS 33333 lei, valoarea max est CS 99999 lei
Internal identifier56
LotLOT-0057
TitleMustar clasic dulce 10 gr
DescriptionMustar clasic dulce 10 gr - cant min est CS 3333 buc, cant max est CS 9999 buc, cant min est AC 73326 buc, cant max est AC 80000 buc, valoarea min est CS 2333.10 lei, valoarea max est CS 6999.30 lei
Internal identifier57
LotLOT-0058
TitleApa plata 1 1/2 l
DescriptionApa plata 1 1/2 l - cant min est CS 1666 buc, cant max est CS 4998 buc, cant min est AC 36652 buc, cant max est AC 40000 buc, valoarea min est CS 6664 lei, valoarea max est CS 19992 lei
Internal identifier58