2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de preamenajare a spatiilor verzi
Description: Obiectul achizitiei(acord-cadru cu o durata de 2 ani) il constituie achizitionarea serviciilor de preamenajare a spațiilor verzi constând în lucrări pregătitoare necesare refacerii sau amenajării acestora. Operațiunile se vor face pe 3 loturi I, II,II pe terenurile aparținând domeniului public și privat al Municipiului Bacău, conform caietului de sarcini atasat, nr.115572/16.02.2026
Internal identifier: 9
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Servicii de preamenajare a spatiilor verzi - Lot I
Description: Servicii de preamenajare a spatiilor verzi - Lot II. Serviciile de preamenajare pot include conform caietului de sarcini următoarele lucrări: :- Defrișare arbuști (ml) – pentru arbuști plantați în rând, min. 3 buc. - Defrișare arbuști (buc.) – pentru arbuști, exemplare solitare - Extragere rădăcini / butuci (buc) - Curățare teren (mp) - Săpături / afânare teren (mp) - Nivelare teren (mp) - Aducere și împrăștiere pământ vegetal (mc) (fără material) - Însămânțare gazon/semințe de plante (mp) (material inclus) - Plantare arbuști târâtori (buc) (material inclus)
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 77312000 Weed-clearance services, 77314100 Grassing services
Lot: LOT-0002
Title: Servicii de preamenajare a spatiilor verzi - Lot II
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Servicii de preamenajare a spatiilor verzi - Lot III
Internal identifier: 3