500854-2019 - ResultRomania-Bucharest: Services related to the oil and gas industry
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Servicii cu fluide pentru proiecte pe uscat și pe mare în sonde de țiței și gaze – 5 loturi
Reference number: 1590082_2018_RFX0001409
II.1.2.
Main CPV code
76000000 Services related to the oil and gas industry
II.1.4.
Short description
Acord-cadru prestare servicii cu fluide pentru proiecte pe uscat si pe mare in sonde de titei si gaze – 5 loturi, astfel:
— lot 1 – servicii cu fluide de foraj pentru sonde sapate cu instalatii mici,
— lot 2 – servicii cu fluide de foraj pentru sonde sapate cu instalatii mici – medii,
— lot 3 – servicii cu fluide de foraj pentru sonde sapate cu instalatii medii,
— lot 4 – servicii cu fluide de foraj pentru sonde sapate cu instalatii mari si marine,
— lot 5 – servicii cu fluide necesare pentru operatii de reparatii capitale sonde.
In masura în care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, respectiv cel mai tarziu cu 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare in a 25-a si in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de particip [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Servicii cu fluide de foraj pentru sonde săpate cu instalații mici – medii
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Servicii cu fluide de foraj pentru sonde sapate cu instalatii de foraj mici – medii din clasa >75 MT≤125MT sarcina statica in carlig.
La data initierii acestei proceduri OMV Petrom estimeaza ca, la un interval de aproximativ 12 luni pe parcursul derularii acordului-cadru, va transmite invitatie la ofertare pentru atribuirea de contracte subsecvente.
Cantitatile estimate de servicii aferente acordului-cadru pentru lotul 2, respectiv cantitatile de servicii ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru, sunt:
Cantitatile estimate de servicii aferente acordului-cadru: min. 90/max. 302 sonde.
Cantitatile estimate de servicii pentru un singur contract subsecvent: min. 18/max. 48 sonde.
Valoarea estimata min./max. per acord-cadru: VEmin. = 19 776 459,68 EUR, VEmax. = 62 699 969,17 EUR.
Valoarea estimata min./max. per contract subsecvent: VEmin. = 3 955 291,94 EUR, VEmax. = 10 208 811,11 EUR.
Servicii cu fluide de foraj pentru sonde săpate cu instalații mari și marine
Lot No: 4
Servicii cu fluide de foraj pentru sonde sapate cu instalatii de foraj mari si instalatii marine din clasa >300MT sarcina statica in carlig, pentru sonde sapate cu platforme marine, servicii de completare si activitati de reparatii capitale marine.
Cantitatile estimate de servicii aferente acordului-cadru pentru lotul 4, respectiv cantitatile de servicii ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru, sunt:
Cantitatile estimate de servicii aferente acordului-cadru: min. 10/max. 168 sonde.
Cantitatile estimate de servicii pentru un singur contract subsecvent: min. 2/max. 9 sonde.
Valoarea estimata min./max. per acord-cadru: VEmin. = 15 900 721,02 EUR, VEmax. = 268 873 082,69 EUR.
Valoarea estimata min./max. per contract subsecvent: VEmin. = 2 398 737,96 EUR, VEmax. = 14 715 120,95 EUR.
Servicii cu fluide necesare pentru operații de reparații capitale sonde
Lot No: 5
Servicii cu fluide necesare pentru operatii de reparatii capitale sonde cum ar fi: devieri gaura sonda efectuate cu instalatiile de workover ale companiei, completări efectuate cu instalatiile de workover ale companiei, operatii de recuperare și/sau frezare și abandonari de sonde etc. impartite in 2 zone geografice, zona vest si zona est.
Cantitatile estimate de servicii aferente acordului-cadru pentru lotul 5, respectiv cantitatile de servicii ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru, sunt:
Cantitatile estimate de servicii aferente acordului-cadru: min. 641/max. 1 680 interventii.
Cantitatile estimate de servicii de investigatii pentru un singur contract subsecvent: min. 147/max. 366 interventii.
Valoarea estimata min./max. per acord-cadru: VEmin. = 3 213 021,73 EUR, VEmax. = 8 717 002,84 EUR.
Valoarea estimata min./max. per contract subsecvent: VEmin. = 713 928,54 EUR, VEmax. = 1 801 897,45 EUR.
Servicii cu fluide de foraj pentru sonde săpate cu instalații mici
Lot No: 1
Servicii cu fluide de foraj pentru sonde sapate cu instalatii de foraj mici din clasa ≤75 MT sarcina statica in carlig.
Cantitatile estimate de servicii aferente acordului-cadru pentru lotul 1, respectiv cantitatile de servicii ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru, sunt:
Cantitatile estimate de servicii aferente acordului-cadru: min. 80/max. 445 sonde.
Cantitatile estimate de servicii pentru un singur contract subsecvent: min. 16/max. 68 sonde.
Valoarea estimata min./max. per acord Cadru: VEmin. = 7 732 784,74 EUR, VEmax. = 38 629 706,15 EUR.
Valoarea estimata min./max. per contract subsecvent: VEmin. = 1 546 556,95 EUR, VEmax. = 5 784 862,15 EUR.
Servicii cu fluide de foraj pentru sonde săpate cu instalații medii
Lot No: 3
Servicii cu fluide de foraj pentru sonde sapate cu instalatii de foraj medii din clasa >125 MT≤300 MT sarcina statica in carlig.
Cantitatile estimate de servicii aferente acordului-cadru pentru lotul 3, respectiv cantitatile de servicii ce ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite, pe durata acordului-cadru, sunt:
Cantitatile estimate de servicii aferente acordului-cadru: min. 70/max. 212 sonde.
Cantitatile estimate de servicii pentru un singur contract subsecvent: min. 14/max. 35 sonde.
Valoarea estimata min./max. per acord-cadru: VEmin. = 29 260 930,11 EUR, VEmax. = 83 337 921,38 EUR.
Valoarea estimata min./max. per contract subsecvent: VEmin. = 5 852 186,02 EUR, VEmax. = 13 843 321,45 EUR.