2. Procedure
Procedure
Title: Miskolc belváros körüli forg. körgyűrű - Zöld Kör
Description: Tervezési és tervezői művezetési feladatok biztosítása a TOP_PLUSZ-1.3.2-23-MI1-2025-00006 azonosító számú „Miskolc belváros körüli forgalmi körgyűrű kialakítása - Zöld Kör” c. projekt keretében. A tervezési feladat keretében megvalósítandó beruházás építési, vízjogi létesítési, távközlési és elektromos vezetékjogi engedély továbbá gázvezeték létesítési engedély köteles. A vízjogi létesítési engedélyezési eljárás keretében a Tervező feladata a forgalmi körgyűrű kialakítása során érintett víz-, szennyvíz- és csapadékvíz-hálózat felmérése, a szükséges közműkiváltások és védelmi megoldások megtervezése, engedélyeztetése, valamint a vizek helyben tartásának elvét érvényesítő városi csapadékvíz-elvezető megoldások kialakítása. A beruházás célja a belváros körül egy körkörös, a pályázati dokumentációban rögzített 2+1 sávos forgalmi rendszer elvére épülő körgyűrű kialakítása, amelynek helyszínspecifikus, műszakilag megalapozott kialakítása és pontosítása a tervezési feladat részét képezi, és amely lehetővé teszi a gördülékeny közlekedést, csökkenti a torlódásokat, hozzájárulva a meglévő belterületi úthálózat minőségi fejlesztéséhez, a szén-dioxid-kibocsátás csökkentéséhez, valamint az élhető városi és települési környezet kialakulásához az érintett lakosság életminősége érdekében. A fejlesztés részeként kerékpárforgalmi létesítmények kerülnek kiépítésre, továbbá parkolóhelyek áthelyezésére is sor kerül. Az Északi tehermentesítő út mentén található meglévő csomópontok és a jelzőlámpás forgalomirányító rendszerek felújításra kerülnek, ezáltal hozzájárulva a forgalom folyamatosságához és a torlódások csökkentéséhez. A projekt keretében a Dózsa György és a Dayka Gábor utcák közötti útszakasz teljes szélességében megújul, valamint felújításra kerülnek az autóbuszöblök és korszerű, kényelmes esőbeállók létesülnek a buszmegállókban. Jelen projekt projektfejlesztési szakaszában van, ezért az Ajánlati Felhívás mellékletét képező Tervezési Programban szereplő tervezett mennyiségek iránymutató jellegűek. A körgyűrű nyomvonala: ÉTM út – Thököly utca - Kiss Ernő út - Petőfi utca/ Meggyesalja utca - Dayka Gábor utca – Meggyesalja utca - Kálvin János utca - Uitz Béla utca - Corvin utca - Szentpáli utca. A beruházással érintett teljes terület becsült nagysága: 29 135 m² (ebből forgalomtechnikai beavatkozások: 4 215 fm érintett nyomvonal, 12 645 m²; útfelújítás és csomóponti bővítés (buszöblökkel): 16 490 m²). Közmű-tervezési tartalom becsült értékei: vízvezeték rekonstrukció 600 m, szennyvíz csatorna rekonstrukció 600 m, elektromos hálózat 770 m, hírközlési hálózat 500 m. Ajánlatkérő rögzíti, hogy a fenti mennyiségek a projekt jelenlegi projektfejlesztési szakaszában iránymutató jellegűek, és a tervezési feladat elvégzése során pontosításra kerülnek A Tervező feladata az állami építési beruházások rendjéről szóló 2023. évi LXIX. törvény (a továbbiakban: Ábtv.) és az építési beruházási folyamatok rendszeréről és a tervezői szolgáltatások rendszeréről, valamint az állami építési beruházások minőségbiztosításában közreműködő, 100%-ban állami tulajdonban álló gazdasági társaság kijelöléséről szóló 25/2024. (VIII. 8.) ÉKM rendelet (a továbbiakban: ÉBFR) tervezőkre vonatkozó előírásainak teljes körű biztosítása a műszaki átadás-átvételi eljárás sikeres lezárásáig. A tervező – mint az állami építési beruházás felelős tervezője (ÉBFR 8. § (1)) – köteles a megvalósításhoz szükséges teljes - a szakági terveket egyaránt magában foglaló tervdokumentációt elkészíteni, a szaktervezők munkáját koordinálni, az építtető nevében a megvalósításhoz szükséges engedélyeket és hozzájárulásokat beszerezni, valamint ellátni a tervezői művezetést (ÉBFR 8. § (2)). A Tervező a tervezési szakasztól kezdve az Ábtv. alapján létrehozott Projektszervezet tagjaként vesz részt a projekt munkájában, biztosítva az Ábtv. és az ÉBFR szerinti feladatok teljesítését a műszaki átadás-átvételig. Tervező köteles az általa elkészített kiviteli tervdokumentációban érintett valamennyi szakág (különösen közlekedési, vízépítési, közmű, villamos) képviseletét biztosítani a művezetés során. A feladat magában foglalja a terveknek megfelelő megvalósítás ellenőrzését, a tervdokumentációtól való eltérések elektronikus építési naplóban való rögzítését, a műszaki egyenértékűségi kérdésekben való közreműködést és nyilatkozatkiadást, a naplóbejegyzések 3 munkanapon belüli megválaszolását és a kooperációkon való részvételt. A Tervező köteles teljesíteni mindazon feladatokat, amelyek a 2021-2027 programozási időszakban az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről szóló 256/2021. (V.18.) Korm. rendelet alapján meghirdetett TOP_Plusz-1.3.2-23 ’Fenntartható városfejlesztés’ Pályázati felhívás 2.3. és 5.1. pontjaiban rögzített műszaki-szakmai elvárásoknak való megfelelést igazolják, és ezen megfelelésről köteles nyilatkozni. Amennyiben szükséges, a Tervező köteles elkészíteni és záradékoltatni a kisajátítási terveket, továbbá az érintett területek művelésből való kivonásához szükséges terveket elkészíteni és engedélyeztetni. A Tervező köteles továbbá minden olyan hatósági, szakhatósági és kezelői hozzájárulást beszerezni, amely a beruházás jogszerű megvalósításához szükséges. A Tervező feladata továbbá a kivitelezés során felmerülő műszaki egyenértékűségi kérdések vizsgálata és az ehhez kapcsolódó nyilatkozatok kiadása. A Tervező feladata továbbá a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás során a tervdokumentációval összefüggésben az Ajánlatkérőhöz beérkező kérdések megválaszolása, a szükséges pontosítások, kiegészítések elkészítése és az Ajánlatkérő részére határidőben történő rendelkezésre bocsátása. Folyt: II.2.4) BT-24
Internal identifier: EKR000590352026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71240000 Architectural, engineering and planning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: II.1.4) (BT-24) pont folyt: Tervező feladata továbbá a folyamatos közreműködés a kivitelezésre irányuló közbeszerzési eljárás előkészítésében és lefolytatásában (tervezetten 1 db eljárás, eredménytelenség esetén 1 megismételt eljárásban is), különösen a Közbeszerzési Dokumentáció szakmai részének összeállításában, valamint a közbeszerzési eljárás során felmerülő műszaki-szakmai jellegű feladatok ellátásában. Ennek keretében Tervező köteles a műszaki-szakmai tartalmú kiegészítő tájékoztatás iránti kérelmek megválaszolására, a szükséges tervpontosítások és kiegészítések elkészítésére, valamint azok Ajánlatkérő részére történő határidőben történő rendelkezésre bocsátására. Összegezve, a nyertes Tervező feladata a későbbi kivitelezési közbeszerzési eljárás során (tervezetten 1 eljárás, eredménytelenség esetén 1 megismételt eljárás keretében) az alábbiakra terjed ki: közreműködés a közbeszerzési dokumentáció műszaki-szakmai részének összeállításában, a tervdokumentációval összefüggésben az Ajánlatkérőhöz érkező műszaki jellegű kérdések megválaszolása 3 munkanapon belül, a szükséges tervpontosítások, kiegészítések és szakmai magyarázatok elkészítése az eljárás bírálati szakaszában. Az Ajánlatkérő egyértelműsíti, hogy a jelen pontban nevesített tevékenységeken kívül a Tervezőt a kivitelezési közbeszerzési eljárás során egyéb feladat vagy kötelezettség nem terheli. A tervezői művezetés keretében az Ajánlatkérő elvárja, hogy a Tervező a Projektszervezet munkájában a kivitelezés teljes időtartama alatt részt vegyen, és ellássa az Ábtv. és az ÉBFR tervezőkre előírt feladatokat a sikeres műszaki átadás-átvételig. Tervező feladata kiterjed a tervezői művezetés biztosítására is azzal, hogy annak teljesítése a kivitelezés időtartama alatt Ajánlatkérői lehívás alapján történik, legfeljebb 74 alkalommal, amelyből 1 alkalom fél mérnöknapnak, azaz 4 mérnökórának felel meg. A tervezői művezetés során Tervező köteles biztosítani valamennyi érintett szakági tervező közreműködését annak érdekében, hogy a kivitelezés az elkészített kiviteli terveknek megfelelően, maradéktalanul valósuljon meg. Az Ajánlatkérő a tervezői művezetést opciós jog keretében jogosult lehívni. Az Ajánlatkérő fenntartja a jogot arra, hogy az Ábtv. 19. § (1) bekezdésére figyelemmel, valamint az ÉBFR 45. § (1) bekezdés ca) pontjában meghatározott tervezői művezetést a kivitelezés ideje alatt opciós tételként rendelje meg. Az opció lehívására az Ajánlatkérő a későbbi kivitelezési szerződés hatálybalépésétől számított 60 napon belül, de legkésőbb a Tervező tervezési feladataira vonatkozó utolsó teljesítésigazolás kiállításától számított 3 éven belül jogosult. Az opciós rész (tervezői művezetés) nettó díját Tervező köteles a tervezői művezetésre vonatkozó tervezési feladatleírás alapján meghatározni, figyelemmel arra, hogy a kivitelezés tervezett időtartama 18 hónap. Az ÉBFR 8. § (2) bekezdése alapján a tervezői művezetés ellátása a Tervező kötelezettsége, az opciós lehívás csupán a díj és a lehívható keret szabályozását szolgálja, a jogszabályi kötelezettséget nem érinti. A nyertes ajánlattevőnek a megkötésre kerülő tervezési szerződés alapján az általa elkészítendő szellemi alkotások tekintetében a szerzői jogi védelem alá eső valamennyi átadható jogot (felhasználási jog) az ajánlati ár ellenérték ellenében át kell adnia az Ajánlatkérőnek (részletesen a szerződéstervezetben). A Tervező által készített terveket és dokumentációkat az építészeti – műszaki dokumentációt az építésügyi hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről szóló 281/2024. (IX.30.) Korm. rendelet, az építőipari kivitelezési tevékenységről szóló 191/2009. (IX. 15.) Korm. rendelet, továbbá a Magyar Mérnöki Kamara által kiadott Építési engedélyezési – építési műszaki kivitelezési tervdokumentációk tartalmi és formai követelményei alapján kell összeállítani oly módon, hogy azok a kivitelezés megkezdéséhez és megvalósításához szükséges valamennyi műszaki információt teljeskörűen tartalmazzák. A Tervező köteles a kiviteli tervdokumentáció részét képező árazatlan és árazott költségvetési kiírásokat, valamint a költségvetési főösszesítőt elkészíteni, és a pályázati felhívás szerinti jogcímenkénti bontásban rendelkezésre bocsátani.. Tervező a tételes költségvetési kiírást és költségbecslést az Ábtv. 19. § (5) bekezdése és a 31/2024. (VIII. 22.) ÉKM rendelet 4. §-a szerinti magyar állami egységes tételrendben köteles elkészíteni. Az Ajánlatkérő rögzíti, hogy az Ábtv. 61. § (1) bekezdés a) pontja alapján építményinformációs modell (BIM) létrehozása jelen eljárásban nem kötelező. A költségvetési főösszesítőben a jogszabályilag előírt tartalékkeretet (min. 5%) a kivitelezési költségektől elkülönítetten, önálló költségsorként kell feltüntetni. A Tervező továbbá köteles teljesíteni mindazon követelményeket, amelyeket a 256/2021. (V. 18.) Korm. rendelet alapján meghirdetett „Fenntartható városfejlesztés” című pályázati felhívás 2.3. és 5.1. pontjai tartalmaznak, és a megfelelésről nyilatkozatot tenni. Tervező köteles a tervezés során érvényesíteni a „jelentős károkozás elkerülésének” (Do No Significant Harm - DNSH) elvét az (EU) 2020/852 rendelet 9. cikkével összhangban. A dokumentáció részeként kötelező benyújtani a DNSH-megfelelőségi nyilatkozatot és a részletes műszaki indokolást. A tervezett mobilitási intézkedéseknek összhangban kell lenniük Miskolc hatályos Fenntartható Városi Mobilitási Tervével (SUMP), melynek igazolása szükséges. Tervező köteles továbbá a tervlapokon és a műszaki leírásban a hatályos Széchenyi Terv Plusz arculati kézikönyv és a KTK Plusz útmutató szerinti láthatósági elemeket és logókat szerepeltetni. A Tervező a szerződésben minimum 36 hónapos jótállást vállal a teljes tervezési dokumentáció tekintetében, a jótállási idő alatt felmerülő valamennyi tervhibával, hiányossággal és következményükkel kapcsolatban. Folyt: BT-733
Internal identifier: EKR000590352026/1
Options:
Description of the options: A tervezői művezetést Ajánlatkérő opciós jog keretében jogosult lehívni. Ajánlatkérő fenntartja a jogot arra, hogy az Ábtv. 19. § (1) bekezdésére tekintettel a 25/2024. (VIII. 8.) ÉKM rendelet 45. § (1) bek. ca) pontjában meghatározott tervezői művezetést a kivitelezés ideje alatt opciós tételként rendelje meg. Ajánlatkérő a későbbi kivitelezési szerződés hatálybalépésétől számított 60 napon belül, de legkésőbb Tervező tervezési feladatai vonatkozásában az utolsó teljesítésigazolás kiállításától számított 3 éven belül élhet opciós jogával. Az opciós rész (tervezői művezetés) nettó díját ajánlattevő köteles a tervezői művezetésre vonatkozó tervezési feladatleírás alapján meghatározni azzal, hogy a kivitelezés időtartama tervezetten 18 hónap. Az opciót érintő szerződéses feltételek megegyeznek a szerződéstervezet szerinti szerződéses feltételekkel. Az opciós tétel megrendelésére az Ajánlatkérő nem köteles, a megrendelés elmaradása esetén az Ajánlattevő semmilyen igényt nem érvényesíthet az Ajánlatkérővel szemben. Az ajánlattételi felhívás és az ajánlattevő ajánlata magában foglalja az opció teljeskörű ellenszolgáltatását is, ezáltal jelen Közbeszerzés tárgya és mennyisége, kiterjed ezen, Megrendelő mérlegelési jogkörébe tartozó döntésétől függő opcionális feladatok ellátására és az ezekhez kapcsolódó szolgáltatások ellátására. Ajánlatkérőként szerződő fél mérlegelési jogkörébe tartozó opció esetleges érvényesítése nem tekinthető a teljes nettó ellenszolgáltatási díj növekedésének. Amennyiben nem kerül sor az opció lehívására, annak ellenértékére a nyertes ajánlattevő nem tarthat igényt. A tervezői művezetés keretében az Ajánlatkérő elvárja, hogy a tervező részt vegyen a Projektszervezet munkájában és ellássa az Ábtv-ben és az ÉBFR-ben tervezőkre előírt feladatokat a sikeres műszaki átadás-átvételig. A nyertes Ajánlattevő feladata kiterjed a tervezői művezetés ellátásának biztosítására is, azzal, hogy a tervezői művezetés a kivitelezés időtartama alatt Ajánlatkérői lehívás alapján történik, legfeljebb 74 alkalommal (1 alkalom: fél mérnöknap, azaz 4 mérnökóra) a maximális keret erejéig. A tervezői művezetés során szükséges minden szakági tervező közreműködése az elkészített kiviteli terveknek megfelelően történő maradéktalan megvalósítás érdekében.Tervező köteles az általa elkészített kiviteli tervdokumentációban érintett valamennyi szakág (különösen közlekedési, vízépítési, közmű, villamos) képviseletét biztosítani a művezetés során. A feladat magában foglalja a terveknek megfelelő megvalósítás ellenőrzését, a tervdokumentációtól való eltérések elektronikus építési naplóban való rögzítését, a műszaki egyenértékűségi kérdésekben való közreműködést és nyilatkozatkiadást, a naplóbejegyzések 3 munkanapon belüli megválaszolását és a kooperációkon való részvételt Opciós számla: a tervezői művezetés díja a sikeres műszaki átadás-átvételi eljárást követően kiállított teljesítés igazolás alapján, a teljesítés napja a sikeres műszaki átadás-átvétel napja. A tervezői művezetés ellátása az Ábtv. 19. § (1) bekezdése és a 25/2024. (VIII. 8.) ÉKM rendelet 8. § (2) bekezdése alapján jogszabályi kötelezettség.