501563-2026 - Competition
Bulgaria – Architectural, engineering and planning services – „ПРОЕКТИРАНЕ И УПРАЖНЯВАНЕ НА АВТОРСКИ НАДЗОР ПО ВРЕМЕ НА СТРОИТЕЛСТВОТО ЗА ОБЕКТИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА ГРАД ШУМЕН“
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title„ПРОЕКТИРАНЕ И УПРАЖНЯВАНЕ НА АВТОРСКИ НАДЗОР ПО ВРЕМЕ НА СТРОИТЕЛСТВОТО ЗА ОБЕКТИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА ГРАД ШУМЕН“
DescriptionНастоящата обществена поръчка има за предмет извършване на услуги, разделени на обособени позиции, всяка за отделен сграден фонд – публична общинска собственост, на територията на община Шумен. Целта на настоящата обществена поръчка е да бъде избран изпълнител/и за всяка обособена позиция, на който/които да бъде възложено проектиране с цел изготвяне на проектна документация и извършване на авторски надзор при последващо строителство на обекти на територията на град Шумен. Обществената поръчка е разделена на обособени позиции, както следва: Обособена позиция № 1 – Проектиране (идеен проект, комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на нова сграда за Детска градина „Братя Грим“ в град Шумен“; Обособена позиция № 2 – Проектиране (идеен и технически проект и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на сгради за жилищно настаняване“ в град Шумен в УПИ XXIII, кв. 574 в ПИ с идентификатор 83510.658.474; Обособена позиция № 3 – Проектиране (идеен и технически проект и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на сграда за нова детска ясла в град Шумен в УПИ XXIII, кв. 574 в ПИ с идентификатор 83510.658.474, гр. Шумен“; Обособена позиция № 4 – Проектиране (идеен проект, комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на сграда за социални жилища за настаняване на граждани с установени жилищни нужди в град Шумен в ПИ с идентификатор 83510.668.253“; Обособена позиция № 5 – Изготвяне на инвестиционен проект и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Реконструкция, основен ремонт и въвеждане на мерки за ЕЕ за обект: „Средношколско общежитие № 2, кв. 234а по плана на гр. Шумен“; Обособена позиция № 6 – Проектиране (идеен проект, комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Основен ремонт, реконструкция и въвеждане на мерки за ЕЕ на сграда с цел обособяване на две социални услуги: „Център за кризисно настаняване на деца“ и „Общностен център за ранно детско развитие“ в град Шумен. Обществената поръчка е разделена на обособени позиции, както следва: Обособена позиция № 1 – Проектиране (идеен проект, комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на нова сграда за Детска градина „Братя Грим“ в град Шумен“; Обособена позиция № 2 – Проектиране (идеен и технически проект и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на сгради за жилищно настаняване“ в град Шумен в УПИ XXIII, кв. 574 в ПИ с идентификатор 83510.658.474; Обособена позиция № 3 – Проектиране (идеен и технически проект и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на сграда за нова детска ясла в град Шумен в УПИ XXIII, кв. 574 в ПИ с идентификатор 83510.658.474, гр. Шумен“; Обособена позиция № 4 – Проектиране (идеен проект, комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на сграда за социални жилища за настаняване на граждани с установени жилищни нужди в град Шумен в ПИ с идентификатор 83510.668.253“; Обособена позиция № 5 – Изготвяне на инвестиционен проект и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Реконструкция, основен ремонт и въвеждане на мерки за ЕЕ за обект: „Средношколско общежитие № 2, кв. 234а по плана на гр. Шумен“; Обособена позиция № 6 – Проектиране (идеен проект, комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Основен ремонт, реконструкция и въвеждане на мерки за ЕЕ на сграда с цел обособяване на две социални услуги: „Център за кризисно настаняване на деца“ и „Общностен център за ранно детско развитие“ в град Шумен.
Internal identifier595411
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 71240000 Architectural, engineering and planning services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleПроектиране (идеен проект, комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на нова сграда за Детска градина „Братя Грим“ в град Шумен“
DescriptionВ обхвата на обособената позиция са включени следните дейности: - Дейност 1 – Преглед и анализ на настоящата ситуация, включително на изходните данни за проектирането, в т.ч. предписания и указания от компетентните органи, официални съгласувателни писма, разрешителни от всички държавни институции и експлоатационни дружества; и изготвяне на инвестиционен проект фаза „идеен“ проект по части „Архитектура“, „Конструкции“, “Проектно сметна документация” за нова сграда – детска градина „Братя грим“ с индикативна разгъната-застроена площ (РЗП) 2 500 м2 в ПИ с идентификатор 83510.668.295 по КККР на гр. Шумен. - Дейност 2 – Изготвяне на комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ, съставен от проект за ПУП-ПРЗ за ПИ с идентификатор 83510.668.295 по КККР на гр. Шумен за нуждите на проектирането и инвестиционен проект във фаза „технически“ проект по части „Геодезия“, „Архитектура“, „Конструкции“, „Технологична“, „Електрически инсталации“ (силнотокови и слаботокови), „Водоснабдяване и канализация“ (вкл. външни връзки), „Отопление, вентилация и климатизация“, „Енергийна ефективност“, „Пожарна безопасност“ и „Паркоустрояване и благоустрояване“, „Проектно сметна документация” - Дейност 3 – Изготвяне на проект по част „Интериор и обзавеждане“, включваща: Концепция, визуализации и общи чертежи; Архитектурно-строителни дейности (АС) – груби и довършителни; Обяснителна записка - спецификация на обзавеждане и КС. - Дейност 4 – Упражняване на „Авторски надзор“ по време на изпълнение на строително- монтажните работи. Дейностите следва да се изпълнят от проектанти по всички отделни части, които да притежават удостоверение за правоспособност към съответната камара. ​​​​​
Internal identifier595413
LotLOT-0002
TitleПроектиране (идеен и технически проект и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на сгради за жилищно настаняване“ в град Шумен в УПИ XXIII, кв. 574 в ПИ с идентификатор 83510.658.474
DescriptionВ обхвата на обособената позиция са включени следните дейности: - Дейност 1 – Преглед и анализ на настоящата ситуация, включително на изходните данни за проектирането, в т.ч. предписания и указания от компетентните органи, официални съгласувателни писма, разрешителни от всички държавни институции и експлоатационни инстанции; и Изготвяне на инвестиционен проект фаза „идеен“ проект по части „Архитектура“, „Конструкции“, “Проектно сметна документация” за две нови сгради за жилищно настаняване, с обща индикативна разгъната-застроена площ (РЗП) 2400 м2 в УПИ XXIII, кв. 574 в ПИ с идентификатор 83510.658.474, гр. Шумен. - Дейност 2 – Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „технически“ проект по части „Геодезия“, „Архитектура“, „Конструкции“, „Електрически инсталации“ (силнотокови и слаботокови), „Водоснабдяване и канализация“ (вкл. външни връзки), „Отопление, вентилация и климатизация“, „Енергийна ефективност“, „Пожарна безопасност“ и „Паркоустрояване и благоустрояване“, „Проектно сметна документация” - Дейност 3 – Изготвяне на проект по част „Интериор и обзавеждане“, включваща: Концепция, визуализации и общи чертежи; Архитектурно-строителни дейности (АС) – груби и довършителни; Обяснителна записка - спецификация на обзавеждане и КС. - Дейност 4 – Упражняване на „Авторски надзор“ по време на изпълнение на строително- монтажните работи. Дейностите следва да се изпълнят от проектанти по всички отделни части, които да притежават удостоверение за правоспособност към съответната камара. ​​​​​
Internal identifier595416
LotLOT-0003
TitleПроектиране (идеен и технически проект и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на сграда за нова детска ясла в град Шумен в УПИ XXIII, кв. 574 в ПИ с идентификатор 83510.658.474, гр. Шумен“
DescriptionВ обхвата на обособената позиция са включени следните дейности: - Дейност 1 – Преглед и анализ на настоящата ситуация, включително на изходните данни за проектирането, в т.ч. предписания и указания от компетентните органи, официални съгласувателни писма, разрешителни от всички държавни институции и експлоатационни инстанции; и изготвяне на инвестиционен проект фаза „идеен“ проект по части „Архитектура“, „Конструкции“, “Проектно сметна документация” за нова сграда за детска ясла с индикативна обща разгъната-застроена площ (РЗП) 2 000 м2 в ПИ с идентификатор 83510.658.474 по КККР на гр. Шумен. - Дейност 2 – Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „технически“ проект по части „Геодезия“, „Архитектура“, „Конструкции“, „Технологична“, „Електрически инсталации“ (силнотокови и слаботокови), „Водоснабдяване и канализация“ (вкл. външни връзки), „Отопление, вентилация и климатизация“, „Енергийна ефективност“, „Пожарна безопасност“ и „Паркоустрояване и благоустрояване“, „Проектно сметна документация” за нова сграда за детска ясла в УПИ XXV-575, кв.574, гр. Шумен, за „Детски ясли“ - Дейност 3 – Изготвяне на проект по част „Интериор и обзавеждане“, включваща: Концепция, визуализации и общи чертежи; Архитектурно-строителни дейности (АС) – груби и довършителни; Обяснителна записка - спецификация на обзавеждане и КС. - Дейност 4 – Упражняване на „Авторски надзор“ по време на изпълнение на строително- монтажните работи. ​​​​​​​
Internal identifier595417
LotLOT-0004
TitleПроектиране (идеен проект, комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Изграждане на сграда за социални жилища за настаняване на граждани с установени жилищни нужди в град Шумен в ПИ с идентификатор 83510.668.253“
DescriptionВ обхвата на обособената позиция са включени следните дейности: - Дейност 1 – Преглед и анализ на настоящата ситуация, включително на изходните данни за проектирането, в т.ч. предписания и указания от компетентните органи, официални съгласувателни писма, разрешителни от всички държавни институции и експлоатационни инстанции; и Изготвяне на инвестиционен проект фаза „идеен“ проект по части „Архитектура“, „Конструкции“, “Проектно сметна документация” за нова сграда за социални жилища за настаняване на граждани с установени жилищни нужди, с индикативна разгъната-застроена площ (РЗП) 2000 м2 в ПИ с идентификатор 83510.668.253, гр. Шумен. - Дейност 2 – Изготвяне на комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ, съставен от проект за ПУП-ПРЗ за ПИ с идентификатор 83510.668.253 с цел обособяване на самостоятелен УПИ за нуждите на проектирането и инвестиционен проект във фаза „технически“ проект по части „Геодезия“, „Архитектура“, „Конструкции“, „Електрически инсталации“ (силнотокови и слаботокови), „Водоснабдяване и канализация“ (вкл. външни връзки), „Отопление, вентилация и климатизация“, „Енергийна ефективност“, „Пожарна безопасност“ и „Паркоустрояване и благоустрояване“, „Проектно сметна документация” - Дейност 3 – Изготвяне на проект по част „Интериор и обзавеждане“, включваща: Концепция, визуализации и общи чертежи; Архитектурно-строителни дейности (АС) – груби и довършителни; Обяснителна записка - спецификация на обзавеждане и КС. - Дейност 4 – Упражняване на „Авторски надзор“ по време на изпълнение на строително- монтажните работи. ​​​​​​
Internal identifier595418
LotLOT-0005
TitleИзготвяне на инвестиционен проект и упражняване на авторски надзор по време на строителството за обект: „Реконструкция, основен ремонт и въвеждане на мерки за ЕЕ за обект: „Средношколско общежитие № 2, кв. 234а по плана на гр. Шумен“
DescriptionВ обхвата на обособената позиция са включени следните дейности: - Дейност 1 – Преглед и анализ на настоящата ситуация, включително на изходните данни за проектирането, в т.ч. предписания и указания от компетентните органи, официални съгласувателни писма, разрешителни от всички държавни институции и експлоатационни дружества, обселдване за енергийна ефективност и технически паспорт на сградата; и изготвяне на инвестиционен проект във фаза „технически“ проект по части „Архитектура“, „Конструкции“, „Геодезия“, „Електрически инсталации“ (силнотокови и слаботокови), „Водоснабдяване и канализация“, „Отопление, вентилация и климатизация“, „Енергийна ефективност“, „Паркоустрояване и благоустрояване“, „Пожарна безопасност“, „Проектно сметна документация”. - Дейност 2 – Упражняване на „Авторски надзор“ по време на изпълнение на строително- монтажните работи. ​​​​​​​
Internal identifier595419
LotLOT-0006
TitleПроектиране (идеен пр, комплексен пр. за инвест инициатива по чл. 150, ал. 2 от ЗУТ и проект по част „Интериор и обзавеждане“) и упражняване на авт.надзор по време на строителството за обект: „Основен ремонт, реконструкция и въвеждане на мерки за ЕЕ на сграда с цел обособяване на две социални услуги: „Център за кризисно настаняване на деца“ и „Общностен център за ранно детско развитие“ в гр Шумен
DescriptionВ обхвата на обособената позиция са включени следните дейности: - Дейност 1 – Преглед и анализ на настоящата ситуация, включително на изходните данни за проектирането, в т.ч. предписания и указания от компетентните органи, официални съгласувателни писма, разрешителни от всички държавни институции и експлоатационни инстанции и изготвяне на инвестиционен проект фаза „идеен“ проект по части „Архитектура“, „Конструкции“, “Проектно сметна документация”. - Дейност 2 – Изготвяне на комплексен проект за инвестиционна инициатива по чл.150, ал.2 от ЗУТ, съставен от проект за ПУП-ПРЗ за ПИ с идентификатор 83510.660.405 с цел промяна на предназначението на УПИ за нуждите на проектирането и изготвяне на инвестиционен проект във фаза „технически“ проект по части „Геодезия“, „Архитектура“, „Конструкции“, „Електрически инсталации“ (силнотокови и слаботокови), „Водоснабдяване и канализация“ (вкл. външни връзки), „Отопление, вентилация и климатизация“, „Енергийна ефективност“, „Пожарна безопасност“ и „Паркоустрояване и благоустрояване“, „Проектно сметна документация” - Дейност 3 – Изготвяне на проект по част „Интериор и обзавеждане“, включваща: Концепция, визуализации и общи чертежи; Архитектурно-строителни дейности (АС) – груби и довършителни; Обяснителна записка - спецификация на обзавеждане и КС. - Дейност 4 – Упражняване на „Авторски надзор“ по време на изпълнение на строително- монтажните работи. ​​​​​​​
Internal identifier595420