See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: OBAVLJANJE JAVNE USLUGE JAVNOG OBALNOG LINIJSKOG POMORSKOG PRIJEVOZA NA DRŽAVNOJ BRZOBRODSKOJ LINIJI 9605 PUČIŠĆA – POSTIRA – OMIŠ – SPLIT I OBRATNO
Description: OBAVLJANJE JAVNE USLUGE JAVNOG OBALNOG LINIJSKOG POMORSKOG PRIJEVOZA NA DRŽAVNOJ BRZOBRODSKOJ LINIJI 9605 PUČIŠĆA – POSTIRA – OMIŠ – SPLIT I OBRATNO
Internal identifier: 10/2026 BB-OP-9605
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Otvoreni postupak
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60600000 Water transport services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: Osnovni ugovor se sklapa na razdoblje od 6 godina uz mogućnost produljenja na dodatne 4 godine odnosno očekivano za razdoblje od 1. studenog 2026. godine do 31. listopada 2032. godine, uz mogućnost produljenja do 31. listopada 2036. godine. Opcija produljenja ugovora na dodatno razdoblje od 4 godine može se ugovoriti pod uvjetom da brod kojim operator pruža uslugu javnog prijevoza nije stariji od 7 godina u trenutku isteka početnog ugovora. Ponuditelj može podnijeti odmah ponudu za obavljanjem prijevoza za razdoblje od osnovnih 6 godina + dodatne 4 godine (ukupno 10 godina uz automatsko aktiviranje opcije produljenja), ukoliko u trenutku podnošenja ponude raspolaže brodom koji nije stariji od 1 godine. Operator neprofitabilne linije s obvezom javne usluge dužan je najkasnije godinu dana prije isteka početnog ugovora o javnoj usluzi pisanim putem obavijestiti Agenciju da će do isteka njegova važenja ispuniti uvjete o starosti broda u skladu sa člankom 24. stavkom 1. Zakona o prijevozu u linijskom i povremenom obalnom pomorskom prometu (NN 19/22, nadalje: Zakon), koji odgovara zahtjevima linije i ostalim uvjetima određenim odredbama Zakona, kao i odredbama propisa donesenih na temelju njega, te da namjerava iskoristiti opciju produljenja ugovora, nakon čega se pristupa ugovaranju uvjeta produljenja početnog ugovora u skladu s odredbama članka 24. Zakona. Predviđa se opcija promjene broda tijekom važenja ugovora o javnoj usluzi sukladno odredbama Zakona. Predviđa se opcija promjene cijena prijevoza na liniji tijekom važenja ugovora o javnoj usluzi sukladno odredbama Zakona. Predviđa se opcija godišnjeg poravnanja naknade za javnu uslugu sukladno odredbama Zakona.