2. Procedure
Procedure
Title: Achiziție Echipament pentru analiză chimică prin spectroscopia fotoelectronilor cu raze X (XPS) în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub”, Cod SMIS 351358
Description: Achiziția constă într-un sistem avansat de spectroscopie fotoelectronică de raze X (XPS), capabil să efectueze analize multi-tehnică complet automatizate, incluzând atât XPS de înaltă rezoluție, cât și tehnici complementare de caracterizare a suprafețelor și interfețelor. Sistemul XPS trebuie sa aiba capabilitatea de a realiza imagini topografice, de analiză a compoziției atomice și chimice și de porozitate, pentru aplicații avansate în domeniul ansamblurilor membrană–electrod (MEA), al catalizatorilor, al membranelor PEM și al stratului de difuziei a gazelor pentru pile de combustibil și electrolizoare. Calendarul de răspuns la solicitările de clarificări Conform art. 160 și art. 161 din Legea 98/2016, operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului limită stabilit de autoritatea contractantă în anunţul de participare. Număr zile până la care operatorii economici pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractanta va răspunde la orice solicitare de clarificare, în mod clar, complet și fără ambiguități înainte cu 11 zile de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 2538104_2026_PAAPD1605569
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33114000 Spectroscopy devices
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Achiziția constă într-un sistem avansat de spectroscopie fotoelectronică de raze X (XPS), capabil să efectueze analize multi-tehnică complet automatizate, incluzând atât XPS de înaltă rezoluție, cât și tehnici complementare de caracterizare a suprafețelor și interfețelor. Sistemul XPS trebuie sa aiba capabilitatea de a realiza imagini topografice, de analiză a compoziției atomice și chimice și de porozitate, pentru aplicații avansate în domeniul ansamblurilor membrană–electrod (MEA), al catalizatorilor, al membranelor PEM și al stratului de difuziei a gazelor pentru pile de combustibil și electrolizoare.
Internal identifier: 1