See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achizitia unui sistem de sortare automata a trimiterilor postale de tip corespondenta/pachete mici pana la 2 kg si a unui sistem de sortare automata colete postale cu greutate intre 2kg si 31,5 kg, pentru automatizarea si digitalizarea HUB-ului Logistic si Curierat Regional Bucuresti.
Description: Compania Nationala Posta Romana își propune achiziția unui sistem de sortare automată a coletelor cu greutate între 2-31,5 kg, având funcția de citire coduri bare tip 1 D si 2 D, scanare 5D (pe cinci laturi), funcția de măsurare dinamica a dimensiunii și greutății coletelor și fotografierea acestora și a unui sistem de sortare automată a trimiterilor poștale tip corespondență/pachete mici, cu greutate pana in 2 kg, având funcția de citire coduri de bare tip 1D și 2D.pentru procesarea trimiterilor care nu pot fi sortate automat din cauza dimensiunilor, furnizorii trebuie sa propună o soluție semiautomată pentru acoperirea acestor plaje de dimensiuni.Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. (cu respectarea art.173, alin.2 din Legea nr.99/2016).
Internal identifier: RO427410-2024-185.01/185.02
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30132000 Sorting equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Compania Nationala Posta Romana își propune achiziția unui sistem de sortare automată a coletelor cu greutate între 2-31,5 kg, având funcția de citire coduri bare tip 1 D si 2 D, scanare 5D (pe cinci laturi), funcția de măsurare dinamica a dimensiunii și greutății coletelor și fotografierea acestora și a unui sistem de sortare automată a trimiterilor poștale tip corespondență/pachete mici, cu greutate pana in 2 kg, având funcția de citire coduri de bare tip 1D și 2D.pentru procesarea trimiterilor care nu pot fi sortate automat din cauza dimensiunilor, furnizorii trebuie sa propună o soluție semiautomată pentru acoperirea acestor plaje de dimensiuni. Cele două sisteme de sortare automată descrise anterior vor funcționa pe baza unui software care va fi configurat și testat de către furnizor și care va asigura și integrarea cu aplicațiile informatice ale Companiei Naționale Poșta Română.Furnizorul va oferi licență perpetuă pentru software-ul de operare al celor doua sisteme de sortare și va oferi upgrade-uri pe toată perioada de garanție. Mentenanța sistemelor de sortare automată care fac obiectul caietului de sarcini cât și software-ului care le deservește va fi asigurată de către Furnizor pe toată durata agreată contractual.
Internal identifier: 1