502500-2026 - Competition
Poland – Security services – USŁUGA OCHRONY FIZYCZNEJ OBIEKTÓW, OSÓB I MIENIA WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO WE WROCŁAWIU
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleUSŁUGA OCHRONY FIZYCZNEJ OBIEKTÓW, OSÓB I MIENIA WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO WE WROCŁAWIU
DescriptionPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne, na podstawie art. 132 ustawy Pzp. w związku z art. 359 pkt. 1) ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia jest usługa bezpośredniej ochrony fizycznej obiektów, osób i mienia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego 73a we Wrocławiu oraz Oddziału Zamiejscowego przy ul. Poświęckiej 8 we Wrocławiu. Szczegółowy zakres usługi został określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 6 do niniejszego SWZ.
Internal identifier241.FZ-057.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedyes
Justification for the accelerated procedureUZASADNIENIE ZASTOSOWANIA TRYBU PRZYŚPIESZONEGO (art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych) Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, minimalny termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego wynosi 30 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Stosownie do art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp Zamawiający może skrócić termin składania ofert, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć, a zachowanie podstawowego terminu uniemożliwiłoby terminową realizację zamówienia. W niniejszym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia na świadczenie usługi ochrony fizycznej obiektów, osób i mienia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Obowiązująca umowa została aneksowana wyłącznie w celu zapewnienia ciągłości realizacji usługi do dnia 31 sierpnia 2026 r. Dalsze przedłużenie okresu jej obowiązywania nie jest możliwe. Usługa ochrony ma charakter ciągły i jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów, personelu, osób przebywających na terenie szpitala oraz ochrony mienia i infrastruktury medycznej. Ewentualna przerwa w świadczeniu usług ochrony mogłaby doprowadzić do poważnego zagrożenia dla prawidłowego funkcjonowania podmiotu leczniczego oraz bezpieczeństwa osób i mienia. Zachowanie podstawowego, 30-dniowego terminu składania ofert mogłoby uniemożliwić zakończenie postępowania, dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty, upływ terminów przewidzianych ustawą Pzp oraz zawarcie nowej umowy przed wygaśnięciem obowiązującej umowy, której termin obowiązywania upływa z dniem 31 sierpnia 2026 r. W związku z koniecznością zapewnienia ciągłości świadczenia usługi o istotnym znaczeniu dla bezpieczeństwa funkcjonowania szpitala oraz brakiem możliwości dalszego przedłużenia obowiązującej umowy, Zamawiający uznaje za zasadne skrócenie terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Main features of the procedure1Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne, na podstawie art. 132 ustawy Pzp. w związku z art. 359 pkt. 1) ustawy Pzp. Przedmiotem zamówienia jest usługa bezpośredniej ochrony fizycznej obiektów, osób i mienia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego 73a we Wrocławiu oraz Oddziału Zamiejscowego przy ul. Poświęckiej 8 we Wrocławiu. Szczegółowy zakres usługi został określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 6 do niniejszego SWZ.
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 79710000 Security services
Additional classification (cpv): 79711000 Alarm-monitoring services
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest usługa bezpośredniej ochrony fizycznej obiektów, osób i mienia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego 73a we Wrocławiu oraz Oddziału Zamiejscowego przy ul. Poświęckiej 8 we Wrocławiu. Szczegółowy zakres usługi został określony w opisie przedmiotu zamówienia stanowiący załącznik nr 6 do niniejszego SWZ.
Internal identifier1.241.FZ-057.2026
Options
Description of the optionsZgodnie § 8 PRAWO OPCJI